1234567

Porady podróżnika

W tej sekcji poruszamy tematy ogólne związane z turystką
technika
Mały podróżnik

Re: Porady podróżnika

Nieprzeczytany post autor: technika » 11 cze 2013 10:01

Ja też myślę, że saperka jest bardzo dobrym pomysłem. Poza tym polecam też czołówkę. Ona również się przydaje.

Apartament-Baltic
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Apartament-Baltic » 13 cze 2013 09:42

Co innego jeżeli jedziemy pod namiot czy na kemping,a co innego w przypadku gdy wyjeżdżamy do hotelu czy SPA,to dwie rzeczy musimy tutaj odróżnić. saperka czy czołówka na pewno przyda się pod namiot,nie wyobrażam sobie tego aby jej ze sobą nie wziąć,nigdy nie wiemy co czeka nas w podróży.

GdanskaNocka_pl
Często w podróży

Nieprzeczytany post autor: GdanskaNocka_pl » 19 cze 2013 12:02

No to fakt,można rozróżnić bardziej ekstremalną turystykę,wymagającą wysiłku i własnej pracy jak chociażby kemping,oraz tą "wygodna" gdzie jedziemy niemal na gotowe do hotelu. Tam saperka nie będzie nam potrzebna.

Awatar użytkownika
AdamusDwa
Mały podróżnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: AdamusDwa » 22 sie 2013 11:22

Ja się w podróż za granicę nie wybieram bez karty EKUZ - czlyli karty poświadczającej moje ubezpieczenie na terytorium Unii Europejskiej. Niestety kiedyś była mi potrzebna...

Apartament-Baltic
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Apartament-Baltic » 03 wrz 2013 11:31

Dokładnie,to bardzo ważna sprawa jeżeli wybieramy się w podróż do któregoś z krajów Unii Europejskiej,poza granice Polski. karta informująca o ubezpieczeniu jest czymś niezbędnym,potem bez niej możemy mieć naprawde sporo problemów i kłopotu.

komandos8
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: komandos8 » 17 wrz 2013 09:01

A czy ta karta EKUZ się czymś różni od standardowego ubezpieczenia? Jak długo trzeba czekać na jej wydanie? Orientuje się ktoś?

Mayu
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Mayu » 20 wrz 2013 12:44

Wszystkie te porady są świetne ale nie zawsze się udaje wszystko zaplanować. Sama mam problemy z pakowaniem się. Nawet pakowanie torby na wyjazd do rodziców jest dla mnie nie lada problemem. Zawsze wezmę ubrania, które nie będą mi potrzebne albo czegoś zapomnę. Nawet jak zrobię sobie listę. Macie może jakieś rady jak przestać zapominać o takich rzeczach?

Awatar użytkownika
startbook.com
I love traveling
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: startbook.com » 30 wrz 2013 09:19

Mayu może warto jednak poświęcić więcej czasu na listę rzeczy do spakowania? Kilka dni przed wyjazdem przejdź się po domu z listą i zapisuj to co wpadnie Ci do głowy. Większa szansa, że zapomnisz o mniejszej ilości rzeczy jeśli taka listę nie będziesz tworzył w biegu i na ostatnią chwilę ;)
Strona startowa dla Ciebie
http://www.startbook.com/

Awatar użytkownika
szyszkarz
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: szyszkarz » 07 paź 2013 16:49

Dokładnie tak właśnie robię ;-) Na dobre kilka dni przed wyjazdem - chodzę po domu, patrzę w różne miejsca i myślę, co zabrać. Dodatkowo dobrze jest robić to o różnych porach dnia, bo np. wieczorem przypomną nam się rzeczy związane ze spaniem, myciem itd. - a za dnia sprzęt foto, dokumenty, "must-have" w postaci apteczki, nożyczek, komórki...

Ja z doświadczenia zawsze staram się zaopatrzyć w leki, środki przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe, opatrunki, plastry na otarcia itd. bo mimo władania trzema językami już kilka razy miałem spore problemy z dogadaniem się w zagranicznej aptece czy drugstorze odnośnie takich prostych rzeczy.

agis123
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: agis123 » 30 paź 2013 21:28

a można wiedzieć jakie to było biuro podróży bo też planuje wyjazd do Chorwacji :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”