1234567

Porady dla wybierających się na Sri Lanke

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia na Sri Lance
mikunio
Mały podróżnik

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

Nieprzeczytany post autor: mikunio » 05 lis 2012 16:23

Znów dzięki za porady

Kasiakrotoszyn, Henrietta, czy mógłbym też skorzystac z tego kierowcy ? Nasze wyjazdy nie pokrywaja się( ja lecę 26.01-9.02 ostatecznie, ale ostatnie 5 dni chcę poczytać "zaległości" pod palmą, więc pewnie zająłbym go do 4-5.02)

Co do lotów- ostatecznie lecę QA ( SriLankan nie dał sie potwierdzić mimo że przelałem kaskę :))
Tak na przyszłość- gdzie znaleźliście te tanie przeloty z Berlina i Mediolanu? ( i z jakim wyprzedzeniem? - bo QA z W-Wy we wrześniu - na ich stronie- był po 2 tys. - jak na nich to tanio - a ja głupi nie wziąłem i teraz musiałem przepłacić :(

kasiakrotoszyn
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: kasiakrotoszyn » 05 lis 2012 16:26

Lecę na Sri Lankę z przesiadką,

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak ma się sprawa posiadania pieczątki z Izraela przy przesiadce w Arabii Saudyjskiej?
Dzwoniłam do ambasady i udzielono mi informacji, że nie ma z tym żadnego problemu, bo nie opuszczamy lotniska i strefy zamkniętej.
Ale czy z tą izraelską pieczątką puszczą mnie dalej?
Ale pojawiały się też posty, że jest to loteria, jednemu się uda, a drugiemu niestety nie :(

Nie wiem czy wymieniać paszport czy nie...?
Ktoś pomoże w tej kwestii?

carroll

Nieprzeczytany post autor: carroll » 06 lis 2012 15:48

Witam. Wybieramy się na Sri Lanke 18-30.12.12.
Chciałam dowiedzieć się, czy i jak obchodzone są Świeta Bożego Narodzenia. Czy ktoś z Was był w tym czasie na miejscu?

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 06 lis 2012 20:05

kasiakrotoszyn pisze:Lecę na Sri Lankę z przesiadką,

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak ma się sprawa posiadania pieczątki z Izraela przy przesiadce w Arabii Saudyjskiej?
Dzwoniłam do ambasady i udzielono mi informacji, że nie ma z tym żadnego problemu, bo nie opuszczamy lotniska i strefy zamkniętej.
Ale czy z tą izraelską pieczątką puszczą mnie dalej?
Ale pojawiały się też posty, że jest to loteria, jednemu się uda, a drugiemu niestety nie :(

Nie wiem czy wymieniać paszport czy nie...?
Ktoś pomoże w tej kwestii?
Witaj. Nie chwiałbym wprowadzić cie w błąd ale logicznie rzecz ujmując będąc na lotnisku jesteś tylko przejazdem i myślę że nie powinno być problemu, w końcu poruszasz się po terenie przejściowym zupełnie odizolowanym.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Henrietta
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: Henrietta » 06 lis 2012 20:21

mikunio pisze:Znów dzięki za porady

Kasiakrotoszyn, Henrietta, czy mógłbym też skorzystac z tego kierowcy ? Nasze wyjazdy nie pokrywaja się( ja lecę 26.01-9.02 ostatecznie, ale ostatnie 5 dni chcę poczytać "zaległości" pod palmą, więc pewnie zająłbym go do 4-5.02)

Co do lotów- ostatecznie lecę QA ( SriLankan nie dał sie potwierdzić mimo że przelałem kaskę :))
Tak na przyszłość- gdzie znaleźliście te tanie przeloty z Berlina i Mediolanu? ( i z jakim wyprzedzeniem? - bo QA z W-Wy we wrześniu - na ich stronie- był po 2 tys. - jak na nich to tanio - a ja głupi nie wziąłem i teraz musiałem przepłacić :(

Ja rezerwowałam pod koniec września - czasami Qatar Airways ma promocję "3 Day Global Sale" i ja właśnie z takiej promocji skorzystałam....właśnie kolejna promocja zaczyna się za kilka godzin :-). Namiary wysłane.

Henrietta
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: Henrietta » 06 lis 2012 20:30

kusumsiri55@gmai l. com namiary na kierowcę

Henrietta
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: Henrietta » 06 lis 2012 20:31

oczywiście bez spacji......odpisze Ci z prędkością światła :-)

niko1
Często w podróży

Nieprzeczytany post autor: niko1 » 10 lis 2012 19:44

Henrietta pisze:kusumsiri55@gmai l. com namiary na kierowcę
Wybacz ze sie wtracam do rozmowy ale jesli wyrazisz ochote moge podac ci namiar na mojego kierowce mieszkajacego w Negombo osoba godna zaufania w 100% juz kilka osob z forum skorzystalo z jego uslug i sie nie zawiedli ..........

Jesli o nas chodzi bylem z moja kobieta przez 18 dni w sierpniu 2011 roku i Nishante czyli nasz przewodnik nigdy nas nie zawiodl mial u siebie w domu przez dlugi czas okolo12 dni nasz bagaze sprzet elektorniczny itp......jesli jestes zainteresowana napisz na adres mail mb_senti@op.pl a ja podam ci namiary

Ja chce sie wybrac na 7-8 dni w grudniu w swieta ale nie wiem czy sie uda ;) ........dla zainteresowanych naprzyklad Negombo miasto lezace blisko lotniska jest okolo 73% katolikow jest w tym miescie wielki kosciol katolicki ........

Jesli ktos chce cos zobaczyc na sri lance i nie korzysta z oferty biura ...........wydaje mi sie ze powinien zarezerwowac na 2-3dni jeden z hoteli w Negombo np.Golden Star (osobiscie polecam pan z pal pilnuje handlarzy zeby nie przekraczali lini palm;)) 3 gwiazdki wiec szalu nie ma ale czysto klima lodowka
Pisze o tym dlatego ze trzeba miec punkt zaczepienia po przylocie odpoczynek ..a potem dobry przewodnik a nie oszust a gwarantuje ze bedzie to wasz niezapomniany pobyt;)

niko1
Często w podróży

Nieprzeczytany post autor: niko1 » 10 lis 2012 19:46

Osobiscie Katar Airlines polecam rewelacyjny komfort;) z wiednia
Airarabia tania linia arabska z Istambulu

niko1
Często w podróży

Nieprzeczytany post autor: niko1 » 10 lis 2012 21:53

dodatkowe informacje w Cave Temples mozna robic zdjecia !!!! na calej sri lance obowiazuje zasada ze nie wolna sie fotografowac w kadrze z buda a akurat w tym miejscu buda jest wszedzie ;) ja narobilem tam kupe zdjec jak ktos chce to moge zamiescic;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sri lanka”