1234567

Porady dla wybierających się na Sri Lanke

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia na Sri Lance
Henrietta
Mały podróżnik

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

Nieprzeczytany post autor: Henrietta » 29 paź 2012 22:14

kawaicygaro pisze:Lecę 11.02 :P Czy wy też skorzystaliście z oferty promocyjnej Qatar Airways?:)
tak, tak...oczywiście....lecimy 06/02 z Mediolanu, wracamy 22/02 do Warszawy....podjęłam decyzję w kilka minut....

Awatar użytkownika
kawaicygaro
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: kawaicygaro » 30 paź 2012 07:39

Oooo na 16 dni lecisz super! Masz zamiar odwiedzić Maledivy? Też się zdecydowałam w parę minut :D Lecę z trzema osobami. Masz już jakieś plany co do lokum?
Ja mam też powrót 22.02. Wychodzi na to, że możemy wracać razem :>

Henrietta
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: Henrietta » 30 paź 2012 23:06

Malediwy sobie odpuszczamy..z jednej strony ze względu na brak czasu, a z drugiej ze względu na cenę.....jak mam lecieć na 2-3 dni to mi się nie opłaca....na Sri Lance robimy klasyczne 7+7....chcemy sobie 7 dni pojeździć i zwiedzić co ciekawsze miejsca (bo z tego co się zorientowałam i tak na wszystko nie starczy czasu), a następnie tydzień posiedzieć na południu, wstępnie mamy zarezerwowany domek w hotelu Flower Garden w Unawatunie - znalazłam ten hotel na tripadvisorze, ma super opinie....Wracamy 21/02 z dłuuugim postojem w Doha...

Awatar użytkownika
kawaicygaro
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: kawaicygaro » 31 paź 2012 10:42

My wracamy tego samego dnia ale mamy postój 2h w Doha. Myślałam, że razem wracamy ale wychodzi na to, że chyba nie:P Szkoda, że wiza w Katarze dla polaków taka droga bo chętnie wyszłabym na miasto (mamy w drodze do Colombo postój 10h).
W ile osób lecicie? Wczoraj widziałam mega tanie loty na Cejlon za 1200zł z Berlina.. myślałam, że się pochlastam.
Macie nocleg tylko w jednym miejscu? Ja mimo, że tylko na 11dni lecę chciałabym mieć dwa miejsca noclegowe, żeby ciągle nie wracać na dół wyspy.

mikunio
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: mikunio » 31 paź 2012 15:37

Drogi adminie, Drodzy
Dzięki za szybką odpowiedź z konkretna sugestią i komentarze
"Puściłem" juz dwie rezerwacje bo jestem nieufny :D.
Quatar jest kuszący ale czytałem na forach że w nocy w lounge'ach może zabraknąc miejsca a 10 h w hali jest dość nużące. Zresztą SriLankan z LHR wychodzi taniej- czy ktoś może ma jakieś złe doświadczenia z tymi liniami.
Pomyszkuję jeszcze po postach ale ośmiele się jeszcs edrobne pytania zadać na szybko:
- czy lepiej zarezerwowac/wykupić online wszytskie noclegi ( np. przez Agodę) na trasie wycieczki?
- czy możecie zarekomendować przewodnika? ( wstydu nie przyniosę :D a jak sie sprawdzi to go przekażę dalej
- pająki ( szczególnie) , kobry- czy to duże ,realne zagrożenie? trzeba gapic sie w zieleń i grunt idąc,? walic kijem o ziemię? :D :D ( sorry jesli śmiesznie- w Tajlandii nie widziałem stawonogów, a węże tylko na pokazach)
i jeszcze istotna sprawa- na ile przewodnicy i wogóle tzw. "dostawcy" usług sa słowni: czyli masz rezerwację- masz pewność. Umówił się na 9:00- będzie albo uprzedzi etc. ( nie jak w Ameryce Płd :D :D )

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 31 paź 2012 18:19

Leciałem liniami Sri Lankan i muszę powiedzieć że obsługa była na dobrym poziomie. Oczywiście nie obeszło się bez problemów. Już na starcie mieliśmy awarie przez co wylecieliśmy z 3 godzinnym opóźnieniem, pomimo tego zaopiekowali się nami tak jak należy. Oczywiście takie sytuacje mogą się zdarzyć wszędzie więc ogólnie rzecz ujmując było ok

Co do przewodnika to zależy skąd zamierzasz się wybrać na objazdówkę jeśli będziesz w okolicach Bentota to polecam mojego przewodnika, link poniżej. Znajdziesz go na plaży

https://www.youtube.com/watch?v=S5wi-ZA ... ture=g-upl

A jeśli chodzi o pokoje to na miejscu masz szanse na trochę tańsze lokum. Także i przewodnicy mogą załatwić nocleg mają oni umówione hotele bądź guest house w zależności o własnych preferencji.

Jeśli zdecydujesz się na rezerwacje przez internet dobrze jest potwierdzić wszystko przez wyjazdem. Ja zarezerwował bym pierwszy nocleg, natomiast ten z objazdówki szukał bym na miejscu, choć to zależy od ciebie.

Co do wszystkiego co się rusza to w dużej trawie może coś się trafić ale ogólnie jest ok, przynajmniej ja nic nie spotkałem . ;) ;) ;) ;)
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Henrietta
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: Henrietta » 01 lis 2012 00:11

zgadzam się z Adminem odnośnie tańszych noclegów na miejscu..przejrzałam całą Agodę, Booking itp...nie dość, że za dużego wyboru nie ma, to sama drożyzna....Ja zrobię tak....wezmę kierowcę z samochodem na 7 dni objazdu....poproszę, aby mi pozałatwiał jakieś noclegi na trasie, przecież napewno zna dobre i tanie pensjonaty.

Kawko,
ja lecę z mężem...w powrotną stronę mamy 13 h postoju w Doha....chyba wezmę wizę za 25 euro i pójdę zwiedzać miasto...raz się żyje :-) 1200 zł z Berlina to super cena....teraz jest promocja Saudi Airines za niewiele ponad tysiąc jeszcze fajniejsza......
Nocleg na 7 dni planuję w Unawatunie...znaczy wpłaciłam zaliczkę za domek i cisza.....hihi, musze ich pogonić, żeby jakieś potwierdzenie przysłali....a na objeździe postaram się chociaż mieć po 2 noclegi w jednym miejscu....zapytam kierowcę co proponuje....na kierowcę-przewodnika znalazłamam namiar na innym forum, napisałam....odpisał chyba w ciągu 5 minut....7 dni samochodem z AC, benzyną kosztuje 440 dolarów dla 2 osób...Prosił, żebym sprawdziła czy w guest house'ach na objeździe (jeśli już zarezerwowałam) dają darmowy nocleg dla kierowców...jeśli nie...trzeba mu dopłacić....dlatego mu odpiszę, ze sam ma coś poszukać i dla nas, i dla siebie, a następnie podać cenę noclegów..ale najpierw muszę ułożyć trasę........

kasiakrotoszyn
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: kasiakrotoszyn » 02 lis 2012 23:37

Henrietta podrzucisz namiary i szczegóły na temat kierowcy na mojego maila: kasiakrotoszyn@o2.pl
Będę mega wdzięczna :)

My lecimy 11.12.-30.12.2012 i planujemy na Sri Lance popełnić małżeństwo :)

kasia
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: kasia » 03 lis 2012 17:37

kasiakrotoszyn Serdecznie gratuluję :) Na pewno będziecie mieli bajkowy ślub :) Jeśli mogę zapytać to jedziecie sami czy Wasze rodziny, znajomi też będą? Pytam, bo bilety na Sri Lankę są chyba dość drogie i nie każdego stać żeby sobie na to pozwolić :(

wszedzie
Często w podróży
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: wszedzie » 05 lis 2012 12:34

Henrietta, mam dobrą radę jeżeli chodzi o szukanie noclegów. Wprawdzie na Sri Lance nie byłem, ale w Azji ta zasada sprawdza się chyba wszędzie. Sprawdź noclegi w Lonely Planet, po czym pojedź w tamto miejsce - 99% że wokoło wskazanego hostelu/hotelu pojawiło się mnóstwo innych. Korzystają z tego, że miejscówka jest rozreklamowana, a zazwyczaj oferują lepsze warunki lub niższe ceny (albo i to i to) aby utrzymać się w biznesie. Samych noclegów rekomendowanych przez LP nie polecam, bo często spoczęły na laurach, z racji popularności mają wyższe ceny, no i są aktualizowane czasami nawet raz na kilka lat (bądź niektóre jeszcze nigdy nie były) - czyli jakość mogła już dawno podupaść.
No i bezcenna jest możliwość zobaczenia na własne oczy i porównania warunków w danym miejscu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sri lanka”