1234567

Porady dla wybierających się na Sri Lanke

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia na Sri Lance
UMANA

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

Nieprzeczytany post autor: UMANA » 15 lip 2012 22:59

Witam:)Wybieramy się w styczniu na Sri Lankę i w związku z tym mam kilka pytań.A więc tak-zastanawiamy się nad TUI albo ITAKĄ-ma ktoś z Was doświadczenia z tym kierunkiem z wymienionymi biurami?Po drugie planujemy dwytygodniowy pobyt all,wszystkie wycieczki kupimy z miejscowych biur-i kolejne pytanko-kto jest wart polecenia?Ponadto chcemy wyskoczyć na Malediwy-być tak blisko i nie zobaczyć to grzech:)Chociaż ze zdjęć ,które oglądałam to widoki podobne mieliśmy w Kenii,no ale nasz syn tak prosi,żeby tam ponurkować,że chyba się skusimy-no i kolejne pytanie-jaki jest koszt wypadu jedno,dwu i trzydniowego.Z góry bardzo dziękuję za odpowiedż.Ps-waham się właśnie jeśli chodzi o wyżywienie-bo widzę sprzeczne informacje,W Tajlandii mieliśmy dwa posiłki a jedzenie na mieście było naprawdę rewelacyjne i niedrogie,na Sri Lance też bym nawet się o taką opcję pokusiła(tym bardziej,że mamy wszystkie możliwe szczepienia) ale chyba jednak zostanę przy all,sama już nie wiem..Pozdrawiam raz jeszcze:)

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 16 lip 2012 18:44

Witaj.

Jeśli chodzi o Sri Lankę to All jest zupełnie zbędne, chyba że twój hotel jest w bardzo dalekiej odległości o restauracji barów itd. Myślę że hb w zupełności wystarczy, choć jest to oczywiście wyłącznie twoja decyzja.

Koszty wycieczek na Malediwy są bardzo drogie ,nawet do kilkuset dolarów na 3 dni. Pomimo tego warto wybrać się choć na kilka dni.

Co do biur to warto przejść się do tych największych operatorów i porównać ceny.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

UMANA

Nieprzeczytany post autor: UMANA » 16 lip 2012 22:41

Dziękuję za odpowiedż:)No właśnie mamy na oku kilka hoteli i każdy z nich znajduje się zaraz przy plaży i w niedalekiej odległości od knajpek itp.Hmm-to może faktycznie skorzystam z Twojej rady i weżmiemy jeden lub dwa posiłki a zaoszczedzoną kaskę przeznaczymy na te diabelnie kusicielskie M:):)

Awatar użytkownika
kulbin
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: kulbin » 27 sie 2012 10:20

Witam,niedawno wróciłem ze Sri Lanki.Miałem łatwiej ,byłem w zorganizowanej grupie:spanie i wyżywienie hotelowe a w czasie zwiedzań - zamawiane.Kilka subiektywnych uwag:
-wiele informacji z tego forum przydało się
-obawa przed malarią jest raczej zbędna,nie robiliśmy żadnych szczepień ani nie braliśmy żadnych medykamentów,nawet nie były sugerowane przez naszych organizatorów.
-woda do picia-wszędzie można kupić tę niesmaczną niegazowaną lurę.Nakrętka powinna być zaplombowana folią ,w byle sklepiku może tam być kranówka
-lód do drinka z kranówki i lekkie sensacje gotowe ;) -sprawdzone :(
Fotografia:obiektywy:szeroki,tele i koniecznie jasny,do tego min dwa mocne akumulatory

kopciwoz

Nieprzeczytany post autor: kopciwoz » 27 wrz 2012 19:25

Witam, wybieram się na Sri Lankę za tydzień 06-17 października - 11 dni. W tym czasie planuję zwiedzić wyspę z kierowcą przez 10 dni - 1 dzień przeznaczam na plażowanie w okolicach Mirissy, Galle

Mam taki plany podróży.
Day-01- arrival and Proceed to Anuradhapura en route visit Mihintale
Day-02- Visit Anuradhapura ancient city leave for Polonnaruwa .
Day-03-Visit Polonnaruwa ancient city and leave for Sigiriya and Pm. visit Sigiriya Rock fortress.
Day-04-Proceed to Kandy en route visit Dambulla Cave Temple, Hindu temple mathale.
Day-05- Kandy city tour including Elephant Orphanage, Botanical Garden,Temple Of Tooth Relic, Cultural show Etc:
Day-06- Visit Kandy Market and Bazaar on completion drive to Nuwaraeliya en route visit Tea factory and plantation,
Day-07Erly morning visit World's End and Horton plains. Pm. Take the charming Train ride to Ella.
Day-08-Visit Little Adam;s peak and proceed to Yala. Pm. visit Yala National park.
Day-09-Drive to S/West coast Mirissa, Unawatuna or Hikkaduwa

Czy warto coś dodać/zamienić/odjąć z tego planu ?

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 30 wrz 2012 22:34

Witam. Plan dość obszerny, jak widać większość najważniejszych zabytków wymieniłeś. Jeśli chodzi o mnie to Anuradhapura zamienił bym na większość czasu na plantacjach herbaty, w Kandy bądź na plażach. Jeśli chodzi o plaże to spróbuj przełożyć je na koniec wycieczki ponieważ po takiej objazdówce będziesz mega zmęczony a wówczas plaże okażą się zbawienne. Napisz ile płacisz za wycieczkę i z kim jedziesz na objazdówkę.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:

Awatar użytkownika
kulbin
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: kulbin » 21 paź 2012 17:32

- plaże i wypoczynek na koniec urlopu
- plantacja herbaty -spokojnie można odpuścić, ;) krzaki drapiące,monotonia ...,dla mnie nuda,lepiej połazić po jakimkolwiek mieście .

Awatar użytkownika
kawaicygaro
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: kawaicygaro » 23 paź 2012 09:55

Cześć, jestem tu nowa. Na Sri Lankę wybieram się w lutym i mam pytanie. A mianowicie czy bardzo ryzykuję jeśli jadę bez zapewnionego noclegu? Mam zamiar objechać wyspę i bez sensu byłoby się zatrzymywać w jednym miejscu..
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 23 paź 2012 18:40

kulbin pisze:- plaże i wypoczynek na koniec urlopu
- plantacja herbaty -spokojnie można odpuścić, ;) krzaki drapiące,monotonia ...,dla mnie nuda,lepiej połazić po jakimkolwiek mieście .
W mojej ocenie plantacje herbaty to trwały symbol Sri lanki głęboko zakorzeniony w świadomości wielu z nas i to całkiem słusznie. Plantacje to także fabryki herbaty, piękne widoki i sama świadomość że się tu jest jest czym wyjątkowym. W mojej ocenie plantacje to obowiązkowy punkt wycieczki.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 23 paź 2012 18:44

kawaicygaro pisze:Cześć, jestem tu nowa. Na Sri Lankę wybieram się w lutym i mam pytanie. A mianowicie czy bardzo ryzykuję jeśli jadę bez zapewnionego noclegu? Mam zamiar objechać wyspę i bez sensu byłoby się zatrzymywać w jednym miejscu..
Pozdrawiam :)
Witaj. Myślę że wszystko zależy od własnych preferencji. W szczycie sezonu z najlepszymi bądź najtańszymi pokojami może być troszkę problemu, choć myślę że się coś trafi. Ja jednak bym nie ryzykował, tylko zaplanował wycieczkę jeśli chcesz objechać wyspę i porozglądał się za hotelami bądź hostelami, choć to tylko moje zdanie.

Być może jest to uwarunkowane tym że gdziekolwiek jadę lubię wiedzieć co i jak.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sri lanka”