1234567

Porady dla wybierających się na Sri Lanke

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia na Sri Lance
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

Nieprzeczytany post autor: admin » 17 wrz 2011 23:29

Co do Malarii to pamiętaj ze to nie Grypa.A co byś powiedział osobie, której doradził byś aby nie brała tabletek a ona z jakiś przyczyn zachorowała by na malarie. Powiedział byś przepraszam, a może nie sądziłem że ciebie to spotka. Ja brałem tabletki na malarie i żyje nic mi od nich nie jest. Myślę zatem że jeśli istnieje choć 1 % zagrożenia to ludzie powinni być tego świadomi, dopiero wówczas mogą podjąć samodzielną decyzję.

Co do hoteli to oczywiście że klasyfikacja jest zawyżona, wie o tym każdy kto się wybiera na do Azji. A jak myślisz dlaczego hotele na Sri Lance maja pakiety przeważnie z ALL ? Bo wiedza ze na mieście można zjeść tanio i dobrze i że gdyby oferowali hb to mało kto jadł by w hotelu . Pewnie ze to Sri Lanka i z czystością sa na bakier ale stwierdzenie ze na Sri Lance nie ma dobrych restauracji gdzie można zjeść zdrowo nie ma mija się z celem. Otóż są i jest ich wiele, dziwie się ze twój przewodnik nie zabrał cie do żadnej z takich. Proponuje nie reklamuj go zatem na naszym forum. Mój przewodnik przez trzy dni naszej wycieczki zatrzymywał się właśnie w takich miejscach średnio co 3 godziny. Jadem również w okolicznych hotelach 5 gwiazdkowych wiec mam porównanie i cenowe i jakościowe. Podsumowując można zjeść tanio i zdrowo - TANIO NIE ZNACZY ZA 10 RUPII Z ULICY OD SPRZEDAWCY ROBIĄCEGO NALEŚNIKI BRUDNYMI RĘKAMI.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

niko1
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: niko1 » 18 wrz 2011 00:41

Nie wiem jaką masz wiedzę o sri lance ale gratuluje ja dzieki mojemu przewodnikowi zwiedziłem ją wzdłuż i wszerz a jeśli chodzi ci o knajpy byłem w najsłyniejszej knajpie z carry koło matale i w innych knajpach we wszystkich cześciach kraju wiec mam spore doświadczenie byłem we włoskiej pizzeri w której serwowano gumową pizze, a co do malarii przesadzasz a malarone to silny środek chemiczny, w polsce też istnieją zagrożenia typu np wścieklizna ,bolerioza która jest o niebo gorsza od malarii spytaj ludzi kto jest na nie zaszczepiony chyba sam nie jesteś a jest wiecej niż jeden procent szans na zakażenie .

I nie wkrecaj ludzia że na sri lance można zdrowo zjeść chyba w hotelu 4 gwiazdkowym przez takich jak ty ludzie wyjeżdzaja i wpadaja jak śliwka w kompot bo informacje są bardzo nie rzetelne i dalekie od prawdy

pozdrawiam i polecam sri lanke ale radze brać poprawkę na jedzenie w tym kraju poza hotelami i jeszcze jedno nie zjesz tanio i nie ostro a uwierzcie mi na sri lance dopiero dowiedziałem sie co znaczy ostro tam to znaczy mega ostro

niko1
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: niko1 » 18 wrz 2011 00:58

A co do przewodnika lepiej znależć go w polsce nie zostaniesz oskubany na lotnisku podaje przykład lotnisko negombo 13dolarów powino być maksymalnie 400ru
przykładowy koszt biletu lotniczego dla jednej osoby na sri lanke 2100zł z berlina przez istambuł , ja miałem opcje z wiednia do kataru a potem do colombo czas lotu 10i poł h tu koszt z katar airlines 2900 ale polecam ze wzgledu na znakomitą obsługe jedzenie napoje soki cały czas do dyspozycji w cenie polecam także ze wzgledu na dzieci każdy pasażer miał do dyspozycji stacje multimedialną z filmami i grami oraz muzyka to tyle ode mnie (parking w wiedniu na 18dni kosztował 64 euro pod euro hotel z transferem na lotnisko 7 km

bilet zbiorczy andapura sirigija panauauara galle itd kosztuje obecnie 5550ru można go kupic np w ośrodku informacji turystycznej w kandy który znajduje sie w mieście niedaleko wejścia do głównej światyni polecam szczególnie tym którzy zamierzają zwiedzić przynajmniej te 3 miejsca powyżej wtedy wyjdzie taniej

polecam się i służę radą

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 18 wrz 2011 10:52

Każdy mój post na tym forum w tym także dotyczący restauracji powstał w oparciu o moje własne doświadczenia, doświadczenia moich przyjaciół oraz osób które obecnie przebywają na Sri Lace. Po twoich postach wnioskuje ze nie byłeś przygotowany do podróży jak należy. Miejsca w których jadłem nie należą do sieci hotelowych a pomimo tego było smacznie to znaczy ze są miejsca gdzie można jest tanio i dobrze ( i nie dorzucaj kwestii ostrości potraw, bo nie jest żaden negatyw) . Co do Malarii to już ci napisałem ( czytaj ze zrozumieniem) że w mojej ocenie jeśli ktoś może się zabezpieczyć przed chorobą to jestem na tak (nawet nie potrafiłeś odpowiedzieć na pytanie "A co byś powiedział osobie, której doradził byś aby nie brała tabletek a ona z jakiś przyczyn zachorowała by na malarie. Powiedział byś przepraszam, a może nie sądziłem że ciebie to spotka" )

I wyjaśnię ci jeszcze jedno

Forum polega na wymianie poglądów a nie naskakiwanie na innych nawet jeśli mają odmienne zdanie. Ty nawet nie potrafiłeś napisać że " Ja sądzę lub w mojej oceanie" naucz się tych sformowań na przyszłość.

Skoro napisałem że jadłem i że można tanio zjeść to znaczy że można, a to gdzie ty jadłeś i że ci nie smakowało to wyłącznie twój problem. Temat jedzenia Pizzy na Sri Lance pozostawię bez komentarza.Ponadto jeśli nawet ktoś nie wie gdzie zjeść to zawsze może zapytać o ciekawe restauracje w miejscach, w których będzie ( wnioskuje ze zaplanowałeś co zamierzasz zwiedzić zanim wyjechałeś na Sri Lanke, choć jeśli nie to mogło by wyjaśnić twoją frustracje i niewiedze.

Temat przewodnika po raz kolejny utwierdził mnie w przekonaniu że nie byłeś przygotowany. do podróży. Wiedział byś że nawet u nas na forum są osoby,które mieszkają na Sri Lance i mogą pomóc w razie czego. A poza tym już zanim przyjedziesz na Sri Lance powinieneś wiedzieć o tym że trzeba uważać na naciągaczy, u nas też o tym wspominaliśmy ale pewnie nie doczytałeś.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:

andrzejinf

Nieprzeczytany post autor: andrzejinf » 24 sty 2012 10:24

Ile ludzi tyle opinii pamiętajmy o tym. Warto jest przeczytać wszystkie ale samemu wyciągnąć wnioski i podchodzić z dystansem do wielu rzeczy które mogą zagrozić nam lub naszej rodzinie. Sam zawsze chętnie słuchałem ludzi którzy znają już coś na dany temat z autopsji ale żaden przypadek nie jest taki sam i trzeba o tym pamiętać.

Jachu

Nieprzeczytany post autor: Jachu » 07 kwie 2012 22:36

Witam serdecznie,
wstępnie planuję się wybrać na Sri Lankę w połowie sierpnia tego roku (mam już nawet upatrzone bilety ;-) ). Chciałbym poprosić o polecenie sposobu na wyszukanie możliwie najtańszych noclegów na tej wyspie, szczególnie w jej południowo-wschodnich rejonach. Wyjazd ma być zdecydowanie niskobudżetowy, a jego celem podziwianie uroków przyrody i kultury tej jakże egzotycznej wyspy.

Za wszystkie informację będę bardzo, bardzo wdzięczny!
Pozdrawiam,
Janek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 10 kwie 2012 19:34

Witaj. Jesli chodzi o hotele to można ich szukać na miejscu, choć niekiedy jest to troszkę ryzykowne, zwłaszcza w sezonie. Alternatywnie możesz zarezerwować pokoje przez internet, przy czym dobrze by było być w kontakcie emaliowym lub telefonicznym z danym hotelem a przynajmniej daj o sobie znać przed samym wyjazdem.

Jeśli chodzi o strony to przejrzyj wszystkie posty o Sri lance, piałem już odnoście stron wartych uwagi. Możesz jeszcze zajrzeć poniżej

http://infolanka.com

Możesz napisać konkretnie w jakim mieście chciałbyś się zatrzymać pomożemy poszukać konkretnych hoteli, a jeśli już masz jakieś swoje typy to napisz je a my je dokładniej sprawdzimy.

Pozdrawiam

...................................................................................................................................................

Nasze Forum Turystyczne -Wszystko o podróżach w jednym miejscu

Wybierz się z nami w niezapomnianą podróż.Szkocja i jej ukryte piekno

Zobacz nasze inne serwisy

Katalog turystyczny - Twój turystyczny katalog stron
Relacje z podróży - relacje z podróży bez rejestracji

MartaSz

Nieprzeczytany post autor: MartaSz » 12 lip 2012 15:20

Witam wszystkich:)! W październiku razem ze swoim chłopakiem wybieram się na Sri Lankę (a wcześniej do Indii). Chcielibyśmy zorganizować wyprawę na własną rękę i jak najwięcej zobaczyć a wszytko to oczywiście jak najtaniej:) Oto moje pytania:
1. Gdzie można załatwić zniżki studenckie na bilety wstępu?
2. Ile kosztują tanie noclegi o przyzwoitych warunkach?
3. Czy można wynająć kierowce na jeden dzień bez noclegu? (jaki to jest koszt)
4. Oto nasz plan podroży, oczywiście ciągle się on zmienia ale chciałabym zapytać się co o ni sadzicie/ co byście dodali/ a może co usunęli?
11. Delhi – Colombo
12. Negombo
13. Anuradhapura – Mihintale
14. Anuradhapura
15. Anuradhapura – Nilaveli
16. Niaveli
17. Nilaveli – Trincomalee
18. Trincomalee (wyjazd wcześnie rano) – Sigiriya – Dambulla – Kandy (wieczorem) (z kierowcą)
19. Kandy – Pinnawala – Kandy
20. Horton Plains - Nuwara Eliya (ew z kierowcą)
21. Nuwara Eliya(zwiedzanie) – Tissamaharama (wieczorem)
22. Yale (rano safari) – Galle (ok. 14)
23. Galle
24. Galle (wyjazd rano) – Siharaja – Ratnapura
25. Adam’s Peak –Ratnapura – Colombo
26. Colombo
27. Colombo – Delhi (rano)
28. Delhi – Warszawa

5. Co jest bardziej godne uwagi Horton Plains - czy Adam's Peak? Najgorsze jest to że nie da się wszystkiego zobaczyć:) I ile czasu zajmuje odwiedzenie tych miejsc, oczywiście orientacyjnie.
6. Czy z Nuwara Eliya jest jakiś dobry dojazd do Horton Plains?
7. Może macie jakieś adresy sprawdzonych hoteli w tych miejscach? (tanich)
8. Czy ten plan nie jest zbyt napięty, czy środkami tamtejszej komunikacji da się zrealizować ta trasę? punkt 18 obowiązkowo z kierowcą. czy plecak można zostawić w samochodzie u kierowcy?

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 12 lip 2012 20:18

Witaj. Plan wygląda na bardzo napięty .Ja bym dał sobie spokój z Anuradhapura, choć to tylko moja opinia. Nie napisałaś także ile czasu przeznaczyłaś na objazdówkę a to najważniejsza kwestia.

2_ Podążył bym zatem od razu od Colombo do Dambulla ( a po drodze Pinawala i Kandy ) Będąc w Dambulla zwiedzicie Sigiriya.

Co do Horton Plains - czy Adam's Peak to nie widziałem żadnego z tych miejsc ( brak czasu ) i bardzo tego żałuje. Jeśli już się zdecydujecie się to dobrze by było abyście zatrzymali się na noc w okolicy Horton Plains żeby wejść na sam szczyt o wschodzie słońca.

Co do transportu to przejrzyj mapę, którą wstawiłem w jednym z postów, zorientujesz się gdzie lepiej wynająć auto a gdzie nie.

Droga z plantacji na Horton Plains jest dość dobra ( jeśli jedziesz autem)

Jak znajdę chwilkę to podeśle troszkę info odnośnie noclegów

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 15 lip 2012 21:40

Kontynuując temat chciałem wspomnieć o innych kwestiach o które pytałaś w powyższym poście

1) Zniżka dla studentów. Będąc studentem możesz wyrobić sobie ogólnoświatową kartę isic. Szczegóły odnośnie wyrobienia ów karty oraz zniżek w poszczególnych Krajach znajdziesz poniżej

http://www.isic.pl

2) Zakwaterowanie- Guest house średniej klasy to wydatek rzędu 30 do 50 dolarów. Oczywiście w głównych miastach a także w sezonie ceny są najwyższe ale to chyba zrozumiałe. Tańsze noclegi można znaleźć na miejscu ale komfort pokoi pozostawia sporo do życzenia.

3) Wynajem kierowcy z samochodem. Przyjęło się że za km kosztuje od 40 45 rupi. Oczywiście to zależy od dystansu a także jakości samochodu. I tak koszt za 1 dzień to wydatek ok 5500 do 6500 rupi. Koszt 3 dniowej wycieczki to wydatek ok 250 300 dolarów. Musisz pamiętać że taniej jest wynająć auto od tzw beach boys-ów warto jednak być obeznanym w cenach żeby nie dać się oszukać. Ceny u kierowców w hotelach są dużo wyższe. Jeśli jedziesz z kierowcą na wycieczkę kilkudniową to kierowca przeważnie ma noclegi i wyżywienie za darmo, choć to także zależy od hotelu lub od guest house. Czasem także wynajmując kierowce płacisz także za przewodnika, warto zatem szukać kierowcy i przewodnika w jednym ,wychodzi taniej.

Przykładowe noclegi w Kandy znajdziesz poniżej

http://www.go-lanka.com

Ostatnia kwestia to Trincomal.Ponieważ sezon w tych rejonach Sri lanki kończy się w Październiku więc pod koniec miesiąca z pogodą bywa różnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sri lanka”