1234567

Porady dla wybierających się na Sri Lanke

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia na Sri Lance
wojt
Mały podróżnik

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

Nieprzeczytany post autor: wojt » 13 sie 2014 08:13

to kwestia dogadania, myslę że nie będzie żadnego problemu, odbierze Was na lotnisku i zawiezie do Sigirija. Pociagiem jedzie sie z Nuwara Elija do Ella i to jest fantastyczna sprawa ale stańcie sobie na schodkach przy otwartych drzwiach- jest sto razy lepiej! Co do Yala- my polowaliśmy na słonia ale nie mieliśmy szczęścia - był jeden ale w krzakach i ciężko było go dobrze zobaczyć. Widzieliśmy za to kilka słoni jadąc samochodem w tym jednego dosłownie na drodze! W Yala nie wykąpiesz się ze słoniem bo wszystkie sa dzikie. Sierocińca nie widzieliśmy z tego powodu o którym mówisz- podobno kicha straszna! Zobaczcie na naszym blogu- http://www.collectivejourneys.blog.pl - może znajdziecie jakieś użyteczne informacje.
Pozdrawiam,
Wojtek

adiola84
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: adiola84 » 13 sie 2014 15:17

Dzięki ponownie za informacje, przez weekend dopracuje swój plan i odezwie sie do Sunila , widziałem ze wybierajcie sie w grudniu do Malezji, Adam wiec ci opinie po powrocie gdyż przed Sri Lanka właśnie w Malezji spędzimy 8 dni, tyle ze ładujemy w Singapurze skąd ruszymy a nie tak jak wy chcecie w Bangkoku. trasa po Malezji rownież jest przygotowywana wiec może za wczasu czymś mńie zaskoczyła, wypoczynek raczej na Langkawi, ale to już w rubryce Malezja wiec jak coś wrócimy do tematu.. Pozdrawiam, dam znac co u Simila mam nadzieje

wojt
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: wojt » 13 sie 2014 21:55

Super! Powodzenia!!!

adiola84
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: adiola84 » 29 sie 2014 15:28

Wojt i inni jak myślicie , czy cenę jaka zaproponował mi kierowca już po negocjacjach za 3 dni, odbiór z lotniska, sigirya, dambulla, Minneryia , kandy, nuwaria elia, ella i podwiezenie nas do unawatuna. Sunil którego polecił mi Wojt chce 320$ za całość, + 35 $ za pokój-każdego dnia. zastanawiam sie czy dalej nie szukać ale z drugiej strony jest on sprawdzony przez poprzednika który bardzo był z niego zadowolony. Wspominaliscie iż płaciliście 450 $ za 7 dni tyle ze trasa jest podobna, wiec kierowanie i benzyna tyle samo, jedynie jego czas z nami sie skróci pozdrawiam

wojt
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: wojt » 30 sie 2014 10:27

Nie wiem czy cena jest ok czy nie ale wiem na pewno że ten Sunil jest na prawdę spoko! Nas skasował na 420 dolarów ale pokoje były po 45 i myślę że Was zawiezie do tych samych hoteli a one były bardzo fajne! Po każdym dniu, wieczorem siedzieliśmy razem z nim przy piwku do późna w nocy a inni, którzy jeździli z innymi przewodnikami siedzieli sami a przewodnicy jedli i pili osobno. To też o czymś świadczy. Ja mam zamiar wyjechać na jakiś czas na Sri Lankę i kupić tam mały dom i on mi szuka najlepszych okazji (w listopadzie jadę oglądać te cuda!) Na prawdę super gość!
Pozdrawiam, Wojtek

wojt
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: wojt » 30 sie 2014 10:29

sorry miało być- skasował nas na 450 dolarów oczywiście!

eDom
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: eDom » 08 wrz 2014 16:05

Super informacje. Na pewno kiedyś się przydadzą :)

glodny1985
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: glodny1985 » 02 paź 2014 15:06

Hej. Wybieram się ze świeżo upieczoną małżonką na Sri Lankę + Malediwy w połowie listopada. Będzie to podróż poślubna więc chcemy zarówno zwiedzić i przeżyć, jak i mocno wypocząć.

Nasz wstępny plan jest taki:

14-19.11 - mamy hotel w Bentota
- tam chcemy przede wszystkim wypocząć na plaży;
- farma żółwi;
- zorganizowana wycieczka na oglądanie wielorybów;
- Galle;
- pełnodniowa wycieczka na safari Yala lub Udawalawe - widziałem na necie, że są w Bantocie biura turystyczne które taką wycieczkę zorganizują (czy ktoś może potwierdzić, albo polecić coś?)

19-22.11 - Kandy (tam chcemy dotrzeć pociągiem - widziałem taki o 14:40 będący na miejscu 20:50 -> czy ktoś może potwierdzić takie połączenie i dostępność miejsc w takim pociągu?
- Sigiriya + Dambulla + Anuradhapura
- pola herbaty
- samo Kandy czyli złoty ząb i te sprawy

22-23.11 - Male (spędzamy tam noc tylko dlatego, że taki mamy samolot)

23-27.11 - jedna z wysepek na Malediwach - korzystam z koleżanki Magdy prowadzącej blog "dzienniktypelka", która prowadzi tam Guest House
- chillax

Pytania:
1) Czy faktycznie w Bentocie są jakieś biura turystyczne które zorganizują nam wycieczkę safari - bo tą jedyną chcemy mieć zorganizowaną.
2) Czy można gdzieś wcześniej przez neta kupić bilety na pociągi, czy nie? Jaka jest ich dostępność i regularność?
3) Czy może ktoś polecić pewnego kierowcę w Kandy - chcemy go wynając na 1 lub 2 dni na nasze plany wycieczkowe.
4) malaria - jest ryzyko? które piguły są najlepsze?

Na razie nie mam więcej pytań bo i tak nie wiem czy ktoś jeszcze odwiedza to forum :)

pozdr

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 03 paź 2014 14:10

A dlaczego twierdzisz że nikt nie odwiedza tego forum???????????? . Data ostatniego postu nie jest wyznacznikiem tego czy ktoś na forum zagląda czy nie.

MateuszJot
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: MateuszJot » 03 paź 2014 14:31

glodny1985 pisze:
Pytania:
2) Czy można gdzieś wcześniej przez neta kupić bilety na pociągi, czy nie? Jaka jest ich dostępność i regularność?
4) malaria - jest ryzyko? które piguły są najlepsze?
2 - nie można zrobić tego online. Bilety kupisz na dworcu, zazwyczaj nie ma żadnych problemów z dostępnością, zazwyczaj tylko bilety do przedziałów "widokowych" potrafią się wyprzedać.

4. Polecam sprej oraz maść ODOMOS.
TanieZwiedzanie.com - strona o budżetowym podróżowaniu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sri lanka”