1234567

Porady dla wybierających się na Sri Lanke

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia na Sri Lance
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

Nieprzeczytany post autor: admin » 21 lut 2011 16:42

Na początek warto się zaopatrzyć w kilka opakować,choć nie jest aż tak źle.Jeśli jednak zamierzasz podróżować na północ Sri Lanki to trzeba nabyć odstraszacze z uwagi na zagrożenie Malarią.Uważaj również z jedzeniem,musi bowiem upłynąć sporo czasu zanim przywykniesz to tamtejszego jedzenia.Unikaj przede wszystkim barów najniższej klasy,ponieważ w takim miejscu o zatrucie żołądkowe nie trudno.

Mam również nadzieje że w miarę wolnego czasu będziesz podróżował i że napiszesz nam co tam ciekawego słychać na Sri Lance

Już czekam na twoje bieżące informacje i z Kraju herbaty ;) ;) ;) ;)
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Fantasticmysiapysia

Nieprzeczytany post autor: Fantasticmysiapysia » 28 lut 2011 22:20

Hejka!
My wybieramy się na przełomie kwietnia i maja. Mamy obawy co do pogody, ale co tam już zapłaciliśmy zaliczkę...
Lecimy na własna rękę bez biura hotel mamy na obrzeżach Bentoty.
Moje pytanie dotyczy Malediwów jaki tak naprawdę byłby koszt wyskoczenia na 2, 3 dni?
Ma ktoś jakieś porady?

Awatar użytkownika
Alex
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Alex » 01 mar 2011 11:20

Czytałem gdzieś o firmach,które organizują tego typu wypady,dam znać jak znajdę to biuro :D
http://podroze-forum.pl

misia

Nieprzeczytany post autor: misia » 10 kwie 2011 12:39

Fantasticmysiapysia pisze:Hejka!
My wybieramy się na przełomie kwietnia i maja. Mamy obawy co do pogody, ale co tam już zapłaciliśmy zaliczkę...
Moje pytanie dotyczy Malediwów jaki tak naprawdę byłby koszt wyskoczenia na 2, 3 dni?
Ma ktoś jakieś porady?

Witam,
planuję w grudniu pobyt na Sri Lance, na własną rękę. Bardzo proszę o podpowiedzi dotyczące przelotu (jakimi liniami, skąd-dokąd, jakie ceny)
Dziękuję

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 10 kwie 2011 14:27

Fantasticmysiapysia pisze:Hejka!
Ma ktoś jakieś porady?

Witaj.Myślę że najlepszą opcją będzie wykupienie lotu (linie Srilankan ) na Male. Jeśli planujecie zwiedzić Malediwy tylko na 2 dni to warto wybrać atol blisko Male (sea plane jest drogi).Problem w tym iż nie wszystkie resorty akceptują dwu dniowe rezerwacje, zazwyczaj rezerwacje zaczynają się od 4 dni. Na początek warto przeszukać strony z rezerwacjami bezpośrednio ze stron resortów, następnie poszukać lot ze Sri Lanki do Male (ok godzinny lot) .Jak wyjdzie za drogo dla was to poszukamy coś z gotowych pakietów
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:

misia

Nieprzeczytany post autor: misia » 10 kwie 2011 15:14

Witaj.Myślę że najlepszą opcją będzie wykupienie lotu (linie Srilankan ) na Male. Jeśli planujecie zwiedzić Malediwy tylko na 2 dni to warto wybrać atol blisko Male (sea plane jest drogi).Problem w tym iż nie wszystkie resorty akceptują dwu dniowe rezerwacje, zazwyczaj rezerwacje zaczynają się od 4 dni. Na początek warto przeszukać strony z rezerwacjami bezpośrednio ze stron resortów, następnie poszukać lot ze Sri Lanki do Male (ok godzinny lot) .Jak wyjdzie za drogo dla was to poszukamy coś z gotowych pakietów[/quote]

Dziękuję za info. Nie planuję pobytu na Malediwach, znalazłam bungalow do wynajęcia na Sri Lance i tam chcę spędzić Sylwester, dlatego interesuje mnie lot tylko na SL.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 10 kwie 2011 19:18

Witaj.W swoim poście chciałem odpowiedzieć na pytanie Fantasticmysiapysia, jeśli chodzi o loty na Sri Lankę to przedewszsystkim linie Sri Lankan, mają dobrą renomę.Można również dolecieć liniami "EMIRATY'' choć są one nieco droższe.Nie ma się jednak czemu dziwić zważywszy na fakt iż są te jedne z najbardziej szanowanych Lini lotniczych na swiecie

Przede wszystkim napisz skąd zamierzasz lecieć ;)

ps ciekawa forma spędzenia sylwestra, napisz coś więcej,gdzie konkretnie się zatrzymasz, ile płacisz za domek itd

humahep
Ekspert Sri Lanka

Nieprzeczytany post autor: humahep » 09 maja 2011 15:32

Hej,
dawno mnie tutaj nie było :) Życie na Sri Lance płynie tak szybko .....
Więc jestem w Colombo od marca, zwiedzam Sri Lankę na własną rękę (jest to dużo tańsze i ciekawsze niż podróże zorganizowane), jeśli ktoś potrzebuje pomocy w organizacji podróży, lub jakichkolwiek informacji udostępniam swojego prywatnego maila:

joanna.krajka@gmail.com

I oczywiście zachęcam wszystkich do wizyty tego pięknego kraju - Sri Lanka jest bajeczna! Nie do opisania!

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 09 maja 2011 15:40

Napisz co zwiedziłeś,troszkę aktualnych cen.Oczywiście zapraszam również do wstawiania zdjęć także i u nas na forum.

Ps witamy ponownie

humahep
Ekspert Sri Lanka

Nieprzeczytany post autor: humahep » 09 maja 2011 17:16

Wrzucę dzisiaj tylko aktualne ceny - na Sri Lance jest przed 21 :)

to są aktualne ceny w Colombo, w kurortach może być drożej. Merissa jest stosunkowo tania i jest najpiękniejszą plaża jaką widziałam do tej pory na Sri Lance. UnaWatuna również jest godna polecenia, odradzam za to podróż do Hikkadua. Jest obecnie poza sezonem więc we wszystkich tych miejscach zapłaciłam nie więcej niż 600 Lkr za 2 osobowy pokój.

Ceny w Colombo:
chleb - 50 Lkr
woda 1,5 l - 60 Lkr
obiad w tanim "hotelu" - 200 Lkr
obiad w dobrej restauracji - min. 500 Lkr
piwo - 130 Lkr
tuk tuk - od 100 - 400 Lkr na terenie Colombo.

ostatnio jak zamieniałam dolary na lankijskie rupie kurs wynosił:
100 $ - 112 500 Lkr

Jeżeli chodzi o plantacje herbaty to najpiękniejsze widoki są w okolicach Adam's peak.
Bardziej wyczerpującą notkę wstawię na tygodniu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sri lanka”