1234567

Porady dla wybierających się na Sri Lanke

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia na Sri Lance
anita200
Nowicjusz

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

Nieprzeczytany post autor: anita200 » 10 mar 2014 18:11

hejka, również "uderzam" na Sri Lankę ,ale ze względu na dziecko które rozpoczęło naukę w szkole mogłam zdecydować się tylko na wyjazd w lipcu ...Przyznam że bardzo martwię się pogodą i zagrożeniami chorobowymi (denga, malaria i filariozy) ,przede wszystkim ze względu na dziecko . Jeśli ktoś był w tym terminie lub wrócił niedawno, bardzo proszę o pare slów na interesujące mnie tematy. Aaaa, watek o pogodzie na Sri Lance oczywiście widziałam ale ...no sami wiecie , chciałabym relacji osoby która to sprawdziła na swojej skórze...A ,mieszkać będę w Unawatuna Beach.

iluvatar1977

Nieprzeczytany post autor: iluvatar1977 » 11 mar 2014 15:58

Hej
Moglby ktos polecic tani guesthouse w Unawatuna dla jednej osoby. W miare blisko oceanu jezeli sie da. Bez zbednego komfortu, byle sie dalo spac. Czy cena 40 zl za noc jest akceptowalna?
Dzieki

A

greeny

Nieprzeczytany post autor: greeny » 13 mar 2014 19:55

Cześć :-) Ja byłam w zeszłym roku w czerwcu i tez pora wydawała mi się być niezbyt fortunna, ale nie było źle a nawet bardzo dobrze ;-) Byłam na objeździe na własną rękę. Zimno ( tj. ok. 22 st.C i ciut poniżej) i dość deszczowo było tylko w górzystym centrum wyspy (Nuwara Eliya) ale tam chyba zawsze tak jest. Czasem gdzieś tam popadało ale krótko i szybko było słońce, burze zdarzały się ale na szczęście tylko w nocy. Upały były (na mojej trasie) w Colombo, Galle, na południowo-wschodnim wybrzeżu, w Tissamaharamie (Park Yala) i w Sigyiriji. W Kandy było bardzo przyjemnie i nie męcząco ;-) Co do chorób, o których piszesz to obawy chyba na wyrost. Sri Lanka oficjalnie (billboar na lotnisku) jest krajem wolnym od malarii. Ja poza środkami na komary nie stosowałam, żadnych leków profilaktycznie.Coś tam mnie czasem użarło, ale jak dotąd jestem zdrowa ;-). Zaszczepiłam się przed podróżą na HAV, dur brzuszny i tężec i tyle. Bardziej obawiałam się jakichś sensacji żołądkowo-jelitowych, ale na szczęście też się bez nich obyło.

wojt
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: wojt » 04 kwie 2014 20:44

Witam, właśnie kupiłem bilety na Sri Lankę w lipcu. Jestem umówiony z Kusumem na objazdówkę 6-ścio dniową a potem Trinco/Nilaveli - i 2 tygodniowe byczenie się na plaży! Czy ma ktoś z Was namiar na firmę/biuro które organizuje wycieczki na ryby w Trincomalee? Planuje wypad na jakiegoś morskiego potwora ale nie mogę nic znaleźć w necie...
Pozdrawiam,
Wojt

anita200
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: anita200 » 05 kwie 2014 17:03

Wojt, czy na objazdówkę jedziesz z Kusumem sam czy z "ekipą'? W jakich dniach się umówiłeś? Czy wynegocjowałeś już kwotę za objazdówkę?
Pozdr.

wojt
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: wojt » 06 kwie 2014 02:55

Jadę z żoną. Będziemy w Kolombo 2go lipca (lecimy z Wiednia przez Abu Dhabi). Potem dwa dni w Negombo i w drogę... 6 dni z Kusumem i do Trinco (ma nas tam zawieźć). Plan trasy jest taki:
sigiriya dabulla, kandy tooth temple , polonnaruwa, nuwera eliya tea plantation, tea factory ,
yala national park, safari.
Mam nadzieję że będzie super!

wojt
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: wojt » 06 kwie 2014 02:59

Jeżeli chodzi o ceny to on (Kusum) zaproponował 600 usd za 10 dni. Jedziemy na 6 dni więc myślę że będzie taniej, ale jeszcze nie negocjowałem...

anita200
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: anita200 » 06 kwie 2014 09:34

Wojt,dzięki za info; my (8 osób) lecimy 2 lipca z Berlina przez Katar ,będziemy wiec 3-go w Colombo. Czy plan wycieczki zaproponował Kusum czy Wy? Ta cena to na osobę ? Czy w tym są noclegi czy tylko auto i "obsługa"?

wojt
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: wojt » 06 kwie 2014 12:56

to jest cena za samochód i jego usługę, za hotele musimy zapłacić niestety, ale pisał że za 45 dolarów (na dwie osoby) znajdzie nam ładne z klimą etc. Po objazdówce ma nas również zawieźć do Trinco i tam też ma jakieś 2-3 ładne hotele na oku. My na tam na miejscu chcemy wynająć skuter i pojeździć trochę po wschodnim wybrzeżu, bo plaże tam podobno najpiękniejsze a ludzi mało. Aha i oczywiście zabierze nas po przylocie do Negombo, gdzie też ma już dla nas upatrzony hotel. Podobno ten Kusum to fajny gość, także mam nadzieje że wszystko ogarnie...

wojt
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: wojt » 09 kwie 2014 08:21

Witam,
Czy ktoś z Was mógłby mi podać namiary na jakiś niedrogi hotel na wschodnim wybrzeżu? Najchętniej w Trincomalee ale Arugam też będzie super.
Dzięki!
Wojtek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sri lanka”