1234567

Porady dla wybierających się na Sri Lanke

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia na Sri Lance
Awatar użytkownika
JackP
Często w podróży

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

Nieprzeczytany post autor: JackP » 14 lut 2014 22:20

Przepraszam ale nie zrouzmiałem,870 USD za hotel czy za samochód?Jeżeli za hotel to darmo :) jeżeli za samochód to wychodzi około 18 tyś rupi za dzień to drogo.Oprócz hotelu nic nie warto zaklepywač w żadnym kraju poza rozwiniętymi jak eurokołchoz,USA czy Australia i kilka pomniejszych.Wszędzie trzeba się potargować dając do zrozumienia że mamy wybór.Poza tym uważam wynajęcie samochodu bez kierowcy na Sri Lance za zły pomysł.Powodzenia,jeżeli nie masz kłopotu z ciśnieniem albo sercem :) Stawki za wynajem na cały dzień to granice 5 do 8 tyś rupi plus oczywiście paliwo,nie mniej ja bym sié nie odważył jeździć na Sri Lance chyba że wiejskimi drogami.Wróciłem ze Sri Lanki dwa tygodnie temu jak chcesz na kanale mam kilka tematów stamtąd wychwycisz tam momenty z ruchem drogowym w tle :)

ML45
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: ML45 » 15 lut 2014 11:17

Przy ruchu lewostronnym i sposobie jeżdżenia Azjatów też bym nie ryzykował samodzielnego kierowania autem. Kiedyś w Tajlandii pożyczyłem skuter i jechałem z duszą na ramieniu, trzymałem się przy krawężniku a na skrzyżowaniach i rondach przeprowadzałem skuterek po pasach dla pieszych :lol:

iluvatar1977

Nieprzeczytany post autor: iluvatar1977 » 15 lut 2014 11:28

Hej
Moj post dotyczył tylko wynajęcia samochodu z lokalnym kierowca. W tych 870 $ jest kierowca-przewodnik, samochód oraz 5 noclegów w dwóch pokojach ze śniadaniami. No i trasa od północy po plaże południa.

Awatar użytkownika
JackP
Często w podróży

Nieprzeczytany post autor: JackP » 15 lut 2014 11:50

iluvatar1977 pisze:Hej
Moj post dotyczył tylko wynajęcia samochodu z lokalnym kierowca. W tych 870 $ jest kierowca-przewodnik, samochód oraz 5 noclegów w dwóch pokojach ze śniadaniami. No i trasa od północy po plaże południa.
No to ja nie wiem jak "Wy" to robicie,serio :) Też bym tak chciał,niestety ja na drobne zakupy na Sri Lance wydałem więcej niż 1000 USD :)
Taka taniocha że podejrzewałbym że noclegi w namiocie a auto to Tuk tuk :) Powodzenia bo kalkulacja rewelacja.

iluvatar1977

Nieprzeczytany post autor: iluvatar1977 » 15 lut 2014 18:30

JackP pisze:
iluvatar1977 pisze:Hej
No to ja nie wiem jak "Wy" to robicie,serio :) Też bym tak chciał,niestety ja na drobne zakupy na Sri Lance wydałem więcej niż 1000 USD :)
Taka taniocha że podejrzewałbym że noclegi w namiocie a auto to Tuk tuk :) Powodzenia bo kalkulacja rewelacja.

Cena 2700 zł za 5 dni nie jest małą kwotą moim zdaniem. Za 3000 zł jedna osoba może bardzo dobrze przeżyć miesiąc na wyspie.

Te 1000 $ wydałeś tylko na siebie? Na ile dni? Co w tym było? Jeżeli można wiedzieć....

Awatar użytkownika
JackP
Często w podróży

Nieprzeczytany post autor: JackP » 16 lut 2014 09:18

Przeżyć owszem i to bez problemu,co innego przeżycie a co innego zwiedzanie wyspy.W Polsce za 3 tyś cała rodzina również żyje przez miesiąc.Kiedy jednak ta rodzina wyruszy w trasę i zacznie zwiedzać kraj to po 4-5 dniach nie będzie miała za co wrócić :P.

Awatar użytkownika
Fokus
Jestem w podróży

Nieprzeczytany post autor: Fokus » 19 lut 2014 13:40

Cześć

Zamierzam pojechać na Sri Lankę. Zależy na objeździe całej wyspy, a najbardziej na zwiedzeniu fortu Galle. Szukałem w necie czegoś ciekawego i znalazłem dwutygodniową wycieczkę w cenie 1800 EUR.

Zastanawiam się jeszcze nad samodzielnym dotarciem na Cejlon. W terminie mnie interesującym znalazłem lot w dwie strony za 3 tys. PLN. Planuje być na mniejszy około 2 tygodni i w tym czasie zwiedzić wyspę. Przez ten czas muszę mieć pieniądze na nocleg, transport, wstępy i wyżywienie. Czy samodzielna organizacja wyjdzie mnie na tyle taniej, aby zrezygnować ze zorganizowanego wyjazdu?

Awatar użytkownika
JackP
Często w podróży

Nieprzeczytany post autor: JackP » 19 lut 2014 14:37

Nie zawsze,czasami mają całkiem niezłe lasty wylotów.Lub tez opcja wykupienia hotelu z najmniejsza ceną co nie raz potrafi zrekompensować przelot.Poniżej cena rewelacja ale czy jeszcze dostępna nie wiem.

Awatar użytkownika
Fokus
Jestem w podróży

Nieprzeczytany post autor: Fokus » 20 lut 2014 13:09

Ok, dzięki za informacje :)

ML45
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: ML45 » 24 lut 2014 21:52

Fokus pisze:Cześć

Zamierzam pojechać na Sri Lankę. Zależy na objeździe całej wyspy
Zastanawiam się jeszcze nad samodzielnym dotarciem na Cejlon. W terminie mnie interesującym znalazłem lot w dwie strony za 3 tys. PLN.
A kiedy się wybierasz? Podaj chociaż przybliżony termin..? I skąd chciałbyś startować?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sri lanka”