1234567

Porady dla wybierających się na Sri Lanke

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia na Sri Lance
kascyk

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

Nieprzeczytany post autor: kascyk » 11 sty 2014 14:09

Dziekujemy za odpowiedz.
A czy znacie jakis przewodnik w formie papierowej do polecenia?
Nasz plan:
Mamy pełne 2 tygodnie.
Chcemy zwiedzić z przewodnikiem:
Anuradhapura, Mihintale, Dambulla, Sigiriya, Polonnaruwa, Kandy, Miejsce blisko Pinnawela (5km) gdzie ponoć można się kąpać ze słoniem , Adam’s Peak, Koniec Świata w Horton Plains, Nuwara Eliya, Ella, Aukana, Yala National Park, Ratnapura – kopalnia kamieni szlachetnych – nie wiemy czy warto? Sinharaja.
Później chcielibyśmy na półudniu znaleźć plażę i już sami pozwiedzać południowy – zachód wyspy.
Czy w powiedźmy 9 dni z przewodnikiem damy radę zwiedzić te miejsca – czy za mało czasu?
Jaki według Was powinien być mniej więcej koszt przewodnika dla 2 osób/ dzień ( przewodnik, samochód + paliwo, hotel ).
Jeden z przewodników za 9 dni objazdu z noclegami chce 1030 dolarów ( według nas to sporo). Drugi przewodnik oferuje 45 euro/dzień bez noclegu. Czy warto się targować?
Będziemy bardzo wdzięczni za odpowiedź.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 12 sty 2014 19:57

Witaj

Jeśli chodzi o przewodników to warto by ich podzielić na:

Samochód + kierowca + paliwo
Samochód+ Kierowca + przewodnik+ hotel.
( jeśli zdecydujecie się na przewodnika z hotelem to porównajcie ceny na wszelki wypadek), my rezerwowaliśmy hotel w Kandy z przewodnikiem. Cena była podobna a zaoszczędził nam sporo zachodu.

Cena za samochód i kierowcę oscyluje w granicach 55 dolarów . Czyli ok 7000 rupi za 4- 5 godzin jazdy ( 150 km dziennie) (45rupi za km) . Z Warto pamiętać iż praktycznie 90% hoteli oferuje darmowe zakwaterowanie dla przewodnika, bądź dostaje bardzo duże zniżki . Kolejna kwestia to to ażeby zawsze się pytać o nielimitowane kilometry, i nie płacić w całości przed wycieczką (ewentualnie malutką część + na paliwo )

Warto także wspomnieć iż wynajmując kierowce z samochodem na objazdówkę zapłacimy ok 60% taniej niż wynajmując kierowcę jak taksówkarza żeby gdzieś na zawiózł.

Co do planu to na plantacje przeznaczył bym 1 dzień, tyle samo na Adam’s Peak (warto się zacząć wdrapywać się na samą górę w nocy ok 3 am żeby dotrzeć o wschodzie słońca) . Dambulla, Sigiriya ( 1 dzien ) Kandy ( 1, 2 dni) Yala National Park ( 1 dzien )To tego trzeba dodać dojazd i wszystko jasne.

Niestety nie bylem w Polonnaruwa. Jeśli będziecie mieli po drodze do kopalni kamieni szlachetnych jak najbardziej warto zobaczyć.

Nie zabierałem ze soba żadnych papierowych przewodników wiec ciężko jest cos na ten temat napisać

Przejrzyjcie także poniższą sekcje

wycieczki-po-sri-lace-t5958.html

Żeby zorientować sie w odnośnie odległości

Życzymy niezapomnianych wrażeń

Ps Liczymy na świeża relacje z podroży na naszym forum ;) ;) ;)7
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

kascyk

Nieprzeczytany post autor: kascyk » 12 sty 2014 23:22

Dziekujemy za pomoc. Bardzo cenne informacje.Po powrocie napiszemy o swoich doswiadczeniach ;)

Leos

Nieprzeczytany post autor: Leos » 16 sty 2014 00:35

Witam Forumowiczów. W lutym wraz z rodziną planujemy podróż na Sri Lankę w rejon Kalutary. Czytałem różne wpisy na temat malarii i Denga na tym obszarze. Czy mógłbym prosić o aktualne informacje, jak to wygląda na miejscu? Info o tyle istotne, że będą z nami dzieci 3,5 roku i 8 lat. Przy okazji, czy ktoś z Was miał okazję poznać Hotel Mermaid Hotel & Club. Każdą opinię chętnie poznam. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 16 sty 2014 18:20

Witajcie na naszym forum

Jeśli chodzi o Malarie to obecnie jest bezpiecznie choc niekiedy zdarzyły sie pojedyncze przypadki zachorowania, stad nadal obowiązuje zagrożenie, myślę jednak ze nie ma większych powodów do zmartwień . Dwa lub trzy lata temu było znacznie gorzej. Jeśli chodzi natomiast o chorobę związaną z gorączką to wprawdzie istnieje zagrożenie w Azji, jednak w komunikatach światowych organizacji zdrowia nie wspominają one o Sri Lance.

Czytałem także opinie osób, które były chore na ta chorobę po powrocie ze Sri Lanki to było to w 2006 2007 roku i niektórzy z nich powracają na Sri Lanke bez jakichkolwiek szczepień. W chwili obecnej także i na ta chorobę zastosował bym raczej zabezpieczenie maluchów w dobre kremy przeciw komarom, żeby tak czy inaczej unikać ukąszeń. Dobrych środków na komary jest sporo i myślę ze to powinno wystarczyć.

Oczywiście nie chciał bym aby moja wypowiedz była jedyna wskazówka dla Was zwłaszcza ze chodzi przede wszystkim o Wasze maluchy, dlatego przesyłam link to instytucji, gdzie lekarze doradza co i jak.

http://www.gis.gov.pl/ckfinder/userfile ... 0_2012.pdf

Jesli chodzi o hotel to ma bardzo dobre opinie, jeśli chodzi o całokształt ( przede wszystkim jedzenie, obsługa fajny basen ) a to chyba najważniejsze.

Oczywiście znalazło sie kilka negatywnych opinii odnoście czystości w basenie oraz umeblowania pokoju i części hotelowej . Warto także upewniać sie odnośnie drinków, czy są one wliczone w all ( jeśli macie wykupione all ) poniewaz kilku gości zostało oszukanych. Sprawdźcie także ogrzewanie czy nie chodzi zbyt głośnio zaraz po zameldowaniu w hotelu, gdyż to może być denerwujące. Po za tym opinie super, wiec nie macie sie czym przejmować tylko jechać i super się bawić.

Pamiętajcie także aby nie pic wody z kranu tylko w butelkach unikniecie duru brzusznego. Warto zaszczepić sie na wzw typu b choc nie wiem jak to wygląda w przypadku dzieci.

PS Napiszcie jak było i bawcie się dobrze
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:

ML45
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: ML45 » 16 sty 2014 18:33

Leos pisze:Witam Forumowiczów. W lutym wraz z rodziną planujemy podróż na Sri Lankę w rejon Kalutary. Czytałem różne wpisy na temat malarii i Denga na tym obszarze. Czy mógłbym prosić o aktualne informacje, jak to wygląda na miejscu? Info o tyle istotne, że będą z nami dzieci 3,5 roku i 8 lat. Przy okazji, czy ktoś z Was miał okazję poznać Hotel Mermaid Hotel & Club. Każdą opinię chętnie poznam. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
http://www.medycynatropikalna.pl/kraj/sri-lanka/98

hotel ma znakomite opinie:
http://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review- ... vince.html
http://www.holidaycheck.pl/hi/206e9370- ... ad1097def4

ML45
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: ML45 » 16 sty 2014 18:37

ps. napisaliśmy równocześnie ;-)

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 16 sty 2014 18:42

Zauważyłem ;) ;) ;) . Duzo cennych informacji. Dziękuje

Leos

Nieprzeczytany post autor: Leos » 16 sty 2014 20:28

Bardzo Wam dziękuję za bezcenne informacje. Obiecuję zdać relację z pobytu i mam nadzieję, że wrócę na Forum z co najmniej tak wspaniałymi wspomnieniami jak moi poprzednicy :) :)
Pozdrawiam serdzecznie

iluvatar1977

Nieprzeczytany post autor: iluvatar1977 » 14 lut 2014 21:30

Dzięki ostatniej promocji lecę na Sri Lankę 17 marca do 5 kwietnia.

Mam pytanie odnośnie wynajęcia samochodu z kierowcą. Wstępnie dla 3 osób na 6 dni z noclegami i śniadaniami wyszło 870$. Wydaje się drogo zważywszy na to, że nie wiem jaki samochód, jakie hotele itd itp.

Czy lepiej zaklepywać teraz samochód czy lepiej po przylocie do Negombo i wynegocjować lepszą cenę i zobaczyć samochód najpierw?
Jakie są teraz stawki wynajmu samochodu z kierowcą?
No i gdzie tego dokonywać po przylocie? Na lotnisku czy w Negombo, bo Kolombo na początek sobie odpuszczamy,

Dziękuje za wszelką pomoc

A.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sri lanka”