1234567

Porady dla wybierających się na Sri Lanke

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia na Sri Lance
alex88

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

Nieprzeczytany post autor: alex88 » 15 cze 2013 21:43

Witajcie,

byłam na Sri Lance w maju - było rewelacyjnie :) Byliśmy tam tylko 2 tygodnie, a udało nam się zobaczyć dużo więcej niż planowaliśmy, a wszystko dzięki naszemu przewodnikowi - Nishante! Wspaniały człowiek, który sprawił, że nasz wyjazd był niezapomniany. Oprócz tego, że jest przewodnikiem jest również osobą, której można zaufać w 200%.

Jeśłi ktoś z Was planuje zorganizwać wakacje na Sri Lance z przewodnikiem to Nishantego polecam z całego serca.

Kontakt:
nishanthafdo @ hotmail com

Facebook i relacje zadowolonych klientów :)
facebook / pages / Sri-Lanka - lokalny- przewodnik

Gdybyście potrzebowali więcej informacji można mnie łapać mejlem - aleksandrap @ interia . pl

agata.szerlag
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: agata.szerlag » 29 cze 2013 23:38

sluchajcie! lecimy juz za dwa tygdonie 15lipca. pla byl z colombo do dambulla, sigiryja, potem kandy pola herbaty az do parku Udawalawe i dalej napoludnie do parku Sinharaja a pozniej wybrzeze zachodnie, wylegarnia zolwi i takie tam. od kilka dni ogladam pogode i jestem zalamana.... liczlam sie z pora deszczowa ale sadzilam ze to bedzie tak ze popada z godzinke i pozniej wyjdzie slonce, slonce posiweci zas popada i znowu slonko... a tu caly czas niebo za chmurami. zalezy mi na ladych zdjeciach a wiadomo ze one nie wyjda pieknie przy zachmurzonym niebie badz deszczu. ludzie poradzcie co robic... ryzykowac i jechac ta trasa czy zmienic trase i siedziec na wschodzie (na plazowaniu nam nie zalezy bo i tak leciym pozniej na malediwy...)

dziekuje za wszytkie rady!

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 30 cze 2013 11:22

Agata

Plaz i odpoczynku będziesz miała pod dostatkiem na Malediwach , ja bym podążał zaplanowana trasa. Oczywiście musisz założyć ewentualność ze będzie padać i ze beda chmury w porze deszczowej. Proponuje sprawdzaj pogodę dzień przez wyjazdem i postaraj się dostosować twoja wyprawę do obecnej pogody tak jak to tylko możliwe ( np jak w Kandy ma lać to pojedz do Bentoty, moze nastepny dzien w Kandy będzie lepszy, no chyba ze masz juz hotele zarezerwowane). Oczywiście decyzje pozostawiam Tobie

Katiusza

Nieprzeczytany post autor: Katiusza » 12 lip 2013 21:12

Alex88, świetny pomysł z poleceniem przewodnika w tej formie. Z facebooka przewodnika wyczytałam, że byliście z małym dzieckiem. Czy możesz napisać, jak się przygotować na wyjazd z dzieckiem? (szczepienia, leki przeciwmalaryczne itp). Wybieramy się na początku sierpnia z trzylatką: trochę zwiedzania oraz leżakowanie na wschodzie.

alex88

Nieprzeczytany post autor: alex88 » 16 lip 2013 11:37

Katiusza,

ja byłam z moim chłopakiem, póki co jeszcze nie doczekaliśmy się potomka :) Ale przed nami objazdówkę razem z Nishantem robiła p. Asia razem z mężem i dwuletnim synkiem. Nishante okazał się być również super wujkiem :)

krzysiek90

Sri Lanka region Waikkal

Nieprzeczytany post autor: krzysiek90 » 19 lip 2013 10:35

Witam wszystkich Forumowiczow i pasjonatow Sri Lanki.

W polowie sierpnia tego roku wyjezdzam na Sri Lanke w region Waikkal (pobyt w hotelu Ranweli Holiday Village) na 2 tyg. Wlasnie jestem w trakcie planowania miejsc ktore warto odwiedzic i bede w stanie ze swojego miejsca pobytu. Bardzo bym prosil o informacje doswiadczonych Kolegow/Kolezanek o pomoc i wsparcie. Chcialbym rowniez wybrac sie na Malediwy na np 2 dni, czy ktos orientuje sie jakie moga byc ceny takiej podrozy? Czy wszedzie moge placic w dolarach czy lepiej wykupic ich walute?

pozdrawiam
KJ

Katiusza

Nieprzeczytany post autor: Katiusza » 23 lip 2013 16:06

Dzięki Alex88, bardzo mi pomogłaś, zwłaszcza kontaktując z Panią Asią. Bez tego chyba byśmy się nie odważyli na wyjazd. Umówieni jesteśmy z Nishtanta na objazd i już tylko odliczamy dni do wyjazdu :).

clodi

Nieprzeczytany post autor: clodi » 31 lip 2013 00:06

Witam ciepło,
czy ktoś z Państwa leci może na Sri Lankę 6 sierpnia z Berlina do Koggala?

marcz

Nieprzeczytany post autor: marcz » 31 lip 2013 10:21

Witam. Planujemy z narzeczonym podróż poślubną. W październiku chcielibyśmy wybrać się na egzotyczną wyprawę (2 tygodnie). Upatrzyliśmy sobie Sri Lankę + Malediwy. Nie chcieli byśmy całego wyjazdu spędzić na leżeniu na plaży i zbijaniu bąków, więc szukamy oferty która umożliwiłaby nam na początek zwiedzanie Sri Lanki, może byś jakaś objazdówka ale nie zbyt daleka, koniecznie rezerwat, jakaś puszcza, las tropikalny, przejażdżka na słoniu itp. 1-2 dni leniuchowania na Sri Lance też wchodzi w grę i następnie transfer na Malediwy ok 4-5 dni wypoczynku tam. Dodam jeszcze, że niezbyt biegle posługujemy się j. angielskim. Jeśli mogę to proszę o jakiej wskazówki gdzie bezpiecznie wykupić taką wycieczkę. Czy z Polski jechać typowo na Sri Lankę i tam ogarniać Malediwy czy załatwić wszystko u nas w kraju? Czy powinniśmy się zaszczepić na jakieś choroby i czy nie jest już na to za późno? Nie chciałabym też zapuszczać się w strefy malaryczne. Z jakiego biura najlepiej się wybrać?

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 04 sie 2013 13:35

Witaj

Jeśli nie znasz dobrze angielskiego to sugeruje połączyć wycieczkę z biurem, jeśli chodzi o objazdówkę po Sri Lankce to wyłącznie na miejscu u miejscowych. Ich angielski tez nie zawsze jest dobry ale zawsze idzie się jakoś dogadać, pamiętaj tylko żebyście znali orientacyjne ceny a także popytali kilku osób nie tylko jednej.

Jeśli nie szukacie odległej objazdówki postarajcie się znaleźć hotel w pobliżu głównych atrakcji, może być to Kandy. Co do chorób to malaria nie już tak groźna może gdzieś daleko na północ ale tak poza tym powinno być ok.

Organizując Malediwy przez biuro nie decydujcie się od razu, sprawdźcie loty może wyjdzie wam taniej organizując to na własną rękę, choć jak bym połączył to z biurem i na pewno z największymi biurami żeby uniknąć problemów. Wybierając wyspę na Malediwach im bliżej Stolicy Male tym taniej. Pamiętajcie także o transferze łodzią a nie seaplain gdyż wyjdzie sporo taniej.

To tyle na początek, poczytajcie starsze tematy pisaliśmy gdzie najlepiej pojeździć na słoniu, wspominaliśmy także o rezerwatach na Sri lankce

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sri lanka”