1234567

Porady dla wybierających się na Sri Lanke

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia na Sri Lance
nastiuszka
Bywalec

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

Nieprzeczytany post autor: nastiuszka » 18 lut 2013 12:21

Mam pytanie, mam nadzieję, że nie bardzo głupie. Chodzi o kwestie ubioru, a konkretnie w co się ubrać podczas zwiedzania (np. Dambulle, Sigiriya). Wiem, że podczas zwiedzania świątyń mężczyźni muszą mieć długie spodnie, a kobiety zasłonięte kolana i ramiona. Na pewno będzie gorąco więc plan miałam taki, żeby iść w krótkich spodenkach, a przed samym wejściem do świątyni w coś się przebrać. Czy kobieta w drodze do świątyni w krótkich spodenkach to nie będzie jakieś faux pas?

Aha, wyczytałam gdzieś jeszcze, że warto mieć ze sobą skarpetki, bo przed wejściem do niektórych świątyń trzeba ściągnąć buty, a posadzki są czasem tak gorące, że nie sposób chodzić po nich bosymi stopami.

Henrietta
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: Henrietta » 18 lut 2013 14:03

możesz iść w spodenkach....a przed światynią np. przewiązac prze biodra chustę czy coś podobnego, założyć dłuższa spódnicę albo ubrać spodnie..jak kto woli.....mężczyzn wpuszczają tez czasem w spodenkach za kolano, akurat w dambulli mój mąż miał takie i pan wpuszcajacy i oceniający ubiór stwierdził, że OK
niektórzy chodzą rzeczywiście w skarpetkach..jak kto woli...ja osobiście tego nie praktykuję....

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 19 lut 2013 17:38

Jeśli chodzi o skarpety to jak najbardziej polecam. Co prawda w niektórych miejscach patrzyli się na mnie jak na typowego turystę myślę jednak że śmieszniej wyglądałem skacząc jak po rozżarzonych węglach. W niektórych miejscach temperatura posadzek jest masakryczne gorąca dlatego polecam włożyć skarpetki jako dodatek do torebki :) :)
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

atagaja
Nowicjusz
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: atagaja » 19 lut 2013 20:03

Witajcie! Co prawda na Sri Lankę lecę dopiero na koniec maja, ale czy jest tu ktoś kto podróżował na własną rękę? Bez przewodnika, a raczej z przewodnikiem w ręku? :) Pozdrawiam!

cyryl99
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: cyryl99 » 19 lut 2013 21:13

Lecę w marcu, tak jak piszesz, z przewodnikiem w ręku, właściwie z dwoma - Lonely Planet i P.Szozdy (ten drugi ma zdecydowanie mniej użytecznych informacji praktycznych, polecam raczej Lonely Planet). Zarezerwowałem sobie noclegi na pierwszy tydzień przez internet, reszta będzie na żywioł. Zamierzam podróżować głównie koleją, ewentualnie autobusami. Chętnie podzielę się wrażeniami po powrocie. Zawsze wędruję indywidualnie (z żoną), nie znoszę turystyki grupowej i "zorganizowanej".

agata.szerlag
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: agata.szerlag » 20 lut 2013 06:48

cyryl99 juz nie moge sie doczekac na Twoja relacje! sami checemy tak jechac z mezem w lecie i podrozowac na wlasna reke :)
odezwij sie prosze jak wrocisz!

atagaja
Nowicjusz
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: atagaja » 20 lut 2013 07:21

Widzę w takim razie, że nie tylko my mamy pomysł na spędzenie czasu z tubylcami.
cyryl99 - daj znać koniecznie, bo my też zamierzamy podróżować pociągami i autobusami:)
agata.szerlag - kiedy lecicie na Sri Lankę?

agata.szerlag
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: agata.szerlag » 20 lut 2013 11:44

lotow nie mamy jeszcze zabuchowanych bo czekam na jakas dobra oferte :) mieszkamy w wiedniu i tutaj lot niesttey jest po 700€... wiec czekam na cos dobrego moze z niemieck albo z polski.... ale napewno druga polowa lipca albo sieprien. wiec znajdziemy napewno cos :D
fajnie ze ejst wiecej ludzi ktorzy chca podrozowac sami :D bo jednak kierowca rzyczy sobie ok. 400€ w gore za 5dni objazdowki a to nie jest malo...

atagaja kiedy wy jedziecie?

atagaja
Nowicjusz
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: atagaja » 20 lut 2013 17:35

My jesteśmy w gronie szczęśliwych posiadaczy promocyjnych biletów z Emirates :D Leciemy w końcówce maja do 24 czerwca :)) Kilka razy podróżowaliśmy indywidualnie, dlatego nie wyobrażamy sobie innego poruszania się po wyspie.. Czy orientujecie się może, czy zmienił się koszt wizy? Nadal 20 $/os.?

cyryl99
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: cyryl99 » 20 lut 2013 19:41

Załatwiałem wizy przez internet w ubiegłym tygodniu. Teraz kosztuje to 30 dolarów od osoby, podobno można dostać też wizę na lotnisku za 35 dolarów.
Bilety kupowałem w promocji w Emirates, 1640 zł/os., w cenie biletu sa dwa noclegi w Dubai na przesiadce (w obie strony), transfery lotnisko-hotel w Dubai i bezpłatna wiza tranzytowa do Zjednoczonych Emiratów. To była naprawdę super promocja!
Oczywiście odezwę się po powrocie i chętnie podzielę się informacjami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sri lanka”