1234567

Porady dla wybierających się na Sri Lanke

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia na Sri Lance
kasiakrotoszyn
Mały podróżnik

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

Nieprzeczytany post autor: kasiakrotoszyn » 17 lis 2012 17:30

Niko będe wdzieczna jak kilka mi podeślesz - kasiakrotoszyn@o2.pl

pathfinder

Nieprzeczytany post autor: pathfinder » 18 lis 2012 21:48

Witajcie,

Wybieramy się na Sri Lankę 28.01 - 12.02.2013 r.
Czy ktoś z Was może polecić jakiegoś godnego zaufania przewodnika / kierowcę ?
Nasza baza wypadowa to Hikkaduwa.

Pytanie do "Admina" - w jednym z postów to miejsce było odradzane. Dlaczego ?

Z góry dziękujemy za odpowiedzi :).

Pozdrowienia,

Mariusz

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 19 lis 2012 13:20

Witaj. Jeśli chodzi o Hikkaduwa to pisałem w jednym z postów iż powrót do Colombo z Gale warto wybrać trasę przez Hikka beaches ,irissa bo naprawdę warto.

Jeśli jednak chodzi o bazę wypadową to jest niestety daleko. Z Bendoty do colombo jest ok 3 godzi do Kandy drugie tyle ( mniej więcej) a do sigiriya jeszcze sporo dalej. I to chyba jedyny minus, oprócz pogody ale to zależy od terminu wyjazdu, choć myślę że to uwzględniłeś wybierając to miejsce na swoją bazę wypadową. ;) ;)

Ja początkowo miałem się zatrzymać w hotelu Dolphin w Negombo ale akurat był w remoncie a Bentote wybrałem z uwagi na ślub. Oczywiście było warto ale jest dość daleko.

Oczywiście jeśli odległość CI nie przeszkadza to niczym się nie martw i jedź śmiało.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 19 lis 2012 13:40

pathfinder pisze:Witajcie,

Pozdrowienia,

Mariusz
Witaj. Niestety nie znam przewodnika z tych rejonów, mam nadzieje że nasi forumowicze pomogą a jeśli nie to na miejscu na pewno znajdzie się nie jedna osoba. Przy zachowaniu ostrożności czyli

- musicie wiedzieć ile mniej więcej kosztuje objazdówka żeby nie dać się oszukać

- nie płaćcie przed wycieczką no chyba że małą część za paliwo

- nie bierzcie przewodnika i kierowce gdyż wyjdzie drogo

- porównajcie kilka ofert a nie pierwszą lepszą

- pamiętajcie że ochotnicy z plaży czasem bywają natrętni pomimo tego zachęcam do porównania kilku propozycji.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:

pathfinder

Nieprzeczytany post autor: pathfinder » 19 lis 2012 22:59

Witaj,

Dziękuję za szczegóły.
Zastanawia mnie jeszcze "estymacja" czasu podróży - z tego co wiem, od listopada 2011 istnieje nowa droga ekspresowa z Colombo do Matara. Dlatego przykładowo podróż z Colombo do Hikkaduwa nie powinna zająć więcej niż 1,5 h.

Czy coś mi umknęło ? :)

Mariusz

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 20 lis 2012 09:12

Zgadza się ale jeśli przeanalizujesz drogę od Colombo do Dambula a później do Nuwara Eliya i dalej na sam dół to w głównej mierze podążamy lokalnymi drogami więc ten czas spędzony w samochodzie znacznie się wydłuża co przekłada się nie tylko na paliwo ale i także na koszty przewodnika wynajem auta i nocleg gdyż podróżowanie w nocy po niektórych odcinkach Sri Lanki nie jest dobrym pomysłem.

Chodzi o to że jeśli mam wybór spędzić ekstra cały dzień w samochodzie zamiast np na plaży to wybieram to drugie.

A jeśli chodzi o drogę o której wspomniałeś to rzeczywiście w swoim powyższym poście nie przeanalizowałem jej,dziękuje zatem za przypomnienie.

MaMaMija
Często w podróży

Nieprzeczytany post autor: MaMaMija » 23 lis 2012 20:59

Pozdrowienia,

Mariusz
Witaj, my tez wybieramy sie na Sri Lanke, troche pozniej :) i bedziemy korzystac z uslug tescia mojej kolezanki, ktora tam mieszka. Jedziemy z dwojka malych dzieci, na prawie miesiac szwedania sie. Jesli chcesz to przesle Ci kontakt do moejej kolezani, bo przez nia to zalatwiam. Dziewczyna mieszka na stale na Sroi Lance :) Pozdrawiam. MaMaMija

MaMaMija
Często w podróży

Nieprzeczytany post autor: MaMaMija » 23 lis 2012 21:03

MaMaMija pisze:

Pozdrowienia,

Mariusz
Witaj, my tez wybieramy sie na Sri Lanke, troche pozniej :) i bedziemy korzystac z uslug tescia mojej kolezanki, ktora tam mieszka. Jedziemy z dwojka malych dzieci, na prawie miesiac szwedania sie. Jesli chcesz to przesle Ci kontakt do moejej kolezani, bo przez nia to zalatwiam. Dziewczyna mieszka na stale na Sroi Lance :) Pozdrawiam. MaMaMija
Aha, i co wazne jak sadze, moze podac jej ,miejsca, ktore chcecie zobaczyc a oni uloza wam odpowiedni plan wycieczki:) I jako tambylcy pomoga w zalatwoeniu hotelu etc. Prawda jest, ze zawioza do znajomych ale podasz przedzial cenowy i wymaganmia i gosciu Cie dowiezie :)

dam_van

Nieprzeczytany post autor: dam_van » 17 gru 2012 20:29

Dzień Dobry
wybieram się 1-15.01.2013 z Rainbow Tours na Sri Lankę. Całkowity spontan (dziś zapadła decyzja). Wstyd, ale nic nie wiem o tym kraju i nie wiem czy zdążę ogarnąć przed wyjazdem i Świętami. Wstęp przydługi, ale chciałam się usprawiedliwić za to co nastąpi (tj. oczywiste pytania):
1. Czego/kogo obecnie się wystrzegać?
2. Co/kogo koniecznie poznać/zobaczyć ?
3. Czy można sobie samemu wynająć autko? czy nasze międzynarodowe prawo jazdy jest tam uznawane? jaki ruch (lewostronny?) i oznaczenia dróg?
4. Jak sobie zjednać sobie autochtonów (zetrzeć napis: turystka-skarbonka z czoła ;-)); czy była może na forum dyskusja o aktualnych cenach?
z góry serdecznie dziękuję za wyrozumiałość, odpowiedzi i sugestie
pozdrawiam
Wanda

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 17 gru 2012 22:44

Witaj.

Na początek wynajem auta. Na Sri lance jeżdżą w specyficzny sposób . Nawet trąbienie sygnalizuje na przykład zamiar wyprzedzania, podziękowania itd. Oznaczenia są na głównych drogach niestety do wielu atrakcji dojedziemy drogami lokalnymi a tu bywa różnie. Bardzo często dzieciaczki spacerują poboczami i choć są ubranie na biało to jednak trzeba uważać.

Powiem nieskromnie że pomimo że nie należę do niedzielnych kierowców to jadąc z lotniska do hotelu ( pierwsza godzina ) co chwile spuszczałem wzrok z głównej szyby że nie patrzeć jak nasz kierowca ( wariat) wyprzedzał. I choć po czasie przyzwyczaiłem się to jednak wynajem auta odradzam

Innymi słowy zamiast denerwować się na drodze wynajmij kierowce i przewodnika w jednym a będziesz podziwiać widoki zamiast patrzeć przed siebie na drogę.

Większość atrakcji i zabytków poruszyliśmy już na naszym forum, napisz gdzie zamierzasz się zatrzymać to może coś dopiszemy. Bieżące ceny podrzucę niebawem, choć może ktoś z forumowiczów będzie pierwszy i coś napisze.

Co do tego na kogo uważać to tak jak wszędzie czyli nie zapuszczać się w mało przyjemne zakątki miast, słuchać rad przewodnika ( jeśli masz dobrego przewodnika) nie afiszować się z portfelem i nie pić wody z kranu ( tylko butelkowa i sprawdź czy nie była otwierana) oraz jedzenia z podrzędnych barach. Na ceny dla miejscowych nie licz (chyba że markety) , nie znaczy to jednak ze musi być drogo wystarczy znać ceny, a my ci ich dostarczymy :) :) :) :)

Ps Witamy na forum

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sri lanka”