1234567

Podróżna mini apteczka

W tej sekcji poruszamy tematy ogólne związane z turystką
Topbas
Mały podróżnik

Re: Podróżna mini apteczka

Nieprzeczytany post autor: Topbas » 14 kwie 2014 11:55

jak okulary to koniecznie z filtrem, jest mega różnica, jedna inwestycja (wcale nie musi być drogo) i komfort o niebo lepszy

a_gatka
Jestem w podróży

Nieprzeczytany post autor: a_gatka » 10 maja 2014 15:48

Ja co chwila łapię kontuzje, stłuczenia, więc obowiązkowo mam coś co złagodzi ból i obrzęk. Najczęściej dip rilif, bo niewielki i wszędzie się mieści. Poza tym plastry, coś przeciwbólowego z paracetamolem i espumisan na wypadek problemów z żołądkiem.

Sywor_pl
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Sywor_pl » 14 maja 2014 14:55

Wszystko co do tej pory wymieniliście powinno się znaleźć w takiej apteczce,no może poza okularami bo zakładam ze te każdy kierowca ma przy sobie,wiec to jest coś niezbędnego- tym bardziej podczas lata.
www.sywor.pl - domki Zakopane, zapraszamy.

Awatar użytkownika
wiesinek
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: wiesinek » 14 maja 2014 15:23

Apteczka w podróży może się nam bardzo przydać, dlatego powinniśmy przed wyjazdem skompletować wszystko co najważniejsze, niczego nie pomijając, bo a nóż, coś czego nie wzieliśmy może się nam przydać. Ja zawsze biorę: leki przeciwbólowe,staram się wybierać takie, które można brać i jechać po ich zażyciu samochodem, kilka tabletek na przeziębienie, przykładowo popularną Wit C , tabletki do ssania na gardło, również krople żołądkowe, coś na ugryzienia i ukąszenia przez owady. oczywiście bandaże, opaske uciskową, plastry, jałowe opatrunki i coś na oparzenia. Mam nadzieję, że niczego nie pominęłam :)

Asiuniasia

Nieprzeczytany post autor: Asiuniasia » 23 maja 2014 14:26

U mnie podstawa to Lokomotiv dla dzieci do ssania na drogę i plasterki - oczywiście kolorowe , dziecięce , bo po naklejeniu takiego plasterka od razu ból przechodzi ... a po tych "dorosłych " nie... :)

galicjan
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: galicjan » 05 lip 2014 09:08

zawartość apteczki zależy od tego czy podróżujemy z dzieckiem czy sami, w przypadku pierwszej opcji apteczka musi być nieco bogatsza :) ja jeszcze póki co wyjeżdżam bez dzieci więc zawsze biorę coś na ukąszenia, paracetamol na bóle i coś na wzdęcia teraz np. espumisan wypuścił ten lek w granulkach bardzo wygodna forma przyjmowania leku podczas podróży. Ja często mam problemy z żołądkiem, zwłaszcza jak zmieniam klimat i spożywam inne niż na co dzień posiłki, a na wakacjach jest większa pokusa do urozmaiconego jedzenia. Poza tym w wakacje mam zawsze problemy z utrzymaniem diety a jak jest u Was? :)

bombelek
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: bombelek » 07 lip 2014 21:33

Jak będziesz jeździć z dziećmi to będziesz brać espumisan w kropelkach :)
U mnie najczęściej przydają się plastry oraz płyn od komarów.

galicjan
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: galicjan » 08 lip 2014 17:11

póki co jeszcze mam tą swobodę, ze jeżdżę bez dzieci,a le wiem ze kiedyś tel się skończy, w każdym razie nie wiedziałam, że espumisan jest też dla dzieci w kroplach, rozumie, ze jesteś doświadczoną mamą-podróżniczką :)

VillaPalladium_pl
Często w podróży

Nieprzeczytany post autor: VillaPalladium_pl » 02 sie 2014 14:13

Do powyższego zestawu obowiązkowo warto zabrać także tabletki czy krople na chorobę lokomocyjną,w każdym samochodzie i apteczce powinno być to czymś obowiązkowym.

galicjan
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: galicjan » 06 sie 2014 07:25

bombelek pisze:Jak będziesz jeździć z dziećmi to będziesz brać espumisan w kropelkach :)
ostatnio wyczytałam, że ten espumisan w kropelkach mogą również przyjmować kobiety w ciąży.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”