1234567

Podróżna mini apteczka

W tej sekcji poruszamy tematy ogólne związane z turystką
KrystynaB
Podróże moją pasją
Kontakt:

Re: Podróżna mini apteczka

Nieprzeczytany post autor: KrystynaB » 11 gru 2013 12:28

aaa i nie można zapomnieć o plastrach na odciski :) mi to właśnie najczęściej z głowy wylatuje przy pakowaniu się :)

Awatar użytkownika
Milly
Ekspert - podróżnik

Nieprzeczytany post autor: Milly » 06 sty 2014 00:02

KrystynaB pisze:Co do lekarst - proponuję brać wyłącznie sprawdzone, przetestowane preparaty - takie które już nie raz nam się sprawdziły. Żadnych supernowości z apteki. A jak chcemy to należy wcześniej przetestować - zgadzacie się?
Na pewno tak, biorąc nie sprawdzone preparaty możemy sobie zaszkodzić jeszcze bardziej ;) Wiele osób nie zdaje sobie do końca sprawy z tego, że reakcje alergiczne mogą pojawiać się w kontakcie z większością środków. Warto, więc zabrać ze sobą coś, co do czego mamy większa pewność.
Na pewno niezbędnym minimum są:
- środki przeciwbólowe
- środki przeciw biegunce (np. Stoperan), ale warto też zabrać ze sobą węgiel - jest to środek podawany także podczas zatruć, informacje o ilości tabletek i sposobie podawania znajdziemy na ulotce, najczęściej robi się zawiesinę
- środek przeciw wymiotom
- plastry, opatrunki, małe nożyczki, wata itp.
- woda utleniona, najlepiej taka w tabletkach do rozpuszczenia z normalną wodą
- lód w sprayu - jeżeli sobie coś skręcimy, stłuczemy
- plaster w sprayu też warto ze sobą mieć, nadaje się nawet na bardzo ukrwione miejsca i szybko zatrzymuje krwawienie (przetestowałam na przytrzaśniętym uchu mojego psa ;) )

Apartament-Baltic
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Apartament-Baltic » 16 sty 2014 13:47

Ja proponuję kupić cały zestaw takiej apteczki podobnej jak te które mamy w samochodzie,na podróż okażą się niezbędne a wręcz obowiązkowe. Nie są też drogie.

plaja

Nieprzeczytany post autor: plaja » 03 lut 2014 17:50

Najlepiej kupić już gotową apteczkę, a jeśli jedzie się z dzieciakami warto wziąść 3x więcej plastrów i wody utlenionej:)
Pozdrawiam wszystkich
zapraszam na mój blog http://sposob-na-tradzik.pl/

Awatar użytkownika
maciej1

Nieprzeczytany post autor: maciej1 » 12 lut 2014 09:47

Da sie kupić takie gotowe zestawy ?

Awatar użytkownika
mgdalena

Nieprzeczytany post autor: mgdalena » 13 lut 2014 16:45

Milly pisze:- lód w sprayu
- plaster w sprayu
Nawet nie wiedziałam, że takie wynalazki istnieją, muszę koniecznie zakupić i przetestować :D

Ja zawsze mam w podręcznej apteczce duży zapas plastrów na odciski, ba, nawet w portfelu kilka noszę :) Fakt faktem, że przydają się bardzo często, bo moje wycieczki mają zazwyczaj kierunek --> góry, a tam nabawić się odcisków przecież nie tak trudno.

ML45
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: ML45 » 13 lut 2014 22:16

Ponieważ w samolotach obowiązują ograniczenia wagowe bagażu ( w tanich liniach do 10 kg) toteż zawsze zabieram możliwie jak najmniejsze ilości leków. Np. z opakowania mającego kilka blistrów zabieram jeden, same opakowania też wyrzucam, wszelkie płyny (a więc leki również) kupuję w pojemniczkach do 100 ml. Zamiast plastikowego pojemnika jako "apteczki podręcznej" pakuję wszystko do plastikowych woreczków.
Oczywiście przy podróżowaniu samochodem nie ma takich ograniczeń.

Sywor_pl
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Sywor_pl » 27 mar 2014 16:40

Ja zawsze mam przy sobie taką mini apteczkę,na wszelki wypadek bo nigdy nie wiadomo kiedy przyda sie nam podczas wycieczki. Lepiej po prostu być ubezpieczonym.

pupini2303

Nieprzeczytany post autor: pupini2303 » 30 mar 2014 11:35

Szczegółowe odpowiedzi zostały już napisane. Ja nigdy nie wyruszam nigdzie bez czegoś od gorączki, kilku plastrów i bandaży.
W razie "W" warto mieć też jakaś maść na stłuczenia albo skręcenia.

A tak na marginesie omijając apteczkę to zawsze mam ze sobą kopie dowodu osobistego

Awatar użytkownika
Fokus
Jestem w podróży

Nieprzeczytany post autor: Fokus » 03 kwie 2014 11:35

Ja polecam wyrobienie sobie także Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego - EKUZ.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”