1234567

Podróżna mini apteczka

W tej sekcji poruszamy tematy ogólne związane z turystką
Gohas
Często w podróży

Re: Podróżna mini apteczka

Nieprzeczytany post autor: Gohas » 06 maja 2010 11:36

:) to prawda, co z tego że apteczka pełna jak nie wiemy co do czego zastosować :D

a opalacie się na czerwono? czy od razu na czekoladowo :D?

Awatar użytkownika
nadnami
Podróże moją pasją

Nieprzeczytany post autor: nadnami » 19 maja 2010 10:19

Pełen standard - przeciwbólowe, coś trawiennego (najczęściej no-spa plus zioła - mięta, normosan), na skręcenia/stłuczenia, opatrunkowe i dladzieckowe przeciwgorączkowe oraz przeciwsłoneczne (opala mi się na czerwono i szybko łapie go słońce)

Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 07 cze 2010 10:52

Zmuszony jestem podkreślić znaczenie kremów z filtrem.

Wróciłem właśnie z nad Soliny gdzie od doświadczałem wspaniałości żeglugi. Mimo kiepskiej pogody pierwszych 2 dni, kolejne 2 stanęły pod znakiem słońca.

Cóż... zapomniałem kremu z filtrem. Nikt nie zabrał. Podeszliśmy do wyjazdy chyba zbyt pesymistycznie, jeśli chodzi o słońce, czego wynikiem jest dość nieprzyjemne spieczenie twarzy z kulminacją w okolicach czoła ;)
byle dalej...

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 07 cze 2010 17:20

Podejrzewam że w gronie wycieczkowiczów zabrakło kobiety ? ;) ;)
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
max
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: max » 07 cze 2010 21:24

Ach te nasze babki,co byśmy bez nich zrobili.Ją pewnie też bym nie wziął kremu.Jak byłem kiedyś na rybach to o maly włos zapomniał bym wędki,taki że mnie roztrzepaniec
Max

Awatar użytkownika
SedamBisera
Podróże moją pasją
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: SedamBisera » 16 paź 2011 21:21

Witam,

A i owszem podstawowe leki są potrzebne, tak żeby szybko zareagować na dolegliwości w stylu biegunka, czy temperatura ale my jako Polacy jesteśmy w czołówce krajów wydających na medykamenty... Nie brałabym leków, których nie znamy, bo czasami bezpieczniej jest udać się na pogotowie niż zaryzykować samodzielną kurację i doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. Dodatkowo, chyba każdy z nas podróżuje ubezpieczony i w przypadku poważniejszych dolegliwości typu duszności dla przykładu może i powinien skorzystać z pomocy lekarskiej. Odsyłam do poniższych artukułów...

http://rokietnica.pl/pl/na_zdrowie/polacy_i_leki

http://bez-recepty.pgf.com.pl/index.php ... artyk=2708

"W Polsce rośnie liczba pacjentów hospitalizowanych w wyniku powikłań przewlekłego stosowania leków przeciwbólowych, w tym także dostępnych bez recepty.

Według publicystki dziennika Beaty Turkowicz, pod względem ilości kupowanych bez recepty środków przeciw bólom zajmujemy drugie miejsce w Europie. Łatwy dostęp powoduje, że traktujemy je często jak używki. Statystycznie każdy Polak przyjmuje lek przeciwbólowy dziewięć razy w miesiącu."

http://www.epacjent.pl/artykul.php?idar ... rtykul=674

Cytując moją babcię:
"Katar leczony trwa tydzień, a nieleczony... siedem dni" :)

Pozdrawiam i wszystkim życzę zdrowych wakacji :)
Aga
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć."

http://sedambisera.manifo.com/

Awatar użytkownika
marasar
Moderator

Nieprzeczytany post autor: marasar » 19 paź 2011 15:11

NIe żebym się czepiał, ale w ogóle do mnie nie trafia temat zabierania ze sobą jakichkolwiek lekarstw. Nie kumam po co? Przecież jak mnie rozboli głowa albo dostane gdzieś sraczki to są na miejscu jacyś lekarze? albo apteki? Poza tym to jak wywoływanie wilka z lasu. Zamiast finansować przemysł farmaceutyczny, lepiej kupić za te pieniądze jakąś pamiątkę z wakacji. Albo chociaż wysłać kartkę do bliskich. Można też pójść do kafejki internetowej, wejść na nasze forum i napisać - "Moczę tyłek w Morzu Śródziemnym, jest zajebiście. Pozdrawiam forumowiczów" - to napewno lepiej wydane pieniądze niż zakup zapasu Coldrexu na wakacje...

Awatar użytkownika
Frezja
Często w podróży

Nieprzeczytany post autor: Frezja » 25 paź 2011 14:28

wiesz jest różnica w sepcjalnym kupowaniu czegos na wyjazdy a zabraniem z domu czegos co zawsze w domowej apteczce mam na wszelki wypadek. I nie do końca zgodziłabym się z Twoją wypowiedzią, według mnie zawsze jakiś środek przeciwbólwoy powinien być w torebce. Zreszta wszystko zalezy od tego dokąd planujemy podróż. Jak jadę do ciepłych krajów to normalne ze pakuję Panthol Spray bo mam taką skórę, zresztą po Mamie, mój Tata proszki p/wymiotne. Norma.

PawełD
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: PawełD » 27 paź 2011 15:03

A ktoś może polecić jakąś gotowa apteczkę? Niby kupując wszystko osobno wyjdę na tym taniej, ale nie wszędzie kupie na raz wszystkie przybory, a nie mam najnormalniej czasu latać za plastrami przez pol miasta. W ogóle fajna była by taka apteczka do noszenia na co dzień w plecaku. Tylko gdzie kupić takiego gotowca?

Ewelina
Ekspert Trójmiasto

Nieprzeczytany post autor: Ewelina » 12 lis 2011 21:06

U mnie w standardzie ( przy jeździe samochodem ) jest apteczka, która i tak być musi. W dodatku sprawdzam zawsze czy ma ustnik do reanimacji (usta-usta, usta-nos) - można kupić w aptece.
Co mam ze sobą ponad to ? Zawsze jakiś żel bakteriobójczy do rąk albo chociaż chusteczki, z wielu powodów warto to mieć nawet na co dzień w zwykłej damskiej torebce ( ta pomieści wszystko ;) ) W każda podróż gdzie wiem, że będę miała do czynienia z publicznymi basenami, czy prysznicem z katorgo ktoś wcześniej korzystał biorę jakiś preparat przeciw grzybicy. Dziękuję za niespodzianki tego typu.
A poza tym .. jadąc za granicę środków na komary czy insekty nie kupuje - uważam, że lokalne specyfiki lepiej sobie z nimi radzą. Środków przeciwbólowych itp tez nie, nie lubię faszerować nimi ani siebie, ani rodziny.
Ewelina Marciniak przewodnik turystyczny po Trojmiescie, posiadam licencję, mówię po polsku i angielsku, oprowadzam grupy małe i duże niezależnie od wieku. Jestem historykiem, opowiadam ciekawie i z dużym poczuciem humoru.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”