1234567

Podróżna mini apteczka

W tej sekcji poruszamy tematy ogólne związane z turystką
Marghot
Ekspert - podróżnik

Re: Podróżna mini apteczka

Nieprzeczytany post autor: Marghot » 05 sie 2015 15:43

nie do wszystkich egzotycznych miejsc potrzebne są szczepienia. Egzotyka, egzotyce neirówna. Aktualne informacje i wskazania znajdują się na stronie sanepidu.

Borys007
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: Borys007 » 25 sie 2015 13:02

Pożyteczne to :)

Awatar użytkownika
moneygrabbing
Podróże moją pasją

Nieprzeczytany post autor: moneygrabbing » 26 sie 2015 20:45

Gohas pisze:Co warto zabrać ze sobą w podróż zarówno do ciepłych krajów jak i w nasze Polskie strony. Co latem a co zimą. Myślę, że ta kwestia zawsze powinna być otwarta :D
Teraz do, niektórych krajów to strach w ogóle jechać. Żadna apteczka nie pomoże

Awatar użytkownika
dariusz.pelec

Nieprzeczytany post autor: dariusz.pelec » 27 sie 2015 09:51

No niestety, a szkoda. Kiedyś to się bywało tu i ówdzie, a teraz to nie wiadomo, czy się wróci cało z takiej wycieczki. A a propos apteczki - u mnie zawsze musowo musi być węgiel i coś na ugryzienia

Awatar użytkownika
Magda Kajzer
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Magda Kajzer » 03 wrz 2015 11:23

karolina.m pisze:A co ze szczepieniami kiedy jedziecie gdzieś dalej?
Jeśli interesuje Cię temat szczepień przed podróżą, to zapraszam na mojego bloga: http://bezpieczna-podroz.pl/jakie-szcze ... do-afryki/. Co prawda artykuł odnosi się do Afryki, ale w większości te zalecane szczepionki się powtarzają.
„Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku”.

Sywor_pl
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Sywor_pl » 10 wrz 2015 11:44

Co masz na myśli pisząc o dalszym wyjeździe,chodzi o Afrykę czy generalnie kraje egzotyczne? Decydując się na taką wyprawę z biurem podróży to nie musisz się o nic martwić ponieważ wszystkie informacje masz wyszczególnione i wiesz jakie szczepienia są obowiązkowe przed wyjazdem.
www.sywor.pl - domki Zakopane, zapraszamy.

bart

Nieprzeczytany post autor: bart » 30 lis 2015 09:03

Ja zawsze ograniczam ilośc bandaży bo przydały mi się maksymalnie dwa - i tu mówię o wspinaczce. Zawsze można w potrzebie dokupić lub poprosić kogoś na szlaku. Dodatkowo niezależnie od tego gdzie jadę biorę małe tunku SPF 50 na nos i coś na opażenia. Za to zabieram każdy możliwy rodzaj plastrów i jeśli mam taką możliwośc jakiś antybiotyk na wszelki wypadek :)

Eden-Ciechocinek_eu
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Eden-Ciechocinek_eu » 15 gru 2015 13:55

Jest złota zasada,a szczególnie na górskim szlaku "lepiej nosić niż się prosić",więc proponuję zabrać ze sobą dodatkowe plastry oraz bandaż,bo ciężar niewielki a mogą się bardzo przydać.

beata.barszcz
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: beata.barszcz » 04 mar 2016 12:41

Zawsze zabieram ze sobą podręczna apteczkę mojego autorstwa czyli tabletki : przeciwbólowe, na problemy żołądkowe, na uspokojenie do tego zestaw plastrów, wodę utlenioną, opatrunki, coś na oparzenia, ukąszenia, zwichnięcia, miejscowo znieczulający spray. I to teoretycznie nigy mnie nie zawiodło ;)

Sywor_pl
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Sywor_pl » 15 kwie 2016 10:38

Ja też do standardowej apteczki podróżnej dokładam coś od siebie,swoje sprawdzone leki których nie może zabraknąć podczas każdej podróży,wycieczki- szczególnie jeżeli udajemy się za granicę. To bardzo ważna kwestia.
www.sywor.pl - domki Zakopane, zapraszamy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”