1234567

Podróżna mini apteczka

W tej sekcji poruszamy tematy ogólne związane z turystką
Gohas
Bywalec

Re: Podróżna mini apteczka

Nieprzeczytany post autor: Gohas » 27 kwie 2010 17:27

z kefirem, zsiadłym mlekiem miałam również do czynienia.
Kiedyś na wakacjach we Włoszech wpadłam na genialny pomysł z siostrą i opalałyśmy się tylko na uwaga... krem nivea, który jak wiemy zawiera bardzo dużo wody. wieczorem dostałam strasznej gorączki, poparzyłam słońcem całe ciało a dodatkowo także usta. Na górnej i dolnej wardze miałam opryszczkę, zresztą była wszędzie w całej jamie ustnej. To był właśnie efekt poparzenia. Wtedy na twarz stosowałam tylko panthenol spray a na resztę ciała zsiadłe mleko. to był prawdziwy koszmar!!

Dlatego ja się dziwię niektórych ludziom że nie zabierają ze sobą nic na ewentualne poparzenia.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 28 kwie 2010 13:11

To nieźle się załatwiłaś.W moim przypadku jeśli chodzi o apteczkę to wygląda to zupełnie inaczej.Po pierwsze większość moich wyjazdów jest tylko kilkudniowa a co za tym idzie korzystam z bagażu podręcznego ok 10 kilo,tak więc miejsca na apteczkę nie ma.Znalazłem jednak wyjście z sytuacji (szczególnie po Barcelonie).Mianowicie zawsze lokalizuje aptekę w pobliżu hotelu,lub miejsca w którym mam zamiar przybywać ( planuje każdy wyjazd )wtedy problem z apteczką mam z głowy.Oczywiście leki naprane pierwszej pomocy jak np tabletki przeciw bólowe,czy np na ból zębów,na biegunkę itd wciskam gdzie się da. :D

Oczywiście powyższy przykład nie sprawdzi się w przypadku bardziej odległych i niedostępnych miejsc.

W moim przypadku ten system działa :D :D :D

A wracając do tematu apteczki i związanych z nią akcesoriów to warto by dodać krople na serce lub inhalator ( taki np jak na astmę ).Kiedy wybrałem się w tropiki mój organizm oszalał,nie był bowiem przyzwyczajony do bardzo wysokiej temperatury ( serduszko odezwało się) natomiast panująca w powietrzu wilgoć spowodowała że dostałem duszności ( nigdy nie miałem astmy ani nic z tych rzeczy,wręcz przeciwnie moje kondycja jest jak najbardziej ok) i skończyło się na pogotowiu.

Udając się zatem w tropiki, warto zastanowić się nad zawartością apteczki :D nigdy bowiem nie wiadomo co może nas spotkać
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

czarna
Aktywny użytkownik

Nieprzeczytany post autor: czarna » 28 kwie 2010 20:27

moja apteczka na wakacje to zawsze coś przeciwbólowego, na gorączkę dla synka, cos na biegunkę, jakieś plastry i kremy na komary i na poparzenia

Awatar użytkownika
max
Bardzo aktywny użytkownik

Nieprzeczytany post autor: max » 29 kwie 2010 12:44

Przepraszam ale czy to tylko ja nigdy nie bralem apteczki pod uwagę :shock: :shock: :shock: Zawsze interesowało mnie miejsce,gdzie jade,zwiedzanko itd,a nie co moze sie stac.UPS :o
Max

Gohas
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: Gohas » 29 kwie 2010 22:04

czarna pisze:moja apteczka na wakacje to zawsze coś przeciwbólowego, na gorączkę dla synka, cos na biegunkę, jakieś plastry i kremy na komary i na poparzenia
chyba jak każda matka, przezorna i zawsze ubezpieczona :D

max no chyba wielkie UPS :D ale widać... forum się często przydaje :D

Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 30 kwie 2010 09:02

hehe :oops: nie to żebym za każdym razem o tym pamiętał... Na szczęście zawsze ktoś z towarzystwa, z którym podróżuję był bardziej przezorny. Także dbamy o apteczkę, lub przynajmniej o osobę, która dba o apteczkę.

Swoją drogą byłem kiedyś na wyjeździe ze studentami farmacji - mieli w plecakach całe laboratorium chemiczne ;) a tabletki rozdawali jak cukiereczki :)
byle dalej...

Awatar użytkownika
max

Nieprzeczytany post autor: max » 30 kwie 2010 12:03

Chyba musze zacząć podróżować właśnie z takimi ludźmi,nie trzeba się martić o nic tylko zimne piwko,relax,plaża.Co więcej trzeba do szczęścia :D :D :D :D

A tak na poważnie to przydaje się forum szanowne panie :D :D :D :D
Max

Awatar użytkownika
Alex

Nieprzeczytany post autor: Alex » 01 maja 2010 17:53

Oczywiście trzymam stronę facetów piwko zamiast apteczki :lol: :lol: :lol:

Oczywiście szanowne panie szacunek za racjonalne myślenie,przezorność,i gotowość na każdą okazje,czego nam panom często brakuje. :lol: :lol:
http://podroze-forum.pl

Gohas
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: Gohas » 04 maja 2010 18:38

jak to się mówi :D mężczyzna głową a kobieta szyją... więc taka nasza natura.

piwko.. ja też nim nie pogardzę, nie ma mowy ale ostrzegam raz mój TŻ tak po piwku się wylegiwał czyt. spał na słońcu że potem leczył się czym się da.. oparzenie na ramionach szczególnie było niezłe. pianka się wtedy przydała ale już nie ta od piwa ale od panthenolu :D haha

Awatar użytkownika
Alex

Nieprzeczytany post autor: Alex » 04 maja 2010 20:01

Ja kiedy się spiekę na słońcu zawsze jęczę (oj jaki ja jestem biedny lub chory,np po piwku) :D :D :D :D :D I właśnie wtedy szukamy pocieszenia u mojego skarba.( och co my byśmy bez was zrobili)

Podsumowując.Apteczka nic nie warta jak nie masz tej drugiej połówki przy sobie :D :D :D :D :D :D
http://podroze-forum.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”