1234567

Podróże matki z dzieckiem

  
Sekcja przeznaczona wyłącznie dla kobiet, czyli kremy na opalanie, torebki,stroje kąpielowe itd

Podróże matki z dzieckiem

Nieprzeczytany postprzez KrystynaB » 18 gru 2013 17:58

Jak bezpiecznie podróżować samej z dzieckiem? Moje ma 5 lat, ale liczę że wątek się rozwinie i mamusie młodszych i starszych też znajdą tutaj coś przydatnego.

KrystynaB
Aktywny użytkownik

 • Posty: 58
 • Dołączył(a): 04 gru 2013 15:47
 • Podziękował : 0 raz
 • Otrzymał podziękowań: 1 raz
Góra

Re: Podróże matki z dzieckiem

Nieprzeczytany postprzez kaskaderrkaa » 20 gru 2013 00:03

To zalezy co masz dokladnie na mysli...bezpiecznie. Ja z corka wyjezdzałam sama kiedy skonczyla 2 msce...na poczatek trasy ok 150km w Polsce. Kiedy miała 6 lat doszlismy do 2000 km:)

kaskaderrkaa

 • Posty: 3
 • Dołączył(a): 19 gru 2013 20:09
 • Podziękował : 0 raz
 • Otrzymał podziękowań: 0 raz
Góra

Re: Podróże matki z dzieckiem

Nieprzeczytany postprzez KrystynaB » 24 gru 2013 12:42

bezpiecznie tzn. na co zwracać uwagę przy wyborze trasy, biura podróży itp. Żeby nikt nam na przykład krzywdy nie zrobił :) Dodam, że nie wyjeżdżałam z córką poza granice Polski - raczej sama podróżowałam, ale teraz jest na tyle duża że chciałabym jej świat pokazać.

KrystynaB
Aktywny użytkownik

 • Posty: 58
 • Dołączył(a): 04 gru 2013 15:47
 • Podziękował : 0 raz
 • Otrzymał podziękowań: 1 raz
Góra

Re: Podróże matki z dzieckiem

Nieprzeczytany postprzez kieleckach » 26 gru 2013 19:37

Na wszystko:):) Krzywde jak ktos chce zawsze zrobi...

kieleckach

 • Posty: 3
 • Dołączył(a): 23 gru 2013 22:48
 • Podziękował : 0 raz
 • Otrzymał podziękowań: 0 raz
Góra

Re: Podróże matki z dzieckiem

Nieprzeczytany postprzez KrystynaB » 27 gru 2013 09:39

Racja, chyba trochę przesadzam...

KrystynaB
Aktywny użytkownik

 • Posty: 58
 • Dołączył(a): 04 gru 2013 15:47
 • Podziękował : 0 raz
 • Otrzymał podziękowań: 1 raz
Góra

Re: Podróże matki z dzieckiem

Nieprzeczytany postprzez smigolowa » 30 gru 2013 13:30

Chyba tak;p

smigolowa

 • Posty: 3
 • Dołączył(a): 29 gru 2013 21:54
 • Podziękował : 0 raz
 • Otrzymał podziękowań: 0 raz
Góra

Re: Podróże matki z dzieckiem

Nieprzeczytany postprzez Milly » 06 sty 2014 01:13

Podróże z dzieckiem na pewno nie są łatwe, zwłaszcza dla młodych rodziców, którzy o wszystko się boją :D ale na pewno warto pokazywać małemu człowiekowi świat i dzielić się z nim pasją do podróżowania :)
Na pewno wybierając ofertę biura podróży warto dowiedzieć się czy organizowany jest jakiś czas dla dzieci - animację, wspólne gry, czy w naszej grupie będzie wiele dzieci. To wszystko ma znaczenie.
Zależnie od wielu dziecka i odległości od domu musimy dowiedzieć się też jak wygląda kwestia jedzenia dla dziecka w danym kraju - czy dostępne są produkty, które dziecko lubi, gdzie można je zakupić, czy może lepiej wziąć ze sobą coś z domu. Potem wszystko zależy od dziecka ;) trzyletnia siostrzenica mojego męża we Włoszech jest strasznym niejadkiem i bali się, że w Polsce na wakacjach nic nie zje, a tak jej posmakowało, że tylko prosiła o dokładki :lol:
Przy dzieciach oczywiście trzeba zwrócić uwagę też na wygodne ubranka, buty, przygotować apteczkę pod kątek dziecka, zabrać zabawki i można ruszać na podbój świata :)

Avatar użytkownika
Milly
Ekspert - podróżnik

 • Posty: 27
 • Dołączył(a): 23 lip 2013 12:42
 • Podziękował : 0 raz
 • Otrzymał podziękowań: 3 razy
Góra

Re: Podróże matki z dzieckiem

Nieprzeczytany postprzez bombelek » 07 lip 2014 21:26

Ja podróżując z dzieckiem staram się... zabierać ze sobą inne mamuśki z dziećmi :) jest w tedy wesoło, a zawsze mam kogoś pod ręką kto może np. podać wodę mojemu maluchowi. Dzięki temu mogę skoncentrować się na prowadzeniu auta.

bombelek
Nowicjusz

 • Posty: 5
 • Dołączył(a): 07 lip 2014 21:15
 • Podziękował : 0 raz
 • Otrzymał podziękowań: 0 raz
Góra

Re: Podróże matki z dzieckiem

Nieprzeczytany postprzez funswiata » 02 wrz 2014 14:29

Dzieci (poniżej 2. roku życia) za przelot liniami AIR FRANCE niezależnie od długości lotu, płacą 10 proc. taryfy lotniczej (plus opłaty lotniskowe). Maluch podróżuje wówczas na kolanach osoby dorosłej i nie posiada własnego miejsca. Rodzic lub opiekun otrzymuje specjalny pas bezpieczeństwa, którym przypina się wraz z dzieckiem w wymaganych momentach podczas podróży. Mimo, iż pociecha nie posiada własnego fotela, to wymagane jest uprzedzenie przewoźnika o planowanej podróży z maleństwem i założenie rezerwacji lotniczej. Najmłodsi muszą podróżować z osobą dorosłą powyżej 18. roku życia. Każdy z pasażerów może mieć pod opieką nie więcej niż jedno małe dziecko. Rodziny podróżujące z dziećmi mają pierwszeństwo w wejściu na pokład.

Praktyczne wskazówki

przed wyjazdem warto sprawdzić wszystkie niezbędne DOKUMENTY dziecka, które są wymagane przez policję, agentów celnych i urzędników imigracyjnych w kraju docelowym,
w przypadku, gdy dziecko jest w trakcie leczenia lub cierpi na chorobę lokomocyjną należy zabrać ze sobą dokumentację medyczną i leki,
zaleca się zadbanie o odpowiednią ilość płynów w czasie podróży oraz ewentualnie specjalnego jedzenia,
w trakcie startu i lądowania dziecko powinno OTRZYMAĆ smoczek, butelkę, lizaka lub ciastko na wypadek wystąpienia bólu uszu,
odradza się podróżowania z dziećmi wcześniej niż siedem dni od dnia narodzin oraz jeśli dziecko jest chore.
Informacje na temat dodatkowego bagażu

Dziecko do 2. roku życia podróżujące na kolanach opiekuna może mieć ze sobą następujący bagaż bez dodatkowych opłat:

1 sztukę bagażu podręcznego, o wadze poniżej 12 kg, którego rozmiary nie przekraczają 55 cm x 35 cm x 25 cm,
1 sztukę bagażu rejestrowanego do 10 kg* oraz
składany wózek, nosidełko lub fotelik samochodowy (który przewozi się bezpłatnie jako dodatkową sztukę bagażu rejestrowanego).
*nie dotyczy taryf MINI

Wózki dziecięce mogą być wprowadzone na pokład samolotu w zależności od ich rodzaju i wolnego miejsca:

małe wózki składane nie mogą przekraczać 15 cm x 30 cm x 100 cm,
pozostałe wózki składane można przewozić w ramach bagażu podręcznego przeznaczonego dla dzieci a ich rozmiar nie może przekraczać 55 cm x 35 cm x 25 cm. Ponadto wózek musi być przewożony w pokrowcu. Trzeba pamiętać, że dla bezpieczeństwa niektóre lotniska mogą odmówić wprowadzania wózków do stref boarding’u.
Posiłki na pokładzieW czasie lotów powyżej 2,5 godziny podawany jest specjalny posiłek dla młodszych dzieci dostosowany do ich wieku (np. ciastka oraz słoik z gotowym daniem). Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zamówić go w czasie rezerwacji lub zakupu biletu, najpóźniej 24 godziny przed wylotem.

Gondola i regulowany fotelik samochodowy

Linie AIR FRANCE na trasach dalekiego zasięgu w Klasie Biznes, Premium Economy i Ekonomicznej umożliwiają zamówienie dla małego dziecka specjalnej gondoli. Zostały one zaprojektowane dla dzieci ważących poniżej 10 kg i mierzących mniej niż 70 cm. Liczba gondoli dostępnych na pokładzie jest ograniczona, dlatego aby sprawdzić ich dostępność i je zamówić należy skontaktować się telefonicznie z przewoźnikiem po zarezerwowaniu biletu, najpóźniej 48 godzin przed wylotem (nie można ich zamówić drogą online). W przypadku, gdy zamówieni gondoli nie jest możliwe - maleństwo podróżuje cała drogę na kolanach rodzica. Jeśli rodzic zdecyduje się wykupić osobne miejsce dla dziecka, to może ono podróżować w regulowanym nosidełku samochodowym przymocowanym do fotela.

Podarunki dla najmłodszych

W czasie lotów międzykontynentalnych dla uprzyjemnienia podróży najmłodsi pasażerowie otrzymują zestaw upominków (np. pluszowe zabawki).

Dla komfortu dziecka rodzic może zabrać ze sobą własny fotelik samochodowy, pod warunkiem, że spełnia on określone wymogi:

został dopuszczony do użytku samochodowego (niestandardowe foteliki mogą być odrzucone przez personel w czasie odprawy lub wsiadania na pokład).
fotelik nie jest szerszy niż 41 cm,
można go ZAINSTALOWAĆ na pokładzie samolotu według wskazówek producenta,
fotelik może być przypięty pasem bezpieczeństwa.
Podróże z kilkuletnimi dziećmi

Dzieci powyżej 2 lat płacą najczęściej w zależności od taryfy, od 25 proc. do 100 proc. taryfy lotniczej plus opłaty lotniskowe w zależności od wybranej linii lotniczej. Dla rodzin podróżujących z kilkuletnimi dziećmi przygotowane są specjalne posiłki, gry, podarunki, etc.

Przygotowania do lotu

Przed wylotem należy pamiętać o tym, aby w bagażu podręcznym znalazły się najpotrzebniejsze rzeczy dla dziecka (np. ulubione książki, zabawki, kocyk, smoczek, etc.). Nie można także zapomnieć o spakowaniu ciastek lub gum do żucia, aby zmniejszyć ewentualny ból uszu w trakcie startu i lądowania.

Dziecko bez opiekuna (tzw. UM)

Dziecko musi podróżować w towarzystwie osoby pełnoletniej. Wyjątkiem są nieletni rodzice lub opiekunowie prawni. Dzieci powyżej w wieku od 5 do 15 lat, jeśli lecą same, to muszą znajdować się pod specjalną opieką obsługi osoby z linii lotniczej Ta dodatkowa usługa (w Air France tzw. UM – „Unaccompanied Minors” podlega opłacie 50-75 EUR. W momencie odprawy, przedstawiciel linii odbiera dziecko i towarzyszy mu do chwili wejścia na pokład. W czasie lotu dzieckiem opiekuje się załoga, a w miejscu docelowym do momentu odebrania, małoletni podróżny przebywa w towarzystwie przedstawiciela linii. Informacje o tym, że dziecko będzie podróżować bez opiekuna należy przekazać przewoźnikowi w chwili rezerwacji biletu. Należy podać dane osób odprowadzających i odbierających dziecko w porcie docelowym oraz wypełnić specjalny formularz na lotnisku przy odprawie przy tradycyjnych stanowiskach (odprawa online nie jest możliwa w tym przypadku). Osoby w wieku 15 -18 mogą podróżować samodzielnie, jednak usługę UM można dokupić dla nich opcjonalnie, dla większego bezpieczeństwa małoletniego podróżnego. Dziecko w czasie podróży musi mieć przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty (ważny dokument tożsamości ze zdjęciem, w niektórych przypadkach również wizę i zaświadczenia o szczepieniach).

Posiłki

W czasie lotów dłuższych niż 2,5 godziny dzieciom podawane są specjalne posiłki, po uprzednim zamówieniu przy dokonywaniu rezerwacji lub najpóźniej 24 godziny przed wylotem. Posiłek ten jest dostosowany do wieku dziecka.

Prezenty

Na trasach dalekiego zasięgu dzieci dostają od linii lotniczej prezenty. W skład podarunku wchodzą m.in. kredki, kolorowanki, układanki i inne drobne zabawki. Dzieci mogą również słuchać kanałów muzycznych, grać w gry komputerowe i oglądać kreskówki lub filmy. Szeroka oferta multimedialna jest do dyspozycji każdego pasażera przy jego fotelu na rejsach dalekiego zasięgu

Źródło artykułu

http://podroze.onet.pl/aktualnosci/jak- ... rady/nzsp6

Avatar użytkownika
funswiata
Bardzo aktywny użytkownik

 • Posty: 699
 • Dołączył(a): 27 cze 2014 10:32
 • Lokalizacja: poznań
 • Podziękował : 0 raz
 • Otrzymał podziękowań: 2 razy
Góra

Re: Podróże matki z dzieckiem

Nieprzeczytany postprzez Versinn » 15 wrz 2014 21:27

W magazynie National Geographic Traveler co miesiąc pojawiają się praktyczne porady na podróżowanie z dziećmi (jest specjalny dział). Warto zajrzeć, bo gazeta sama w sobie jest naprawdę interesująca. ;)

Avatar użytkownika
Versinn
Bardzo aktywny użytkownik

 • Posty: 149
 • Dołączył(a): 11 kwi 2013 06:52
 • Podziękował : 1 raz
 • Otrzymał podziękowań: 3 razy
Góra

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

 • Reklama
Polska Baza noclegowa Spanie.Online Rozliczenie podatku za granicą Apartamenty Hiszpania Baza Noclegowa