1234567

Podróż po Afryce - od czego zacząć?

W tym dziale opisujemy podróże,oraz piękne miejsca które widzieliśmy w Afryce

Podróż po Afryce - od czego zacząć?

Nieprzeczytany postprzez Marlenka_Olsz » 20 paź 2015 09:15

Kochani podróżnicy, mam do Was pytanie i mam nadzieję, że mi pomożecie!
Pod koniec przyszłego roku chcielibyśmy wybrać się z mężem w podróż po Afryce z okazji rocznicy ślubu ;) Problem w tym, że niewiele wiemy na temat Czarnego Lądu, choć słyszeliśmy kilka bardzo pochlebnych opinii - o Maroku, Mombasie, widokach na Kilimandżaro... Nie sposób chyba pogodzić wszystko w ciągu 2- 3 tygodni, stąd pytanie do Was - jakie miejsca polecacie? Które są absolutnie konieczne do zobaczenia, a które przereklamowane? Może znacie jakieś mniej znane zakątki, które powalają na kolana a których nie znajdziemy w przewodnikach? Zawsze lepiej usłyszeć informacje z pierwszej ręki niż szukać suchych informacji w sieci (y) Jak naprawdę jest z Kilimandżaro - rzeczywistość odpowiada zachwytom z blogów podróżniczych? :)
Bardzo proszę o kilka praktycznych porad - skąd lecieć, czym, w jakich terminach, organizować podróż na własną rękę czy lepiej przez biuro podróży (jeśli tak, to jakie, by uniknąć "wtopy"?).

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi - przyda się każda opinia! :)

Pozdrawiam,
Marlena

Marlenka_Olsz

• Podziękował : 1 raz
  • Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Podróż po Afryce - od czego zacząć?

Nieprzeczytany postprzez Marghot » 20 paź 2015 10:24

Jeśli macie już termin, nawet przybliżony, to zaczęłabym od szczepień. Niektóre trzeba powtórzyć by faktycznie zabezpieczały przed chorobą, więc to dałabym na pierwszy rzut.

Można wybrać objazdówkę z biurem podrózy, wówczas zwiedzicie czy też zaliczycie 1-2 kraje. Samodzielnie planując wyjazd jesteście właściwie niezależni, ale trochę czasu moze zająć zdobywanie wiz.
Wg mnie pytanie, na które powinniście sobie odpowiedzieć, to - ile możecie/chcecie przeznaczyć pieniędzy na wyjazd (liczcie wizy, szczepienia, przeloty, przejazdy lokalne itp)
Czy chcecie poznać kraje Maghrebu, czy tzw czarną Afrykę. Na pewno sami macie jakieś wyobrażenie o podróży i pewne elementy, które MUSICIE zobaczyć - pod to okładajcie plan.

Marghot
Ekspert - podróżnik

• Podziękował : 2 razy
  • Otrzymał podziękowań: 23 razy

Nieprzeczytany postprzez HotelSonrisa_pl » 13 kwi 2016 09:39

Myślę,że poza wszelkimi sprawami organizacyjnymi,formalnościami- warto zacząć pomyśleć o dobrym zakwaterowaniu,tak aby mieć odpowiedni standard w rozsądnej cenie. Polecam Kenię jako początek wyprawy,malownicze widoki,piękna plaża i czysta egzotyka:)

HotelSonrisa_pl
Bywalec

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 1 raz

Nieprzeczytany postprzez oliwka44199 » 12 paź 2016 13:45

na pewno tak , zakwaterowanie przede wszystkim, dowiedziec się jaka panuje tam waluta, może potrzebe była by jakas szczepionka ?? w koncu to inny kraj, nie wiem w jaki rejon afryki jedziesz ale moze szczepionka bedzie potrzebna ?
Wszystko ma swoją wartość ...
http://mptent.com/

oliwka44199
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez ccc » 12 paź 2016 23:24

Polecam Namibie i wodospady Wiktorii, jak np.

http://www.africangamesafari.com/wycieczka_natalu.html

Ale prosze porownac ceny z innymi biurami podrozy.

Pozdrawiam.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.
Relacja z wyprawy na Antarktydę / Polska Stacja Arctowski

ccc
Podróżnik

• Podziękował : 2 razy
  • Otrzymał podziękowań: 5 razy

Nieprzeczytany postprzez admin » 13 paź 2016 14:06

WItam,

Najważniejsza kwestia to jak już zresztą było powiedziane szczepienia. Kenię można fajnie połączyć np z Tanzanią lub Zanzibarem ( plaże ) Można trafić fajne loty.

Ponadto bezpieczeństwo to najważniejsza kwestia. Bardzo chętnie pomożemy Ci w wyborze trasy.

Przyjrzyj poniższy temat ( odnośnie bardziej dogłębnego poznania Tanzanii)

relacja-w-wyprawy-do-tanzanii-t10106.html

https://www.youtube.com/watch?v=KUuRGWe46L4

post39603.html?hilit=tanzania#p39603

Napisz jaki masz budżet, trzy tygodnie to właściwie nic więc sugerował bym 1 kraj lub lot np Kenia Zanzibar lub Tanzania Zanzibar ewentualnie Kenia Safari + Tanzania+ Zanzibar żeby połączyć safari i plaże. Miałem taki plan na 2017 ale zostaje przy Europie.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

admin
Administrator

• Podziękował : 103 razy
  • Otrzymał podziękowań: 119 razy

Nieprzeczytany postprzez Bonara » 16 gru 2016 15:07

Czy faktycznie w Afryce jest tak niebezpiecznie? Chodzi mi na przykład o Kenię?
Ciężko jest znaleźć informacje na temat tego jak wygląda sytuacja w tym kraju i jak traktują turystów.

Bonara

Nieprzeczytany postprzez Marmaris » 24 maja 2017 00:26

Ważna sprawa przed takim wyjazdem do Afryki to szczepienia. Ja przed każdą podróżą chodzę do lekarza medycyny podróży na konsultacje i szczepię się tym co zaleca.

Marmaris

Nieprzeczytany postprzez daga34 » 09 sie 2017 11:37

Szczepienia oczywiście. A druga rzecz to ubezpieczenie - bez tego ani rusz w taką trasę. Wiem, że w Afryce bez problemu działa polisa Bezpieczny Powrót z PZU (chyba tylko poza pustynią, ale autorka wątku nie wspomina o tym). Taka polisa to niewielki koszt 252 zł - na cały rok. Przyda się więc także podczas innych wyjazdów (samodzielnych i z biurem). Szeroki zakres ochrony ma m.in. pokrycie kosztów leczenia, akcji ratunkowych, transportu do Polski i dużo więcej.

daga34
Nowicjusz