1234567

Plany podróży 2010

W tej sekcji poruszamy tematy ogólne związane z turystką
Awatar użytkownika
Alex
Bardzo aktywny użytkownik

Re: Plany podróży 2010

Nieprzeczytany post autor: Alex » 02 wrz 2010 11:33

Za czasów szkolnych ( to było nie tak dawno :D :D ) oferowali nam wycieczkę do Lwowa,niestety nie było mi dane jechać z nimi.Teraz bardzo żałuję.Dobrze że w końcu ktoś poruszył temat terenów na wchodzie.Znajomi którzy byli bardzo sobie chwalą (szczególnie właśnie Lwów),może i mnie dane będzie wybrać się właśnie tam
http://podroze-forum.pl

Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 02 wrz 2010 13:42

Byłem na Ukrainie dość spontanicznie, podczas powrotu z Fogaraszy - gór w Rumunii. W planach był tylko Lwów, ale spontanicznie postanowiliśmy wybrać się do kijowa, a potem do Odessy. Było to trochę na wariackich papierach: spaliśmy w pociągach, a zwiedzaliśmy w ciągu dnia. świetne jest to, że w tamtejszych pociągach wagony zbudowane są tak, że na noc każdy ma swoją prycze. dostaje się czyste poszewki i na prawdę można się wyspać. Pociągi nie są drogie.
byle dalej...

michalina76
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: michalina76 » 28 wrz 2010 17:15

Ja bylam w Poltawie, jakieś 20 lat temu :( Obóz harcerski z tradycjami...no wiecie. Takie byly czasy, co rano apel do wodza itp, ale generalnie kraj wyśmienity. Wówczas niekoniecznie byla to Ukraina jako taka :roll: tylko ZSRR... Zapamiętalam smak chalwy, orzechów, kwasu chlebowego i zeppelinów. Teraz mam miejsce w Wawie, gdzie wspomnienia kulinarne wracają.
Teraz jadę do Tunezji, wkrótce.

Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 29 wrz 2010 08:34

Chałwa dalej cieszy się tam dużym powodzeniem. Niedaleko granicy m Medyce, jest sklep, gdzie wiele osób zaopatruje się w ten smakołyk. Z własnej wycieczki przywiozłem około 0,5 kg - wszyscy byli zachwyceni.

A propos chałwy: dostałem niedawno przywiezioną z Grecji - palce lizać ;)
byle dalej...

Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 21 paź 2010 15:08

Nie będę zakładał nowego wątki, ale zbliża się nam weekend listopadowy. Przy dobrych wiatrach można wyhaczyć 4 dni wolnego :) Macie jakieś szczególne plany? Ja może w końcu ruszę się w nasze Beskidy, już strasznie dawno nie było mnie na szlaku.
byle dalej...

Maciek
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Maciek » 21 paź 2010 17:43

Miałem jechać do Krakowa, już noclegi były zarezerwowane, znajomi umówieni, impreza załatwiona, a tu... jak to często bywa, wczoraj wszystko odwołałem, ot życie :(
Pewnie pojadę na działkę, wypróbuję wreszcie pekę, to takie specjalne naczynie żeliwne do pieczenia specjalnej chorwackiej potrawy. Pekę piecze się w piecu, na węglu, okładając naczynie węglem drzewnym.

Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 25 paź 2010 18:26

Szkoda trochę tego Krakowa, była by szansa na spotkanie :) Tak z ciekawości: gdzie rezerwowałeś noclegi? Ciekaw jestem jakie teraz są ceny w Krakowie.
Jeśli ktoś wybierałby się kiedyś do Krakowa, to polecam siebie jako źródło informacji - może nie w kwestii noclegu, ale różnych atrakcji, także kulinarnych, jak najbardziej.

Co do żeliwnego naczynia: używamy takiego do sporządzania "kociołka" tudzież "pieczonego". układany zazwyczaj na trójnogu w ognisku. W środku ziemniaczki, kiełbaska, warzywa, boczuś, a całość owinięta w liście kapusty. Kociołek przykrywany szczelnie z góry, ciężką, dokręcaną przykrywką.
byle dalej...

Maciek
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Maciek » 26 paź 2010 16:38

Nocleg miałem mieć w "Pokoje gościnne Leo", nad gospodą, w której odbędzie się spotkanie. Cena 100 zł za 2 osoby. 20 min od Rynku Głównego.
Ja, kociołek żeliwny piekę na kuchni węglowej, mam taką, prawdziwą, starą, po remoncie, na działce.
Liście kapusty--podstawa w pieczeniu, ale w naszym (moim-Twoim) wydaniu, w Cro nie stosuje się kapusty.

michalina76
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: michalina76 » 29 paź 2010 18:01

I co , dobra peka? Wrócilam z Tunezji z chalwą w bagażu, ale niestety nie umywa sie do ukraińskiej czy tureckiej. W kamandzie Lwowskiej, o której pisalam, wypatrzylam ostatnio ścianie podpis Michnika i Komorowskiego, więc ta knajpa musi być ekstra. Jedzenie jest na prawdę dobre.

Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 10 lis 2010 17:09

Coś chyba nie szykują się nam spektakularne wyjazdy na długi weekend listopadowy... Nie jestem przekonany, czy szykują się jakiekolwiek :) Notujemy ostatnio nie najlepszą wyjazdową formę forumowiczów. Nie wspominając już o aktywności na forum :)
byle dalej...

Zablokowany

Wróć do „Ogólnie o podróżach”