1234567

Pieniądze w podróży?

W tej sekcji poruszamy tematy ogólne związane z turystką

Pieniądze w podróży?

Nieprzeczytany postprzez cieraf » 24 kwi 2018 19:36

Jadę do UK, wiadomo pieniądze potrzebne. I teraz pytanie jak najkorzystniej je mieć. Czy kupić w kantorze gotówkę, czy wymienić złotówki w Polsce i założyć walutówkę i płacić kartą za wszystko w UK? Gdzieś słyszałam, że nie warto wypłacać pieniędzy z bankomatu, bo duże koszty naliczają. Jakieś propozycje?

cieraf
Nowicjusz

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Pieniądze w podróży?

Nieprzeczytany postprzez ccc » 29 kwi 2018 23:40

Najlepiej zabrac troche gotowki, ewentualnie wyplacic na miejscu i karta kredytowa.
Mozna skontaktowac sie wczesniej z instytucja wystawiajaca karte, jakie prowizje sa pobierane przy wyplacie gotowki i placeniu karta. Wtedy mozna sobie przekalkulowac co wyjdzie najlepiej.
BTW ja do UK zabieram tylko 2 karty kredytowe, na wszelki wypadek gdyby jedna nie dzialala.
Zdarzylo mi sie w Japonii i w Tanzanii, ze jedna karta byla nieczytelna.
Staram sie wszedzie placic karta, a gdy gotowka jest potrzebna, co rzadko sie zdarza to wyplacam z bankomatu na miejscu.
Pozdrawiam i udanej podrozy.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.
Relacja z wyprawy na Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Relacja z wyprawy na Antarktydę / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci

ccc
Podróżnik

• Podziękował : 7 razy
  • Otrzymał podziękowań: 9 razy

Nieprzeczytany postprzez Villa33Sopot_pl » 16 maja 2018 10:07

Zgadzam się, najlepiej jeżeli zabierzemy ze sobą trochę gotówki a resztę mamy na koncie gdzie możemy płacić kartą. Zawsze warto mieć też namiary na kantor ub wymienić walutę online.

Villa33Sopot_pl
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez apartgrodek » 16 maja 2018 15:05

ccc napisał(a):Najlepiej zabrac troche gotowki, ewentualnie wyplacic na miejscu i karta kredytowa.
Mozna skontaktowac sie wczesniej z instytucja wystawiajaca karte, jakie prowizje sa pobierane przy wyplacie gotowki i placeniu karta. Wtedy mozna sobie przekalkulowac co wyjdzie najlepiej.
BTW ja do UK zabieram tylko 2 karty kredytowe, na wszelki wypadek gdyby jedna nie dzialala.
Zdarzylo mi sie w Japonii i w Tanzanii, ze jedna karta byla nieczytelna.
Staram sie wszedzie placic karta, a gdy gotowka jest potrzebna, co rzadko sie zdarza to wyplacam z bankomatu na miejscu.
Pozdrawiam i udanej podrozy.

Ja odradzam wypłacanie pieniędzy za granicą z bankomatów. Kiedyś będą w Niemczech tak zrobiłam i pobrało mi 50 euro opłaty. Złożyłam reklamacje do banku i okazało się, że właściciel bankomatu sam ustala opłaty za wypłatę i bankowi nic do tego. Jak już to lepiej mieć konto walutowe albo kartę walutową do konta i płacić za zakupy.

apartgrodek