1234567

Pieniądze w podróży?

W tej sekcji poruszamy tematy ogólne związane z turystką
Awatar użytkownika
cieraf
Nowicjusz

Pieniądze w podróży?

Nieprzeczytany post autor: cieraf » 24 kwie 2018 19:36

Jadę do UK, wiadomo pieniądze potrzebne. I teraz pytanie jak najkorzystniej je mieć. Czy kupić w kantorze gotówkę, czy wymienić złotówki w Polsce i założyć walutówkę i płacić kartą za wszystko w UK? Gdzieś słyszałam, że nie warto wypłacać pieniędzy z bankomatu, bo duże koszty naliczają. Jakieś propozycje?

Awatar użytkownika
ccc
Podróżnik

Re: Pieniądze w podróży?

Nieprzeczytany post autor: ccc » 29 kwie 2018 23:40

Najlepiej zabrac troche gotowki, ewentualnie wyplacic na miejscu i karta kredytowa.
Mozna skontaktowac sie wczesniej z instytucja wystawiajaca karte, jakie prowizje sa pobierane przy wyplacie gotowki i placeniu karta. Wtedy mozna sobie przekalkulowac co wyjdzie najlepiej.
BTW ja do UK zabieram tylko 2 karty kredytowe, na wszelki wypadek gdyby jedna nie dzialala.
Zdarzylo mi sie w Japonii i w Tanzanii, ze jedna karta byla nieczytelna.
Staram sie wszedzie placic karta, a gdy gotowka jest potrzebna, co rzadko sie zdarza to wyplacam z bankomatu na miejscu.
Pozdrawiam i udanej podrozy.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.
Relacja z wyprawy na Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Relacja z wyprawy na Antarktydę / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci

Villa33Sopot_pl
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: Villa33Sopot_pl » 16 maja 2018 10:07

Zgadzam się, najlepiej jeżeli zabierzemy ze sobą trochę gotówki a resztę mamy na koncie gdzie możemy płacić kartą. Zawsze warto mieć też namiary na kantor ub wymienić walutę online.

apartgrodek

Nieprzeczytany post autor: apartgrodek » 16 maja 2018 15:05

ccc pisze:Najlepiej zabrac troche gotowki, ewentualnie wyplacic na miejscu i karta kredytowa.
Mozna skontaktowac sie wczesniej z instytucja wystawiajaca karte, jakie prowizje sa pobierane przy wyplacie gotowki i placeniu karta. Wtedy mozna sobie przekalkulowac co wyjdzie najlepiej.
BTW ja do UK zabieram tylko 2 karty kredytowe, na wszelki wypadek gdyby jedna nie dzialala.
Zdarzylo mi sie w Japonii i w Tanzanii, ze jedna karta byla nieczytelna.
Staram sie wszedzie placic karta, a gdy gotowka jest potrzebna, co rzadko sie zdarza to wyplacam z bankomatu na miejscu.
Pozdrawiam i udanej podrozy.

Ja odradzam wypłacanie pieniędzy za granicą z bankomatów. Kiedyś będą w Niemczech tak zrobiłam i pobrało mi 50 euro opłaty. Złożyłam reklamacje do banku i okazało się, że właściciel bankomatu sam ustala opłaty za wypłatę i bankowi nic do tego. Jak już to lepiej mieć konto walutowe albo kartę walutową do konta i płacić za zakupy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”