Nieprzeczytane posty

Paryż vs Londyn - Co wybrać?

1
Witam!

Mam dylemat, ponieważ w mojej szkole organizowana jest wycieczka do Londynu i mam możliwość jechać, lecz zastanawiam się nad Paryżem, ale już spoza szkoły.

Drugie pytanko: czy za cenę 1500zł (autokarem) / 2000zł (samolotem) opłaca się jechać do Londynu na 8 dni w Październiku (za rok) ?

Re: Paryż vs Londyn - Co wybrać?

2
Witaj. Ciężko jest jednoznacznie powiedzieć które z miast wybrać. Oba są zupełnie inne .Jeśli jednak chodzi o ciebie to wybrał bym Londyn, głównie z uwagi na fakt iż masz szansę jechać ze szkoły a to znaczy że wycieczka może się okazać dużo tańsza. Myślę że dobrze jest to wykorzystać, zwłaszcza że Paryż nie ucieknie.

Co do drugiego pytania napisz dokładniej co ta kwota obejmuje ?
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Paryż vs Londyn - Co wybrać?

4
Ten ten wyjazd jest połączony z nauką języka a jak wiemy praktyka językowa w Londynie to nie lada atrakcja. Ponadto nie napisałeś jak sobie radzisz z angielskim.Wyjazd na własną rękę może przysporzyć sporo problemów z organizacją hotelem trasport itd.. Pamiętam jak pierwszy raz odwiedziłem Londyn nie znałem języka prawie nic, i muszę przyznać że nie czułem się zbyt komfortowo.

Co do wycieczki to wydaje mi się że 1600 zł za autokar z noclegiem ( w ośrodku) i wyżywieniem przez 8 dni w jednej z najdroższych stolic to chyba nie jest aż tak dużo. ( Od razu odsyłam do tematu Londyn za każdą kieszeń)

Nasz moderator ma rację co do lotów, jeśli uda ci się trafić dobry lot, to możesz pokombinować, pytanie tylko czy jesteś dyspozycyjny żeby szukać okazji.

Jeśli chodzi o mnie to stawiał bym na gotowca a cały czas spędzony w Londynie poświęcił bym na relaks, zwiedzanie, i podziwianie piękna Londynu. Oczywiście jest to moja opinia, czekam na opinie forumowiczów.

Może nasz moderator podsunie kilka propozycji cenowych, jest on bardziej na bieżąco w temacie Londynu ;) ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Paryż vs Londyn - Co wybrać?

7
admin, dzięki za porady i informacje :)
backpacker, wybraliśmy przejazd autokarem (luksusowym?)
laguna, i jakie miałaś wrażenia po Londynie?

Moi znajomi mają podzielone zdania. Połowa jest za, a połowa przeciw. Dowiedziałem się także, że jedzie ponad 1/3 klasy (12 osób).

U mnie z angielskim nie jest dobrze, lecz nie najgorzej. Poza tym wycieczka dopiero za rok, to może mój angielski się poprawi ;)

A co z pogodą w Październiku w Londynie? Czy będzie uciążliwa?

Re: Paryż vs Londyn - Co wybrać?

8
W Londynie z pogodą bywa różnie, pocieszającym jest fakt że jest to jedno z najcieplejszych miast w UK, ja byłem w Londynie właśnie w Październiku (7) i pogoda była iście wiosenna. Wystarczy spojrzeć na fotki z tego okresu

zdjęcia z Londynu
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Paryż vs Londyn - Co wybrać?

9
Dobry wybór. Lądek za 1600PLN z przejazdem, spaniem i wyżywieniem to jak za free. Miasto jest zarąbiste i podoba mi się bardziej niż Paryż. Paryż ze swoim natłokiem i przemieszaniem stylów może zniechęcić. Ja tak miałem za pierwszym razem. Dopiero za drugim razem poczułem tego "ducha miasta". Natomiast Londyn - co druga ulica ma do opowiedzenia historię. Zabytków jest tyle że nie do ogarnięcia. Miasto jest bardzo przyjazne i kolorowe. I ludzie których tam spotkałem mówią tak ładnie po angielsku...
Niestety jeżeli chciałbyś skorzystać z dodatkowych atrakcji to musisz mieć dodatkowo ze 100 funtów ale naprawdę warto! Widok z London Eye jest zwalający z nóg, Madamme Tussauds jest też fajoska. A w Westminster Abbey staniesz sobie na grobie Darwina czy podotykasz tron na którym koronuje sie królów już od kilkuset lat - wypas.
Ja byłem w Londynie w Lutym - było super. Pogoda jest napewno lepsza niż w Bulandii - więc będzie napewno cieplej.Może trochę popadywać ale... to przecież Londyn!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości