1234567


Oto jak z tragedii ludzkiej rodzą się atrakcje turystyczne

W tej sekcji piszemy o wszelkich ciekawych nowinkach i wydarzeniach związanych z turystyką.
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5043
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Oto jak z tragedii ludzkiej rodzą się atrakcje turystyczne

Nieprzeczytany post autor: admin » 29 lis 2018 13:47

Park i kompleks jaskiń w północnej Tajlandii, gdzie młodzieżowa drużyna piłkarska była uwięziona przez 17 dni w okresie letnim, stała się nietypowym turystycznym punktem dostępowym od czasu otwarcia w tym miesiącu.

Tham Luang-Khun Nam Nang Non park leśny w prowincji Chiang Rai był sennym zaściankiem, dopóki udana misja ratunkowa 12 młodych tajskich piłkarzy i ich trenera nie trafiła na pierwsze strony gazet na całym świecie w czerwcu. Od ponownego otwarcia kompleksu jaskiń w parku, który odbył się 16 listopada, został przyjęty przez tysiące gości i chociaż ludzie nadal nie mogą przebywać w jaskini Tham Luang, gdzie chłopcy zostali uwięzieni przez wody powodziowe, ponad 100 straganów sprzedających pamiątki. Tobołki i jedzenie wyrosły wzdłuż drogi, która do niej prowadzi, niedaleko miasta Mae Sai.

"To niesamowita rzecz, która wydarzyła się ludziom w tej okolicy" - powiedział Vipa Romaneechutima, który sprzedaje bilety na loterię w pobliżu wejścia do jaskini. "Ludzie często próbowali przyciągnąć Tham Luanga do atrakcji turystycznej, ale nigdy nie stał się popularny. Teraz jest znany na całym świecie z powodu chłopców ocalonych z jaskini. Nie jesteśmy tylko szczęśliwi z powodu pieniędzy od turystów. Jesteśmy także bardzo dumni, że ludzie chcą tu podróżować, aby zobaczyć nasz piękny park. To dla nas zaszczyt - powiedziała.

Park znajduje się u podstawy gęsto zalesionych wzgórz w odizolowanej części Tajlandii. Odwiedzający ją mogą teraz zobaczyć jaskinię Tham Luang z niewielkiej odległości, przez ogrodzenie z łańcuchem i mogą zwiedzić trzy inne jaskinie parku - Buddę, Nagę i Kozicę. W międzyczasie trwają prace nad muzeum obchodzącym akcję ratowania, a także upamiętniającym nurka Samanem Gunanem, który zginął podczas próby ratowania. W pobliżu drogi wjazdowej do parku buduje się również namiotowy kurort dla turystów.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości