1234567

oszczędzania na podróże

W tej sekcji reklamujemy strony o tematyce ogólnej

oszczędzania na podróże

Nieprzeczytany postprzez ReSandie2821 » 13 maja 2015 20:01

Witam,
Chciałbym się Was zapytać o Waszą opinie odnośnie firm zajmujących się ubezpieczeniami z funduszem inwestycyjnym. Zaglądam na to forum od jakiegoś czasu. Zwiedziłem już kawałek świata, ale chciałbym bardzo i marzę o podróży wokół całego globu. Wiem, że to drogie marzenia, ale postanowiłem zacząć oszczędzać aby w końcu je zrealizować. Znacie zatem może dobre ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym? Taki, który moje fundusze będzie pomnażał, a nie tracił.
Z góry dzięki za pomoc :)

ReSandie2821

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: oszczędzania na podróże

Nieprzeczytany postprzez Yeseniapol94 » 14 maja 2015 07:42

Fundusze inwestycyjne są naprawdę ważnym i popularnym ostatnio tematem, jednak bez specjalisty, który zna temat od A do Z uważam, że nie jest to możliwe, ktoś kto się zna na tym temaciku jest Ci nieoddzowny do pomocy. Może w sieci odnajdziesz takiego specjalistę.

Yeseniapol94

Nieprzeczytany postprzez Marghot » 14 maja 2015 09:55

ostatnio rozmawiałam z osobą dość mocno zorientowaną w tego typu inwestycjach i twierdzi, ze tzw zlote czasu mineły. Mam tu na myśli, że z takich inwestycji z roku na rok na wakacje odłożyc może być krucho.
Wyobraź sobie, że kolega wyliczył, że większe korzyści przynosi mu aktywne rozeznanie w światku bankowym, korzystanie z ofert np. 200zł za założenie konta; ruchy pomiędzy kartami kredytowymi etc.; dające się łatwo spienięzyć gadżety za załozenie konta/polecenie klienta itp.
Tu w skali roku zarobił więcej i wg niego są to pewniejsze pieniądze, niz inwestycje. Inwestycje bezpieczne, nieagresywne są OK, ale w długim okresie.
Na pewno jednak jego metoda jest czasochłonna, trzeba czytać oferty, regulaminy...ale opłacalna...nie wiem, nie korzystałam z tego sposobu

Marghot
Ekspert - podróżnik

• Podziękował : 2 razy
  • Otrzymał podziękowań: 23 razy

Nieprzeczytany postprzez BRIGID83 » 14 maja 2015 10:17

fajnie móc odkładać na podróż marzeń. Wydaje mi się, że takie oszczędzanie za jakim ty się rozglądasz jest ciężkie. Znajomy miał takie coś i musiał co roku wpłacać określoną kwotę, Jak nie to groziła mu kara. I przez ileś lat musiał wpłacać bez możliwości wypłaty. I jak przyszło mu zestawienie po 2 latach to nie za dużo zarobił. Prawie nic.

BRIGID83
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez ITerencjusz99 » 14 maja 2015 20:45

Witaj, ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym to naprawdę bardzo indywidualna sprawa i czasami w zasadzie kwestia szczęścia. Możesz zarówno na tym zyskać, jak i stracić cały kapitał, który wpłacałaś przez lata. Polisy inwestycyjne pełnią dwie funkcję inwestycyjną i ochronną, tylko ta ochronna jest raczej taka bardziej drugorzędna. Pozdrawiam.

ITerencjusz99

Nieprzeczytany postprzez awangarde » 02 paź 2018 09:54

Ja przesiadłem się na co dzień z samochodu na rower - znacznie zaoszczędziłem, nawet przy kupnie nowego roweru. Jeżeli pracujesz w biurze i w pracy nie musisz się przemieszczać jest to bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla zdrowia jak i portfela.

awangarde