1234567

OSLO

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Oslo
kasia
Bardzo aktywny użytkownik

Re: OSLO

Nieprzeczytany post autor: kasia » 18 mar 2010 15:01

Dość kosztowny posilek ;)

Awatar użytkownika
angel2109
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: angel2109 » 18 mar 2010 20:24

Byłam w Oslo,ale niestety tylko "na chwile",wiec nie mialam okazji zwiedzania.... ale z tego co piszecie to warto się tam zatrzymać na dłuzej :)

Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 19 mar 2010 12:45

oj kosztowny, zaiste, ale małe szaleństwa sprawiają dużo radości - nawet jeśli jest to niezdrowy hamburger z frytkami :)

Z Oslo jeszcze jedno wspomnienie: Dworzec - można tam spotkać bardzo dużo narkomanów. Zarówno takich na głodzie, jaki i na haju. Można zaobserwować najróżniejsze transakcje i zakupy narkotyków, wszystko dzieje się jakby to było zupełnie normalne. Na ziemi walają się strzykawki. Poza dworcem - ciężko spotkać nawet bezdomnego...
byle dalej...

Awatar użytkownika
deoand
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: deoand » 03 kwie 2010 12:21

Pamietajcie aby zobaczyć w Oslo Muzeum w którym jest lodołamacz Framm i łodzie vikingów

Warto pojechac kolejka na wzgórze Holmenkollen i zobaczyc skocznie oraz panorame Oslo

Pałac królewski też można zwiedzać i bilety kupuje sie chyba na poczcie ale nie ma tak od reki

ogólnie Oslo i Norwegia to raczej drogie miejsca i lepiej wziąc z soba troche zupek Knorra aby jakos przeżyc i nie popaść w anoreksję

inkluz
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: inkluz » 20 wrz 2011 13:09

Norwegia z pewnością jest przeeeepiękną krainą fiordów, natury, kiedyś mam nadzieję odwiedzić te północne rejony. Jedyne co mnie 'odstrasza' to ceny tamtego kraju. Chodziłam kiedyś na kurs norweskiego, gdzie do czynienia miałam z fajną lektorką, która mówiła tam to i owo, na temat cen również. Dla nich to pewnie norma proporcjonalna do zarobków, ale dla nas...

olgawtorek123
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olgawtorek123 » 15 lip 2013 20:23

ile czasu/dni poświęcić na zwiedzanie Oslo żeby się nim nasycić ale nie zanudzić?

tomaro
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: tomaro » 25 kwie 2014 15:46

Myślę że turystycznie ciekawe miejsce , z tego co słyszałem to w Norwegii panuje bardzo duża kultura osobista. Warto zwiedzić nie tylko miejsca ale i poznać tutejszych ludzi.

eDom
Bardzo aktywny użytkownik

Nieprzeczytany post autor: eDom » 10 lip 2014 05:49

Przepiękne miasto, połączenie klasycznej zabytkowej architektury z nowoczesnością, coś pięknego. Drogo, to prawda, ale podróżując na północ trzeba być na to przygotowanym.

Moniek59
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: Moniek59 » 23 sty 2015 00:30

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć że cała Norwegia to naprawdę drogi kraj. Ciekawy, piękny, urokliwy ale mocno drogi. Byłem tam raz, na 24 godzinnym wypadzie (bardzo tanie bilety lotnicze nas do tego skusiły) i było naprawdę fajnie. My wszystko mieliśmy z polski, a więc nie robiliśmy za dużo zakupów, ale piwo małe (0,33 L) kosztowało 34-35 nok. A więc około 17 PLN i to w sklepie KIWI, czyli czymś podobnym do Lidla itp. Jedyna tania rzecz to czapka, cena 60 PLN, a więc naprawdę przystępna (ciepła zimowa czapka z fajnym znaczkiem).
W wakacje mam nadzieje ruszyć na północ Norwegii i to już będzie prawdziwie bajkowa historia!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oslo”