1234567

Konkurs- napisz za co kochasz podróże i wygraj 1200 zł

W tej sekcji umieszczamy konkursy związane z podróżami.

Re: Konkurs- napisz za co kochasz podróże i wygraj 1200 zł

Nieprzeczytany postprzez hawanaa » 07 mar 2014 13:58

Podróże kocham za możliwość zanurzenia się w zupełnie innym czasie, za przeciwstawienie się teraźniejszości, za próbę zaprzeczenia bezwzględności jej wyroków. Za zapomnienie, ekscytację, uciechę bycia w drodze i wielozmysłowy kontakt z innym światem.
Załączniki
DSC_0458.JPG
Szanghaj, Chiny. Sierpień 2009.

hawanaa

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 0 raz

Nieprzeczytany postprzez anikkk » 07 mar 2014 18:33

Podróże to dla mnie przede wszystkim wielki motywator do działania i zmian. Nie ważne dokąd podróżuję zawsze wracam z nowym bagażem doświadczeń, z nowymi spostrzeżeniami i przemyśleniami.

Każde odwiedzone miejsce, czy to bardziej turystyczne czy przypadkiem odkryty zakątek pokazują nam jak inne mogłoby być nasze życie gdybyśmy zdecydowali się na zmiany i np. życie w innym kraju. Jak mogłoby wyglądać jutro gdybyśmy porzucili codzienność.

Najwięcej doświadczeń i emocji dostarcza obcowanie z napotkanymi ludźmi, kiedy poznajemy jak żyją, co robią i wtedy gdy dzielą się z nami swoją historią. Jest to najlepszy sposób na poznanie nie tylko innej kultury, ale i różnorodnych osobowości. Takie spotkania uczą nas jak czerpać z życia to co najlepsze, uczą optymizmu i cieszenia się z małych rzeczy.
Każda moja podróż to wycieczka w nieznane i jeszcze żadna nie poszła tak jak była zaplanowana. Odwiedzane miejsca, napotkani ludzi często weryfikują pierwotny plan pokazując nam rzeczy, na które nie natrafilibyśmy nawet usilnie się starając. Zmiany w planie powodują również sytuacje kryzysowe, kiedy to musimy działać szybko i wymyślać często niełatwe rozwiązania. Zmuszają nas do podejmowania szybkich decyzji, co generuje darmową, wycieczkową adrenalinę.

Podróże przenoszą mnie w inny wymiar. Podczas jednej wycieczki mogę poczuć się jakby przemieszczała się w świecie gier, kolejnym razem jakbym cofnęła się w czasie, a jeszcze innym jak księżniczka.
Podróż to także różnorodność smaków, a ja uwielbiam próbować nowych kuchni.. Co więcej zawsze staram się jeść tam gdzie lokalni i tak jak lokalni, nawet jeśli wymaga to jedzenia dziwnych rzeczy palcami;)

I jak tu nie kochać podróży?

Kocham podróże bo po prostu SĄ!

Największy bagaż doświadczeń, jak i dużego kopa energii przywiozłam z ponad dwutygodniowej wyprawy po Maroko. Podróżując na własna rękę mogliśmy dotrzeć do miejsc, o których nie piszą w przewodnikach oraz poznać ludzi, których nie spotkamy w typowo turystycznych miejscach. Morze i ocean, góry i doliny, pustynia i wodospady, kolorowe jarmarki i opustoszałe wioski oraz dużo zakrętów! Grillowane nocą mięsa i ryby z warzywami, kuskus i tadżin, ciepła i słodka berber whiskey, kawa z korą cynamonu oraz całe mnóstwo marokański przypraw. Przepych i bieda, uśmiech i płacz, próba wyłudzenia i szczera chęć pomocy. To jest to co czeka Cię w Maroku. Dlatego do odpowiedzi za co kocham podróże załączam zdjęcia właśnie z tej wyprawy. Bo nigdzie nie spotkałam takiej różnorodność i kontrastów.

bajka czy gra komputerowa-gdzies za doliną Todra.jpg
bajka to czy gra komputerowa - za dolina Todra

dolina Todra.jpg
Dolina Todra

droga Dades.jpg
droga Dades

droga R307 z Ouarzazate do Demnate.jpg
droga R307 z Ouarzazate do Demnate

dwie cudowne dziewczynki an krńcach maroko.jpg
dwie cudowne dziewczynki na krańcach Maroko

Essaouira _port rybacki i najlepsze grilowane ryby.jpg
Essaouira - port rybacki i najlepsze grilowane ryby

Grbarnia skór_Fez.jpg
Garbarnia sków - Fez

la vallée du Ziz.jpg
la vallée du Ziz

my zdobywcy.JPG
My zdobywcy ;)

niespodziewany kompan podróży _Volubis.jpg
niespodziewany kompan podróży - Volubis

oryginalne sposoby transportu Marrakesz.jpg
oryginalne sposoby transportu Marrakesz

Ouarzazate_taki widok wita nas przy wjeździe do miasta.jpg
Ouarzazate - taki widok wita nas przy wjeździe do miasta

najlepszy kebab_fez.jpg
różnorodność smaków - najlepszy mix kebabowy - Fez

Pustynia w Merzouga.jpg
Pustynia w Merzouga

przełęcz_Tizi n' Test.jpg
przełęczTizi n' Test
takie tam nasze spostrzeżenia z podróży i nie tylko klik---> Ania i Jasiu podróżują i pałaszują :)

anikkk

Nieprzeczytany postprzez anikkk » 07 mar 2014 18:55

w nawiązaniu do poprzedniego postu - w temacie konkursu jest informacja o wstawieniu jednego zdjęcia, jednak na zapytanie wysłane do Was dostałam odpowiedź, ze można więcej (stąd tyle zdjęć powyżej). Jak ma być jedno bierzcie pierwsze od góry ;) dzięki
takie tam nasze spostrzeżenia z podróży i nie tylko klik---> Ania i Jasiu podróżują i pałaszują :)

anikkk

Nieprzeczytany postprzez diwers05 » 07 mar 2014 20:41

Podróże kocham za pakowanie walizek , za miejsca które odwiedzam,za przygody i zdobywane doświadczenie., za przepiękne widoki , za nowe nieznane mi potrawy za ludzi których spotykam na swojej drodze., za wspomnienia które sa motorem do dalszego życia.
-
Załączniki
3 włochy jezioro.jpg
Włochy jezioro.
2 zachód.JPG
Zachód słońca w Milford Sound
1 Norwegia szlak.JPG
Norwegia

diwers05

Nieprzeczytany postprzez mufl26 » 07 mar 2014 23:29

Podróże kocham za to, że inspirują mnie do działania, napędzają i sprawiają, że codziennie budzę się z uśmiechem na ustach i świadomością, że niedługo wyruszę w trasę i przeżyję kolejną przygodę, poznam nowych ludzi, będę bogatsza o nowe doświadczenia i przemyślenia. Od zawsze starałam się zwiedzić jak najwięcej możliwych miejsc, oszczędzam pieniądze i poluję na promocje lotnicze i noclegowe. Mam już plany na cały rok 2014, a w mojej głowie od kilku lat powstaje szalony plan zwiedzenia świata w ciągu pół roku - Chiny, Nowa Zelandia i obie Ameryki. Gdybym miała możliwość zostałabym podróżnikiem z ogromnym plecakiem i ciekawością świata oraz innych kultur. Spełnieniem moich marzeń była romantyczna przygoda na Kubie. Mojego męża poznałam na kursie hiszpańskiego, język ten i kultura latynoamerykańska niezmiernie nas fascynuje. W romantycznym uścisku tańczyliśmy salsę pośród Kubańczyków jak w znakomitym filmie "Salsa”, cudownie było przespacerować się bulwarem Malecon zachwycającym piękną panorama miasta oraz podążyć śladami Hemingwaya i zwiedzić miejsca, które zainspirowały go do napisania „Komu bije dzwon", mojej ulubionej książki z lat młodości. A to wszytko okraszone chłodnym Mojito. Przyznaję rację Krzysztofowi Kolumbowi, który powiedział, że Kuba "jest najpiękniejszą ziemią, jaką widziało ludzkie oko".
Załączniki
DSC_0004.JPG
Kuba
DSC_0563.JPG
Kuba
DSC_0523.JPG
Kuba
DSC_0418.JPG
Kuba
DSC_0354.JPG
Kuba
DSC_0219 - Kopia.JPG
Kuba
DSC_0176.JPG
Kuba
DSC_0063.JPG
Kuba
DSC_0573.JPG
Kuba

mufl26

Nieprzeczytany postprzez jasiux » 08 mar 2014 00:26

Za co kocham podróże? Za…

Stłuczkę samochodową 60min przed wylotem...
Dyskotekę w Cagliari...
Mici na drodze transfogarskiej...
Spóźnienie na samolot na Ibizie…
Zapalenie płuc w Porto…
Spanie na plaży na Majorce…
Czeskie piwo... OFC!
Żyrafy w zoo w Walencji…
Prowadzenie samochodu w Palermo…
Śmieszne papierosy z pseudo-przewodnikiem w Fezie…
Nocne masarnie w Maroku...
Nagi spacer przez Paphos…
Cały Paryż w 48h…
Kradzież kosza na śmieci w Barcelonie…
Sylwester na plaży w Mielnie…
Kanapka z kiełbasą pod krzywą wieżą w Pizie…

i... za Kobitę która to wszystko znosi ;-)

Za wszystko powyższe, i to co nadejdzie…niebawem :)
Załączniki
DSC_0033.JPG
Uzdrowisko Slanic-Prahova, była kopalnia soli, Rumunia

jasiux

Nieprzeczytany postprzez patka6 » 08 mar 2014 00:58

Kocham podróże...! Małe i duże...
Za niespodzianki na każdym kroku,
1.jpg

Finlandia, Koło podbiegunowe
Bośnia i Hercegowina

Za ogrom natury,
2 NORWEGIA.jpg

Norwegia, Jostedalsbreen NP

Za odkrywanie nieznanego...
3.jpg

Indonezja, sumatrzańskie wesele
Filipiny, Cebu Island, tarsier - najmniejsza małpka świata

Ze egzotykę i obcych ludów mimikę,
4 INDONEZJA.jpg
4 INDONEZJA.jpg (103.02 KiB) Przeglądane 8595 razy

Indonezja, chłopiec ze slumsów

Za wolność niczym ptak,
5.jpg

Malezja, Borneo, Sibuan Island

Za nadzieję na wspaniałe dni,
7 TAJLANDIA.JPG

Tajlandia

Za adrenalinę,
8 SERBIA.JPG

Serbia

Za to, że pomysły na podróże nigdy się nie skończą,
9.png

Za nutkę nostalgii,
10.jpg

Singapur, Marina Bay Sands
Estonia, Saarema

Za piękne kolory świata,
11 POLSKA.JPG

Polska, złota jesień
12 WIETNAM.JPG

Wietnam, Sajgon

Za tony śmiechu,
13 NORWEGIA.jpg

Norwegia, walka z owcą

Za zachody słońca,
14.jpg

Finlandia
Czarnogóra, Sveti Stefan

Za wspaniałe niezapomniane chwile!
16 NORWEGIA.jpg

Norwegia, Geirangerfjord
17 MALEZJA.JPG

Malezja, nurkowanie

patka6

Nieprzeczytany postprzez admin » 10 mar 2014 20:41

Witamy wszystkich.

Na początek chciałem jeszcze raz podziękować bardzo serdecznie wszystkim za tak liczny udział w konkursie, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

Gdybyśmy tylko mieli więcej nagród otrzymalibyście je wszyscy, ponieważ dla każdego z Was podróże są czymś naprawdę wyjątkowym.

Decyzją naszego forum wygraną czyli 2 noclegi w pokoju classic dla 2 osób ze śniadaniami,
obiadokolacje dla 2 osób (2 dni) , nielimitowany wstęp do centrum termalnego (1 dzień) oraz kąpiel romantyczny Dream dla dwojga otrzymuje użytkownik Paula24

Użytkownik Paula24 został także poproszony o pełną relację z dwudniowego pobytu z Hotelu Sanator ze Starachowic

Dziękując wszystkim za udział zapraszam do kolejnych konkursów , które pewnie nie raz pojawią się na naszym forum.

Nasz konkurs jest przeniesiony do archiwum, jeśli ktokolwiek nie chce aby zdjęcia widniały w naszej archiwalnej sekcji bardzo proszę o kontakt na pm . Jeszcze raz dziękuje wszystkim i pozdrawiamy serdecznie.

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

admin
Administrator

• Podziękował : 103 razy
  • Otrzymał podziękowań: 119 razy

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg