1234567

Nowe Troki

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w pozostałych miastach Litwy,Łotwy i Estonii Jeśli utworzycie posty w tej sekcji,wówczas dodamy dane miasto jako osobne forum jak powyżej.
Awatar użytkownika
nadnami
Podróże moją pasją

Nowe Troki

Nieprzeczytany post autor: nadnami » 20 maja 2010 13:41

Przepraszam, że to znów ja, ale tam mnie jeszcze nie przywiało, jednakże od lat jeżdżą moi i wiem, że genialne miejsce, które warto polecić (zresztą rzecz jasna dwa razy w roku odbywa się tam turniej od niedawna organizowany przez Bractwo Rycerskie Zamku Olsztyn)

Troki, właściwie Nowe Troki (lit. Trakai), miasto na Litwie, w obwodzie wileńskim (do 1939 w województwie wileńskim), na Pojezierzu Wileńskim.
Około 5 km na południowy wschód od Trok leży poprzednia stolica Litwy (do XIV wieku), obecnie wieś, Stare Troki.

Zamek w Trokach – zamek położony na jeziorze Galwe na Litwie w miejscowości Troki, niekiedy zwany "małym Malborkiem".

Zamek został wzniesiony w XIV–XV w. przez wielkiego księcia litewskiego Kiejstuta i jego syna Witolda, który w 1430 zmarł na zamku. Troki były w tym okresie ważnym ośrodkiem Wielkiego Księstwa Litewskiego. Począwszy od XVII w. zamek popadał w ruinę. Dopiero w okresie 1951–1961 zostały na nim podjęte prace rekonstrukcyjne, które przywróciły mu obecny kształt. Zamek jest dziś ważną atrakcją turystyczną Litwy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Re: Nowe Troki

Nieprzeczytany post autor: admin » 20 maja 2010 15:39

Ciekawy zamek Już z racji usytuowania wygląda ciekawie.Orientujesz się jakie są ceny za zwiedzanie,a także jaka część zamku jest oddana pod turystów.Bardzo lubię wszelkie fortyfikacje,więc jak dla mnie super.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
nadnami
Podróże moją pasją

Nieprzeczytany post autor: nadnami » 21 maja 2010 09:34

niestety nie orientuję się w szczegółach, ale raczej jest to obiekt otwarty (postaram się coś wyciągnąć od chłopców)

Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 21 maja 2010 12:49

Troki to faktycznie świetne miejsce. Bardzo popularne, nie tylko z powodu zamku (choć pewnie głównie), ale nieopodal, po drugiej stronie jeziora znajduje się Camping - zresztą bardzo fajny, gdzie mnóstwo ludzi zatrzymuje się żeby zwiedzać Wilno. Zrobiłem tak również ja :)

Sam Zamek w Trokach: Przez most i na dziedziniec wchodzimy za darmo, za wejście dalej płacimy. Niestety nie pamiętam ile, ale nie było to dużo. Bez płacenia można zobaczyć tyle, że mi - nie jestem wielkim fanem :oops: czym pewnie się narażam, w zupełności wystarczyło. Niestety tłumnie odwiedzany, przez co zwiedzanie nie jest tak przyjemne.
byle dalej...

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 21 maja 2010 12:53

Dobrze wiedzieć gdzie się zatrzymać chcąc zwiedzić Wilno. ;)
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
nadnami
Podróże moją pasją

Nieprzeczytany post autor: nadnami » 24 maja 2010 09:15

backpacker pisze:Bez płacenia można zobaczyć tyle, że mi - nie jestem wielkim fanem :oops: czym pewnie się narażam, w zupełności wystarczyło.
Ej :) szanujmy odmienność. Tolerancyjna bywam do wypęku :mrgreen:

Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 31 maja 2010 08:53

hehe ;) dobrze wiedzieć.

Swoją drogą chętnie zobaczyłbym na własne oczy jakiś turniej. A że zbliża się sprzyjający temu okres, to założysz odpowiedni temat, gdzie będziesz mogła informować nas o zbliżających się imprezach - jesteś w końcu w tej kwestii najlepiej poinformowana...
byle dalej...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne miasta Litwy,Łotwy i Estonii”