1234567


Nowe miejsca, które cierpią na nadmiar turystów

W tej sekcji piszemy o wszelkich ciekawych nowinkach i wydarzeniach związanych z turystyką.
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5073
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Nowe miejsca, które cierpią na nadmiar turystów

Nieprzeczytany post autor: admin » 27 wrz 2018 22:27

W ciągu ostatnich kilku lat nowe miejsca doświadczyły ożywienia w turystyce, podobnie jak w Portugalii. Według Światowej Organizacji Turystyki Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNWTO) kraj przyjął 6,8 miliona osób przybyłych z za granicy. W 2016 r. Liczba ta wzrosła do 18,2 miliona - co oznacza wzrost o 168 procent. Globalnie tylko Japonia odnotowała w tym dziesięcioleciu wyraźniejszy wzrost liczby odwiedzających.

Najnowszy raport UNWTO nie ma dokładnej liczby na rok 2017, ale w ubiegłym tygodniu minister gospodarki Portugalii poinformował radośnie, że dochody z turystyki wzrosły o 17 procent, rok do roku, w 2017 r., A kolejne 14 procent do tej pory w 2018 r. "Portugalia żyje w dobrym momencie turystyki", powiedział Manuel Caldeira Cabral.

Nieskontrolowana turystyka jest korzystna dla gospodarki, ale powoduje problemy. Szybki wzrost oznacza napiętą infrastrukturę i przeludnienie w dużych miastach i głównych atrakcjach. W ostatnich miesiącach obserwujemy rosnące napięcie między mieszkańcami i odwiedzającymi w takich miejscach jak Barcelona, ​​Wenecja, Amsterdam, Dubrownik, Madryt, Kioto i Majorka, a "naddurstwo" stało się czymś w rodzaju modnego hasła.

Caldeira twierdzi, że Portugalia zmaga się z falą odwiedzających. Przemawiając na Światowym Forum Liderów Turystyki i Turystyki w Lizbonie, podkreślił wysiłki mające na celu zachęcenie do podróży poza szczytem sezonu letniego, promowanie podróży do mniej znanych miejsc, a także budowę nowych hoteli.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości