1234567

Nowa Zelandia

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Nowej Zelandii

Re: Nowa Zelandia

Nieprzeczytany postprzez anna_bartel » 26 sie 2014 14:05

Myślę, że gdzieś głeboko w Amazonii są.

anna_bartel
Bardzo aktywny użytkownik

• Podziękował : 4 razy
  • Otrzymał podziękowań: 5 razy

Nieprzeczytany postprzez globus » 03 wrz 2014 10:23

Może i nie jestem zbyt oryginalny ale ja bym Nową Zelandię zwiedził podążając śladem filmowców, którzy kręcili tam "Władcę Pierścieni" i "Hobbita". Zagorzali fani prozy Tolkiena mogą mieć wiele zastrzeżeń co do tych filmów, ale jedno muszą przyznać - reżyser Peter Jackson znalazł wspaniałe plenery, bo Nowa Zelandia, która posiada niemal każdą formę geologiczną i każdy typ krajobrazu to idealne Śródziemie. Zawsze zresztą dziwiłem się, jak wyspa położona tak blisko słynącej z suchego klimatu Australii może być tak zielona i prawie nietknięta piętnem współczesnej cywilizacji.
głosowy przewodnik turystyczny: http://www.touristnavi.com

globus
Bywalec

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 2 razy

Nieprzeczytany postprzez anna_bartel » 14 paź 2014 14:23

Patrząc na te zdjęcia, z których kipi zieleń i przede wszystkim niezbyt skażony krajobraz myślę, że warto tam pojechać i że nie trzeba bardzo szukać żeby dostać się do tych 'pocztówkowych' miejsc, które chyba każdy chce zobaczyć.

anna_bartel
Bardzo aktywny użytkownik

• Podziękował : 4 razy
  • Otrzymał podziękowań: 5 razy

Nieprzeczytany postprzez tomek101 » 23 wrz 2015 07:50

Przeglądając zdjęcia aż chce się jak najszybciej tam znaleźć normalnie super widoki. Podróż tam to wycieczka życia :)

tomek101
Nowicjusz

• Otrzymał podziękowań: 0 raz

Nieprzeczytany postprzez baxhanteiro » 13 lip 2018 19:38

Ja miałem okazję zwiedzać tylko południową wyspę, ale zdecydowanie jest co zwiedzać :) Nelson, Christchurch, Queenstown - każda miejscówka ma swój klimat. Na północy bardziej tropikalnie, juz prawie dżungla miejscami. Christchurch ze swoim klimatem średniego miasta, gdzie mimo wszystko czas płynie powoli. Milford Sounds na południu - pingwiny, foki, fjordy. No petarda. A zimą w centralnej części w Alpach Południowych można normalnie pozjeżdżać na nartach lub połazić po lodowcu... Także ten - niesamowite miejsce:)

baxhanteiro
Nowicjusz

• Otrzymał podziękowań: 1 raz

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg