1234567

Niezapomniane doświadczenia z dziką przyrodą w Belize

  
W tej sekcji piszemy o wszelkich ciekawych nowinkach i wydarzeniach związanych z turystyką.

Niezapomniane doświadczenia z dziką przyrodą w Belize

Nieprzeczytany postprzez admin » 16 kwi 2018 14:07

Rezerwat morski Hol ChanBędąc częścią ogromnej rafy koralowej Belize, niedaleko popularnego kurortu Caye Caulker na północy kraju, Hol Chan składa się z dwudziestu kilometrów kwadratowych chronionych raf koralowych, łóżek trawy morskiej (ważne siedlisko manatów) i lasów namorzynowych.

Tysiące osób odwiedza to miejsce każdego roku, aby nurkować z akwalungiem i nurkować z rurką w rezerwacie, a różne obszary są odpowiednie dla różnych poziomów umiejętności. W zależności od pory roku (i odrobiny szczęścia) można zobaczyć wspomniane manaty, obok delfinów o krótkich dziurach, rekinów opiekujących się, żółwi morskich i setek gatunków ryb. Żadne dwie wizyty nigdy nie są takie same.

Projekty ochrony manatów

Zachodnio indyjskie manaty są jednym z najbardziej znanych naturalnych mieszkańców Belize i chociaż trwające wysiłki ochronne z powodzeniem usunęły je z listy zagrożonych gatunków, pozostaje zagrożonym gatunkiem.

Belize Zoo

Może wydawać się dziwnym pomysłem, aby odwiedzić kraj tak bogaty w dzikie tereny i spędzić choćby sekundę w zoo, ale Belize Zoo na zachód od Belize City nie przypomina zupełnie innego świata. Jego 29 akrów utrzymało rodzime środowisko kraju, dodając do niego minimum ścieżek i ogrodzeń, czyniąc z niego zarządzany mikrokosmos o ogromnej bioróżnorodności Belize, gdzie goście mogą zobaczyć i dowiedzieć się o nim w naturalnym środowisku.

W Belize Zoo znajduje się 48 gatunków rodzimych zwierząt, bestiariuszy, w tym jaguary, pumy, papugi, tapiry, małpy, krokodyle i boa dusicieli. Prowadzi również szereg projektów konserwatorskich.

Cockscomb Basin Wildlife Sanctuary


Wielu turystów z plecakiem zna Belize (słusznie) ze swojej morskiej fauny, ale mniej jest świadomych tego, że jest to fantastyczne miejsce do zobaczenia wielkich kotów, szczególnie jaguara.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Avatar użytkownika
admin
Administrator

  • Posty: 4598
  • Dołączył(a): 12 mar 2010 12:22
  • Podziękował : 125 razy
  • Otrzymał podziękowań: 136 razy
Góra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

  • Reklama
Polska Baza noclegowa Spanie.Online Rozliczenie podatku za granicą Apartamenty Hiszpania Baza Noclegowa
cron