1234567

Newcastle

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w pozostałych miastach Anglii. Jeśli utworzycie posty w tej sekcji,wówczas dodamy dane miasto jako osobne forum jak powyżej.
Awatar użytkownika
angel2109
Często w podróży

Newcastle

Nieprzeczytany post autor: angel2109 » 18 mar 2010 18:46

Znajduje sie tam Mur Hadriana-moze byc "konkurencja" dla muru chinskiego.Atrakcja miasta jest rowniez most Gateshead Millennium Bridge (most podnosi się, kiedy przepływają statki, most wygląda jak oko, które otwiera się i zamyka, gdy most się podnosi i opuszcza – stąd określenie „mrugający” most),a takze centrum sztuki współczesnej Baltic (można stamtąd podziwiać panoramę miasta i rzekę).Wizytowką miasta jest niewatpliwie - „Angel of the North”, wielki posąg anioła,który widać z daleka. Figura robi ogromne wrażenie, głównie ze względu na rozmiar.
Załączniki
millennium_bridge_tcm39-26688.jpg
Gateshead Millennium Bridge
millennium_bridge_tcm39-26688.jpg (6.9 KiB) Przejrzano 6737 razy

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Re: Newcastle

Nieprzeczytany post autor: admin » 18 mar 2010 20:41

Byłem w Newcastle jednakże tylko przejazdem i choć powiem szczerze że nie oczekiwałem zbyt wiele od tego miasta to jednak byłem mile zaskoczony.Miasto w miarę przyjemne i jak się okazuje jest co zwiedzać.

A najśmieszniejsze było to że kiedy szukałem Anioła północy,przejechałem samochodem ok 100 metrów obok niego patrząc oczywiście w przeciwległą stronę i najnormalniej w świecie przeoczyłem tak potężną budowle.

No i na koniec coś o czym trzeba wspomnieć.Nocne życie w tym mieście,czyli knajpki,dyskoteki puby a jest w czym wybierać

Tak czy inaczej polecam Newcastle :) :) :) :) :) :) :) :)
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Miasta Anglii”