1234567

Największe potęgi w świecie Turystyki

W tej sekcji umieszczamy archiwalne tematy naszego forum.

Największe potęgi w świecie Turystyki

Nieprzeczytany postprzez admin » 20 sty 2011 16:16

Ranking powstał w oparciu o opinie ekspertów i dane statystyczne ze 102 państw. Pod uwagę brano między innymi takie czynniki jak wpływ Igrzysk Olimpijskich w Pekinie czy relacje między marką kraju a lokalnymi mediami.
Największymi potęgami turystycznymi, podobnie jak w latach poprzednich, są USA, Kanada i Australia. Kanada utrzymała drugą pozycję dzięki organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku. Na dalszych pozycjach umiejscowiono Nową Zelandię, Francję, Włochy, Japonię i Wielką Brytanią, a stawkę zamykają Niemcy i Hiszpania. Niemcy w tym roku po raz pierwszy w historii znalazły się w tym rankingu.
Raport wykazał, że w ciągu najbliższych 5 lat na prowadzenie wysuną się całkiem nowi gracze, a wśród nich Zjednoczone Emiraty Arabskie, Chiny, Wietnam, Indie, RPA i Chorwacja. Kraje te mają szansę na sukces dzięki elastycznym strategiom marketingowym i niższym cenom.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek

admin
Administrator

• Podziękował : 86 razy
  • Otrzymał podziękowań: 107 razy

Re: Największe potęgi w świecie Turystyki

Nieprzeczytany postprzez sukulent » 20 sty 2011 16:56

Ciekaw jestem, czy nasz kraj kiedyś dołączy do potęg turystycznych. Zdaje się jednak, że nie prędko. Mamy zbyt słabo rozwiniętą bazę turystyczną, choć atrakcji turystycznych dość sporo.

sukulent
Moderator

• Podziękował : 26 razy
  • Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Największe potęgi w świecie Turystyki

Nieprzeczytany postprzez backpacker » 21 sty 2011 13:16

Jak z każdym zestawieniem czy rankingiem możemy polemizować. Myślę, że znacznie fajniej być w takim zestawieniu, jak to z artykułu: Miejsca, które trzeba zobaczyć, niż wśród potęg turystyki.

Wspomina się o elastycznej strategii marketingowych, niskich cenach - myślę, że powinniśmy popracować szczególnie nad tym pierwszym - mam co zaoferować, ale umiejętności sprzedaży są do poreperowania, choć i tak sytuacja na przestrzeni lat znacznie się poprawiła.
byle dalej...

backpacker
przyjaciel forum

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 3 razy