1234567

Największe potęgi w świecie Turystyki

W tej sekcji umieszczamy archiwalne tematy naszego forum.
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Największe potęgi w świecie Turystyki

Nieprzeczytany post autor: admin » 20 sty 2011 15:16

Ranking powstał w oparciu o opinie ekspertów i dane statystyczne ze 102 państw. Pod uwagę brano między innymi takie czynniki jak wpływ Igrzysk Olimpijskich w Pekinie czy relacje między marką kraju a lokalnymi mediami.
Największymi potęgami turystycznymi, podobnie jak w latach poprzednich, są USA, Kanada i Australia. Kanada utrzymała drugą pozycję dzięki organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku. Na dalszych pozycjach umiejscowiono Nową Zelandię, Francję, Włochy, Japonię i Wielką Brytanią, a stawkę zamykają Niemcy i Hiszpania. Niemcy w tym roku po raz pierwszy w historii znalazły się w tym rankingu.
Raport wykazał, że w ciągu najbliższych 5 lat na prowadzenie wysuną się całkiem nowi gracze, a wśród nich Zjednoczone Emiraty Arabskie, Chiny, Wietnam, Indie, RPA i Chorwacja. Kraje te mają szansę na sukces dzięki elastycznym strategiom marketingowym i niższym cenom.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
sukulent
Moderator

Re: Największe potęgi w świecie Turystyki

Nieprzeczytany post autor: sukulent » 20 sty 2011 15:56

Ciekaw jestem, czy nasz kraj kiedyś dołączy do potęg turystycznych. Zdaje się jednak, że nie prędko. Mamy zbyt słabo rozwiniętą bazę turystyczną, choć atrakcji turystycznych dość sporo.

Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum

Re: Największe potęgi w świecie Turystyki

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 21 sty 2011 12:16

Jak z każdym zestawieniem czy rankingiem możemy polemizować. Myślę, że znacznie fajniej być w takim zestawieniu, jak to z artykułu: Miejsca, które trzeba zobaczyć, niż wśród potęg turystyki.

Wspomina się o elastycznej strategii marketingowych, niskich cenach - myślę, że powinniśmy popracować szczególnie nad tym pierwszym - mam co zaoferować, ale umiejętności sprzedaży są do poreperowania, choć i tak sytuacja na przestrzeni lat znacznie się poprawiła.
byle dalej...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum naszego forum”