1234567


Najpięniejsze miejsca w Australii

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Australii które nie pasują do poniższych kategorii
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5008
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Najpięniejsze miejsca w Australii

Nieprzeczytany post autor: admin » 02 sie 2012 16:49

Zapraszam bardzo gorąco do poczytania odnośnie naszych propozycji na najpiękniejsze miejsca w Australii i Nowej Zelandii. Oczywiście to tylko mała część tego co trzeba zobaczyć przemierzając Australię, dlatego mam gorącą nadzieję że nasi forumowicze uzupełnią powyższy temat.

AUSTRALIA, OCEANIA

Bogactwo południa


Na położonych z daleka od cywilizacji terenach Australii znajduje się formacja skalna Ayers Rock, stanowiąca pępek kontynentu. Dla rodzimych mieszkańców - Aborygenów, w których języku nosi ona nazwę „Uluru", monolit stanowi świętość i odgrywa ważną rolę w legendach, w których ta rdzenna ludność Australii opisuje stworzenie swej ojczyzny. Dla wielu zwiedzających jest on symbolem Australii.

Zupełnie czym innym natomiast zachwycają nas wyspy Oceanii, znane przede wszystkim z bajecznych plaż, a także fascynująca właśnie ze względu na niedostępność Antarktyda.

AUSTRALIA

Obrazek

Ten kontynent to pełna przygód pustynia i rajskie plaże, formacje skalne i lasy deszczowe, położone z daleka od cywilizacji zakątki i rozbudowana kultura. Odkryć tu można rajskie wręcz miejsca do nurkowania, takie jak Wielka Rafa Koralowa, Bayron Bay z wymarzonymi plażami dla surferów, znaną na całym świecie formację skalną Ayers Rock, słynną operę w Sydney; która wyglądem przypomina statek żaglowy, a także niezliczone parki narodowe.


Bungie Bungie,

Park Narodowy Purnululu


ObrazekDziwaczne okrągławe twory z piaskowca o różnych kształtach i wysokościach tworzą masyw Bungie Bungie na terenie Parku Narodowego Purnululu w północno-zachodniej Australii. Te nietypowe, pokryte czerwono-czarnymi pasami formacje powstały w wyniku erozji. Rozległy, niezwykle imponujący krajobraz można poznawać na wyboistych trasach pieszo lub też samochodem z napędem na cztery koła.

Wyspy WhitsundaysWyspy Whitsundays leżą poza Wielką Rafą Koralową, stanowią szczyt gór podwodnych. Nazwę zawdzięczają kapitanowi Jamesowi Cookowi, który w 1770 roku przepływał koło nich w okresie Zielonych Świątek (Whitsundays). Na tych niezwykle urokliwych wyspach o przepięknych piaszczystych plażach i pełnych egzotyki podwodnych krajobrazach można spędzić wspaniały urlop.Białe Wydmy, Shelbourne Bay

Obrazek

Gdy pierwszy raz jest się w tym miejscu, można się poczuć jak we śnie. Piasek tworzący ogromne wydmy w Shelbourne Bay na półwyspie Jork w stanie Queensland jest lśniąco biały niczym sól kuchenna czy śnieg. Na wydmy można dotrzeć prywatną drogą i to wyłącznie samochodem z napędem na cztery koła. Taka przygoda jednak na pewno się opłaci, ta bowiem trudno dostępna okolica rzadko kiedy jest odwiedzana przez turystów.


Zatoka Rekina


Obrazek

Na zachodnim wybrzeżu Australii jest położona znajdująca się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i bardzo obfita w ryby Zatoka Rekina (Shark Bay). Pomiędzy wystającymi z wody skałami leżą przepiękne plaże. Holenderski żeglarz Dirk Hartog w 1616 roku stanął tu na kotwicy jako pierwszy Europejczyk - tablicę z datą jego przybycia zobaczyć dzisiaj można w jednym z muzeów amsterdamskich.Park Narodowy Kakadu

Obrazek

Położony na wschód od Darwin Park Narodowy Kakadu, złożony państwu australijskiemu w depozycie przez Aborygenów, jest fascynujący. Znajdują się tutaj między innymi malowidła skalne rdzennych mieszkańców, wodospady i ogromne bogactwo gatunków roślinnych i zwierzęcych - między innymi żyją tu krokodyle, którym można się przyjrzeć podczas rejsu po Yellow Waters. W parku tym nakręcono film „Krokodyl Dundee".

Ayers Rock

Obrazek

Najsłynniejszym symbolem Australii jest monolit skalny Ayers Rock - majestatyczny kloc z piaskowca o wysokości 348 m n.p.m. Szczególnie piękny jest on o wschodzie słońca i w wieczornej zorzy, gdy w świetle łagodnego słońca lśni głęboką czerwienią. Na tę świętą górę Aborygenów można się wprawdzie wspiąć, jednak przez wzgląd na rdzennych mieszkańców powinno się ograniczyć do pieszej wędrówki wokół skał.

Olga

Obrazek

36 przypominających kształtem kopuły czerwonawych skał, zwanych The Olga, a w języku Aborygenów kata tjuta - „wiele głów" -wznosi się na pustyni na zachód od Ayers Rock. Zbudowane są głównie ze skał wulkanicznych, a ich osobliwa forma wytworzyła się w ciągu milionów lat pod wpływem erozji. Najwyższą z kopuł jest góra Mt. Olga o wysokości 546 m n.p.m.

Melbourne

Obrazek

Kiedyś ogromne złoża złota w okolicach Melbourne przyniosły temu miastu bogactwo. Dzisiaj w tym drugim co do wielkości mieście na kontynencie, w którym dominuje styl wiktoriański i w którym znajdują się wspaniałe parki, siedziby mają liczne banki i firmy ubezpieczeniowe. Jednak znalazło się tutaj miejsce i na sztukę, mieszczą się tu bowiem lianę galerie i muzea, ożywiona scena teatralna i atrakcyjne restauracje.

Adelajda

Obrazek

Adelajda, piękne miasto zamieszkiwane przez ponad milion mieszkańców, jest położone nad morzem, w Australii Południowej. Założyli je w 1836 roku brytyjscy kolonialiści. Adelajda uchodzi za spokojne miasto, a mimo to nosi przydomek „Festival City", bowiem dwa razy do roku odbywa się tutaj największy w rejonie Azji i Oceanu Spokojnego festiwal kulturalny. Miasto zostało odkryte również przez artystów.


Wyspa Kangura

Obrazek

Wyspa Kangura (Kangaroo Island), trzecia co do wielkości wyspa Australii, jest położona na południe od Adelajdy. Tutejsza flora i fauna mogła się bez problemów rozwijać, sprowadzone bowiem do Australii z Europy zwierzęta nigdy nie zdołały dotrzeć na wyspę. Te piękne, niezwykle urozmaicone okolice, w których mieści się niemal 20 rezerwatów i parków narodowych, zamieszkują takie gatunki, jak koala, kangury, wallaby, emu, Iwy morskie, pingwiny i wiele innych.

Great Ocean Road

Obrazek

Podróż wzdłuż Great Ocean Road to niepowtarzalne przeżycie - licząca 300 km droga częściowo przebiega bezpośrednio wzdłuż niezwykle stromych skał pod Melbourne, o które z hukiem rozbijają się fale, i uchodzi za jedną z najpiękniejszych tras na świecie. Po drodze znajdują się między innymi niektóre z niezwykle imponujących, stojących w morzu zębów skalnych zwanych Dwunastoma Apostołami, a także London Bridge, z którego widać także bramę skalną.


Republika Palau

Rock island . Na mieniących się błękitem wodach południowego Pacyfiku jest rozrzuconych niemal 200 wysp tworzących należący do Palau archipelag. Z powodu unikatowej roślinności, a także tworzących się pod podmywanymi miękkimi skałami wapiennych grot zamieszkiwanych przez tropikalne gatunki ryb, Rock Islands nazywane są pływającymi ogrodami. Na tych trudnych do przebycia wyspach zamieszkują ogromne żółwie wodne.

Tasmania

Obrazek

Tasmania, najmniejszy spośród australijskich stanów federalnych i największa wyspa na południu Australii, była niegdyś kolonią karną. Dzisiaj ta dziewicza kraina znajduje coraz większe uznanie jako miejsce do spędzania wakacji dzięki niedostępnym obszarom górskim i gęstym lasom. Obok parków narodowych - w jednym z nich mieści się nawet region narciarski - warto też między innymi zwiedzić dawny obóz karny Port Arthur.

Outback

Tak zwane outbacki w Australii znaleźć można niemal wszędzie - są to położone z daleka od cywilizacji tereny o gigantycznej przestrzeni. Bardzo długo trzeba szukać, by znaleźć tu stację benzynową czy wodną. Zwiedzanie tego kraju niczyjego ze stepami i półpustyniami, na których można zobaczyć formacje skalne i wąwozy oraz spotkać krokodyle, tarpany i bawoły wodne, to jedna z licznych atrakcji Australii.

MIKRONEZJA

Obrazek

Piękne plaże nad południowym Pacyfikiem i niezwykle hojna natura - oto co wyróżnia ponad 2000 tropikalnych wysp i atoli Mikronezji rozrzuconych na 3 min mil kwadratowych na Oceanie Spokojnym i tworzących różne niezależne państwa. Wiele z tych wysp to szczyty podwodnych gór lub krawędzie wystających ponad powierzchnię wody zatopionych wulkanów.

Republika Palau

Obrazek

Rock Islands


Obrazek

Na mieniących się błękitem wodach południowego Pacyfiku jest rozrzuconych niemal 200 wysp tworzących należący do Palau archipelag. Z powodu unikatowej roślinności, a także tworzących się pod podmywanymi miękkimi skałami wapiennych grot zamieszkiwanych przez tropikalne gatunki ryb, Rock Islands nazywane są pływającymi ogrodami. Na tych trudnych do przebycia wyspach zamieszkują ogromne żółwie wodne.

Guam

Obrazek

Guam - wysunięta najdalej na południe i jednocześnie największa z wysp w archipelagu Marianów - to raj dla amatorów snorkelingu i nurkowania. Wyspa jest położona pośrodku płaskowyżu koralowego, który już ze względu na bogactwo gatunków i przepych kolorów wart jest podwodnej wyprawy. Kto jednak szuka czegoś wyjątkowego, znajdzie to w wodach otaczających Guam. Wyspa przez długi czas była amerykańską bazą marynarki wojennej, również w okresie II wojny światowej. Świadectwem historii jest duża liczba zatopionych statków wojennych, które wzbudzają zachwyt nurków podobnie jak liczne groty podwodne.POLINEZJA

Obrazek

Polinezja jest pertą południowego Pacyfiku. Położone na Oceanie Spokojnym niewielkie, rajskie wysepki z białymi piaszczystymi plażami otoczonymi palmami, z bogactwem lśniących nocą na niebie gwiazd, turkusowymi, zacisznymi lagunami, pradawnymi kulturami i upajającym wręcz, niezwykle kolorowym światem podwodnym zachwycą każdego, kto szuka tutaj odpoczynku od europejskiego zgiełku.


Wyspy Fidżi
Charakterystyczny dla południowo-wschodniej części wysp Fidżi jest tropikalny las deszczowy, w którym rosną orchidee, paprocie i bambusy. Natomiast w części północno-zachodniej jest bardziej sucho i dominuje sawanna. Wybrzeża porastają bujne lasy namorzynowe. Niezmiernie bujna roślinność na wyspach pochodzenia wulkanicznego zachowała swój pierwotny charakter - jak tutejsi mieszkańcy.

Wyspy Towarzystwa


Południowy Pacyfik, o jakim marzą turyści, można znaleźć na Wyspach Towarzystwa w Polinezji Francuskiej. Tahiti, Moorea, Bora-Bora, Huahine, Tahaa - te zielone klejnoty pośrodku Oceanu Spokojnego od lat wychodzą naprzeciw tęskniącym za rajem Europejczykom. Kto zostanie powitany na lotnisku wieńcem kwiatów tiarę, ten na zawsze zachowa to wrażenie w pamięci.

Wyspy Tuamotu

Obrazek

Wraz z Wyspami Towarzystwa, Markizami, Wyspami Gambiera i Wyspami Tubuai Wyspy Tuamotu tworzą należący do Polinezji Francuskiej błyszczący łańcuch pereł na Pacyfiku. W przeciwieństwie jednak do pozostałych wysp wulkanicznych Tuamotu to płaskie atole koralowe, rzadko przekraczające wysokość 50 m. Porastająca je roślinność jest raczej skąpa.NOWA ZELANDIA

Obrazek

W podróż do Nowej Zelandii powinni wybrać się miłośnicy natury i przygód. Ci ostatni zaspokoją swe pragnienia w Oueenstown, podczas skoków na bungee, czy też na jetboatach, podczas szalonej jazdy tuż obok skat Naturą natomiast można rozkoszować się na przepięknym fiordzie Milford Sound, na położonych blisko wybrzeża i otoczonych lasem deszczowym lodowcach lub na imponujących, kipiących i mieniących się różnymi kolorami obszarach geotermalnych.

Park Narodowy Tongariro


Położony na Wyspie Północnej Nowej Zelandii Park Narodowy Tongariro z wysokimi stożkami trzech wulkanów stanowił tło mrocznej krainy Mordor we „Władcy Pierścieni". Popękana ziemia, z której wydobywa się para, i kipiące bajora zdają się na każdym kroku świadczyć o złych mocach Saurona. Trzy tutejsze wulkany - Ruapehu, Ngauruhoe i Tongariro - są jeszcze aktywne, jednak można wybrać się na wędrówkę na ich szczyty.


Bay of Islands

Obrazek

W malowniczej zatoce Bay of Islands, w północnej części Nowej Zelandii, jest rozrzuconych ponad 150 małych wysepek. Tę piękną zatokę położoną w klimacie subtropikalnym można zwiedzać na przykład podczas wycieczki zwanej cream trip. Jest to wyprawa łodzią, której celem niegdyś było zabieranie z poszczególnych wysp mleka i rozwożenie poczty. Żeglarze, wędkarze i miłośnicy snorkelingu znajdą tu również coś dla siebie.

Wellington

Obrazek

W krajobrazie, położonej nad Cieśniną Cooka, pięknej i wietrznej stolicy Nowej Zelandii dominują zatoki i strome wzgórza. Ze szczytu Mount Victoria, w noszącej tę samą nazwę dzielnicy, rozciąga się piękny widok na całe miasto, które było także miejscem realizacji „Władcy Pierścieni". Tutaj, w Parku Mt. Victoria, hobbici musieli niegdyś schronić się przed Czarnymi Jeźdźcami.

Rotorua

Obrazek

Wokół miasta Rotorua można podziwiać obszary geotermalne na których jeziora i formacje skalne mienią się niczym kolory na palecie malarza. Również w samym mieście kipią błotne bajorka, a z popękane] ziemi wydobywa I para. Tutaj, po środku tego wulkanicznego płaskowyżu, wciąż żywa jest kultura rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii -Maorysów; warto między innymi zobaczyć pięknie ozdobiony dom spotkań.

Park Narodowy Abla Tasmana

Obrazek

Położony w północnej części Wyspy Południowej Park Narodowy Abla Tasmana ma do zaoferowania przepiękne plaże. Można dostać się na nie, jedynie wędrując gęstą dżunglą lub płynąc łodzią. Można wynająć taksówkę wodną lub popłynąć kajakiem, a gdy wybierze się przeprawę wodą, po drodze można czasami podziwiać delfiny. Szczególnie ekscytująca jest trwająca co najmniej trzy dni wyprawa coastal track, podczas której nocuje się w schroniskach.

Pancake Rocks

Obrazek

Te otoczone morzem skały wapienne na Wyspie Południowej Nowej Zelandii wyglądają niczym poukładane w wysokie stosy naleśniki. Wody Morza Tasmana wciskają się tu od spodu przez wąskie pionowe kanały w skałach, tzw. blowholes, i spienione wytryskają górą. Dzięki ciepłym prądom morskim w zaciszu tych skał rosną nawet palmy.

Oueenstown

Obrazek

Malowniczo położone na tle postrzępionych gór Remarkables, nad jeziorem Wakatipu, na Wyspie Południowej Nowej Zelandii, miasto jest stolicą dla śmiałków. Można tu skakać na bungee z wysokości 102 mf katapultować się w powietrze na stalowej linie, pędzić łodzią tuż obok skał czy też podczas spływów raftingowych pokonać katarakty rzeki Shotover -po prostu czysta adrenalina

Jezioro Matheson

Obrazek

Położone na Wyspie Południowej Nowej Zelandii jezioro Matheson jest jednym z najczęściej fotografowanych motywów w tym kraju. Podczas spokojnych i łagodnych dni niezwykłą panoramę tworzą odbijające się w lustrze jeziora najwyższe szczyty Nowej Zelandii -Mount Cook (3755 m n.p.m.) i Mount Tasman (3496 m n.p.m.). Z powodu tego słynnego lustrzanego odbicia jezioro nazywane jest także Mirror-Lake („jezioro lustrzane").

Milford Sound


Ten położony w otoczeniu wysokich gór na Wyspie Południowej Nowej Zelandii fiord robi na zwiedzających duże wrażenie. Gdy weźmie się udział w wycieczce łodzią, można zobaczyć spadające z wysokich ścian skalnych wodospady, kroczące na brzegu skał pingwiny i eskortujące łódź delfiny. Słynna na całym świecie jest także milford track - niezwykle ekscytująca, ale również wymagająca, kilkudniowa wyprawa.

MELANEZJA

Obrazek

Położona na południowym Pacyfiku Melanezja to region pełen kontrastów. Wraz z przybyszami ze wszystkich stron świata na wyspę przybyła także ich kultura, która szybko zmieszała się z kulturą rdzennych mieszkańców. Dzięki temu każdy z archipelagów tworzących Melanezję wyróżnia się czymś charakterystycznym. Na położonych na uboczu wyspach oraz w gęstej dżungli zachowały się ciekawe, pielęgnowane od stuleci zwyczaje.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
brzoskwinka
Posty: 3
Rejestracja: 07 sie 2013 22:20

Re: Najpięniejsze miejsca w Australii

Nieprzeczytany post autor: brzoskwinka » 07 sie 2013 22:21

Ile bym dała, żeby tam teraz być.
Na tej cudownej plaży! Raj na ziemi!
Raj!

Mayu
I love traveling
Posty: 103
Rejestracja: 16 wrz 2013 10:52

Re: Najpięniejsze miejsca w Australii

Nieprzeczytany post autor: Mayu » 26 wrz 2013 19:49

Australia jest piękna sama w sobie a do tego jeszcze cuda natury ją otaczające. Fauna i flora tego miejsca jest zaskakująca a klimat tam panujący bardzo przyjemny. Problemy możemy napotkać przy odprawie celnej gdy będziemy chcieli wwieźć jakieś rośliny czy nawet owoce.

szynszyl
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2013 20:25

Re: Najpięniejsze miejsca w Australii

Nieprzeczytany post autor: szynszyl » 28 wrz 2013 20:27

Ile bym dał, żeby to osobiście zobaczyć:)
Sprawdź opis leku Espumisan -> https://viqo.pl/espumisan-symetykon-daw ... nnik-cena/ Poznaj dawkowanie, cenę i zamienniki!

kosa2
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2013 23:25

Re: Najpięniejsze miejsca w Australii

Nieprzeczytany post autor: kosa2 » 01 paź 2013 14:49

piękne aż chciałoby się jechać i zwiedzać :-)

Awatar użytkownika
Versinn
I love traveling
Posty: 149
Rejestracja: 11 kwie 2013 06:52

Re: Najpięniejsze miejsca w Australii

Nieprzeczytany post autor: Versinn » 03 paź 2013 18:57

Trochę z innej beczki: słyszałem, że Melbourne to jedno z lepszych miejsc do życia, ze względu m.in. na zarobki, edukację, służbę zdrowia, bezpieczeństwo etc. Ktoś mógłby o tym opowiedzieć, polecić? Nie wykluczam wyjazdu w to miejsce za kilka lat. :)

LaLa12
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2013 15:42

Re: Najpięniejsze miejsca w Australii

Nieprzeczytany post autor: LaLa12 » 26 paź 2013 13:04

Mam znajomą z tego miasta, wyjechała 1 lat temu i się tam osiedliła. Nie narzeka :D Powiedziała że do Polski nie zamierza wracać, więc nie ma chyba tam źle :D

ratusszz
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2013 15:25

Re: Najpięniejsze miejsca w Australii

Nieprzeczytany post autor: ratusszz » 30 paź 2013 23:15

super.. niesamowite :D

rawwakk
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2013 02:33

Re: Najpięniejsze miejsca w Australii

Nieprzeczytany post autor: rawwakk » 20 lis 2013 23:31

Ciekawe te miejsca, podobają mi się :)

Awatar użytkownika
startbook.com
I love traveling
Posty: 353
Rejestracja: 25 wrz 2013 12:31
Kontakt:

Re: Najpięniejsze miejsca w Australii

Nieprzeczytany post autor: startbook.com » 22 lis 2013 13:36

Za oknem brzydko i deszczowo, a tu takie widoki ;) przepiękne :D
Strona startowa dla Ciebie
http://www.startbook.com/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Austaralii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości