1234567

Najpiękniejsze plaże świata

W tej sekcji umieszczamy wszelkiego rodzaju rankingi od najładniejszych miast, plaże, po najwspanialsze restauracje itd.
Derek

Re: Najpiękniejsze plaże świata

Nieprzeczytany post autor: Derek » 18 sty 2017 11:53

Mnie urzekła plaża na wyspie Saona. Po prostu raj na ziemi :)

natalia16
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: natalia16 » 08 kwie 2017 07:45

No kto by nie chciał być w takich miejscach?? Ale niestety to nie są wycieczki na kieszeń przeciętnego Kowalskiego. A szkoda, bo każdemu coś od życia się należy :) Ja polecę może coś bliżej nas. Jeśli chodzi o plaże to osobiście urzekła mnie plaża w Opatiji, dzielnica Icici (Chorwacja). Piękna, żwirkowa plaża, woda czyściutka, nie ma nie wiadomo jakich tłumów więc można wypocząć. Druga plaża to prawie dwukilometrowa piaszczysta plaża, która znajduje się w miejscowości Lopar na wyspie Rab. Ze względu na łagodne zejście do morza i dużą ilość piasku, plaża jest idealna dla rodzin z małymi dziećmi i miłośników plażowych gier i zabaw. Morze jest tu ciepłe i krystalicznie czyste.

TeczoweWzgorze
Często w podróży

Nieprzeczytany post autor: TeczoweWzgorze » 08 mar 2018 12:28

Faktycznie chorwackie plaże nie na darmo uznawane są za jedne z najładniejszych i dosyć nietypowych, np: plaża żwirkowa gdzie możemy bez problemu ocenić stopień czystości wody, to coś czego na pewno nie znajdziemy w Polsce nad Bałtykiem :)

Awatar użytkownika
Daria_G_
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: Daria_G_ » 11 sie 2018 20:34

U mnie pierwsze miejsce ma Tulum w Meksyku, czyli przepiękny miks rewelacyjnej plaży, turkusowego morza oraz pobliskich ruin miasta Majów.

krasnopani
Patner forum
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: krasnopani » 31 mar 2019 22:01

Jedne z najpiękniejszych plaż na świecie ma południowe wybrzeże Portugalii, czyli region Algarve. Piasek, w zależności od plaży może mieć różne kolory, najczęściej żółty, ale zdarza się czerwony, lub ciemny, wulkaniczny. Woda turkusowa, ponieważ jest to wybrzeże oceanu, więc fale bywają duże. Ale najwięcej uroku dodają klify i liczne skały, które ostały się w trakcie erozji wybrzeża. Na pewno nie było ono bezpieczne dla żeglarzy w dawnych czasach. Plaż jest całe mnóstwo, niektóre ciągną się kilometrami, inne są maleńkie, ukryte przy klifie, tak, że ledwo widać je z góry, a nieraz nawet i to nie... Na niektóre można dostać się tylko od strony wody, albo ryzykować zejściem "na dziko" po klifie. Polacy powoli zaczynają odkrywać portugalskie wybrzeże, choć kiedy byłam tam pierwszy raz, w 2010 roku, nie spotkała nikogo z ojczyzny. A warto!
Załączniki
Praia da Dona Ana.JPG
Praia da Dona Ana.JPG (1.35 MiB) Przejrzano 504 razy
O moich podróżach: http://tamdaleko.pl/ (partner forum)

OAZA

Nieprzeczytany post autor: OAZA » 04 lip 2019 14:57

Zdecydowanie polecam Lubiatowo...piękna mała nadmorska wieś. Dzikie plaże , a piasek o niebo ładniejszy niż na Meladiwach... Cenowo na każdą kieszeń.
Załączniki
14.jpg
14.jpg (110.08 KiB) Przejrzano 165 razy
23.jpg
23.jpg (47.22 KiB) Przejrzano 165 razy
9.jpg
9.jpg (26.14 KiB) Przejrzano 165 razy
11.jpg
11.jpg (35.42 KiB) Przejrzano 165 razy

Awatar użytkownika
Alex
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Alex » 04 lip 2019 22:41

Kurcze ale ladna plaza, dzieki za te zdjecia. Napisz cos wiecej o tym miejscu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Najlepsze miejsca,miasta,plaże i inne”