1234567

Najpiękniejsze miejsca w Azji

W tej sekcji piszemy o miejscach wartych zobaczenia w Poznaniu
zolwikowa
Podróże moją pasją

Re: Najpiękniejsze miejsca w Azji

Nieprzeczytany post autor: zolwikowa » 27 paź 2012 17:40

WOW! Chciałabym zobaczyć na własne oczy każde z tych miejsc, a w szczególności Tajlandię czy Filipiny!

Awatar użytkownika
i-love-travel
Jestem w podróży

Nieprzeczytany post autor: i-love-travel » 28 lis 2012 09:51

To ja jeszcze dodam Petronas Towers, czy też Twin Towers w Kuala Lumpur, stolicy Malezji. Budynek jest prześliczny sam w sobie a w jego wnętrzu znajdują się biurowce wielu bogatych firm. Jest tam tez coś, co kobiety lubią najbardziej, czyli centrum handlowe i to nie z byle jakimi sklepikami. Pod budynek podjeżdżają samochody kierowane przesz szoferów, a w samym budynku odźwierni otwierają drzwi sklepowe dla swoich klientów. Miejsce urocze i warte obejrzenia, choćby z tego powodu, iż obie wierze są połączone przeszklonym mostem, który jest dostępny dla turystów i jest świetnym miejscem widokowym z którego można podziwiać KL.
Załączniki
Twin Towers.jpg
Petronas Twin Towers
Twin Towers.jpg (43.04 KiB) Przejrzano 39763 razy

Awatar użytkownika
i-love-travel
Jestem w podróży

Nieprzeczytany post autor: i-love-travel » 28 lis 2012 09:57

Zapomniałam dodać także, że w pobliżu budynku znajduje się cała masa pięknych fontann, co jest nie lada gratką dla maluchów. Trzeba też uważać na kieszonkowców. Miły pan co jakiś czas podchodził do nas z propozycją sprzedania czegoś, co chwilę wcześniej skradł turystom. Nam też zaginęło etui od aparatu (pewnie złodzieje mieli nadzieję na jakąś atrakcyjną zawartość, na szczęście dla nas etui było puste)

Awatar użytkownika
i-love-travel
Jestem w podróży

Nieprzeczytany post autor: i-love-travel » 28 lis 2012 11:04

Jedną z piękniejszych i bardziej spokojnych plaż, które udało mi się do tej pory spotkać była plaża Langkawi, jedna z dziewięćdziesięciu dziewięciu wysp na Morzu Andamańskim. Jest najważniejszą i podobno najpiękniejszą wyspą wśród swych przyjaciółek. Według mnie plaża tej wyspy jest fantastyczna, czysta, piękny piasek i cudowne widoki, ale niestety wyspa sama w sobie jest nieco zanieczyszczona i zaniedbana. Wszędzie można spotkać papierki, szkła i kupki rzeczy, które powinny się znaleźć w koszu na śmieci.
Załączniki
Plaża Lankawi.jpg
Plaża Langkawi
Plaża Lankawi.jpg (12.78 KiB) Przejrzano 39759 razy

Awatar użytkownika
i-love-travel
Jestem w podróży

Nieprzeczytany post autor: i-love-travel » 28 lis 2012 11:14

Do jednych z piękniejszych miejsc Azji zaliczyłabym także most na szczycie góry Gunung Mat Cinchan. Most jest często nazywany SKY BRIDGE, ponieważ jego konstrukcja jest niecodzienna. Most nie ma filarów, które mogłyby go podtrzymywać. Jest jakby zawieszony na na niebie :) Można się na niego ostać kolejną linową, lub podzielić drogę na dwie części. Najpierw skorzystać z kolejki, a potem zrobić sobie spacerek w górę:) Podczas spaceru po górach spotkacie na pewno wiele egzotycznych zwierząt i roślin. Jaszczurki i inne maleństwa pełzają turystom między nogami, wcale się ich nie obawiając :)

Awatar użytkownika
i-love-travel
Jestem w podróży

Nieprzeczytany post autor: i-love-travel » 28 lis 2012 11:28

Zapomniałam dodać, że aby dostać się do kolejni linowej a z niej na most, trzeba wcześniej dostać się do wioski orientalnej Oriental Village. Miejsce to jest typowo nastawione pod turystów, więc można tam kupić prawie wszystko od sukienek i parasoli po drobne świeczniki i kadzidełka z chińskimi znaczkami, Cena tych rzeczy jest zdecydowanie wyższa niż w naszych sklepach wszystko za 4 PLN, a jakość dużo gorsza :) W wiosce orientalnej można także zjeść potrawy kuchni malezyjskiej, która według mnie jest najlepsza na świecie.
Załączniki
Guntung Mat Cinchang.jpg
Guntung Mat Cinchang.jpg (50.9 KiB) Przejrzano 39757 razy

Awatar użytkownika
i-love-travel
Jestem w podróży

Nieprzeczytany post autor: i-love-travel » 30 lis 2012 11:32

Udało mi się jeszcze odnaleźć zdjęcie z fontannami.
Załączniki
malezja 515.jpg
malezja 515.jpg (189.52 KiB) Przejrzano 39740 razy

Teuf

Nieprzeczytany post autor: Teuf » 20 sty 2013 23:33

Strasznie dlugie posty i pelno zdjec. Azja zapewne jednym jedna z najciekawszych kontynentem i ma wiele do zaoferowania. Mnie si eosobiscie mazy odwiedzenie Bali.

anka1989

Nieprzeczytany post autor: anka1989 » 30 sty 2013 00:00

czytałam ostatnio taki fajny artykuł o Katmandu... głupio się przyznać, nigdy wcześniej o tym miejscu nie słyszałam, chociaż wydawało mi się, że trochę o świecie wiem. to chyba było w gazecie Zupełnie Inny Świat... no, nie wiem czy miejsce takie najpiękniejsze, ale gdyby ktoś posiadał więcej informacji, ale nie takich prosto z wikipedii, to byłoby to ciekawe :-) pozdrawiam

travelster

Nieprzeczytany post autor: travelster » 10 mar 2013 22:44

Azja to ogromny kontynent, ale naprawdę potrafi zadziwić zarówno pod względem krajobrazowym, jak i architektonicznym, co zresztą widać na załączonych zdjęciach. Mój ulubiony rejon to Azja Południowo-Wschodnia. W zestawieniu brakuje mi miejsc w których nie byłem, a które chciałbym zobaczyć, czyli: Indii i Himalajów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poznań”