1234567


Najpiękniejsze miejsca w Ameryce

W tej sekcji piszemy o miejscach wartych zobaczenia w Poznaniu
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5068
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Najpiękniejsze miejsca w Ameryce

Nieprzeczytany post autor: admin » 01 cze 2012 18:27

AMERYKA PÓŁNOCNA

Kontynent wielkich perspektyw

Przestrzeń pomiędzy Oceanem Arktycznym a plażami na Karaibach oferuje nam na jednym kontynencie wszystko to, co jest dostępne w różnych innych częściach świata. Z tą różnicą, że tu wszystko jest większe niż gdzie indziej. Rzeki płyną strumieniami tak potężnymi jak niemal nigdzie indziej, budynki sięgają chmur, a fascynująca przestrzeń kanionów przyprawia o dreszcz emocji. Czuje się nieograniczoność

Kanada

Kanada słusznie kojarzy się niczym Szkocja w Europie
z nieograniczoną przestrzenią oraz dziką przyrodą, choć są tu też wspaniałe metropolie, takie jak Quebec, Montreal, Toronto czy Vancouver. Niemal bezludne obszary Jukonu przywodzą na myśl czasy poszukiwaczy złota, parki narodowe w Górach Skalistych, z lodowcami, górskimi jeziorami i lasami, przyciągają miłośników wędrówek i natury, a trasy panoramiczne wzdłuż urwistych wybrzeży na małych wysepkach na Atlantyku na każdym zakręcie oferują nowe widoki na surowe krajobrazy i małe wioski rybackie.


Park Narodowy Fundy, Nowy Brunszwik

Fundy, Nowy Brunszwik.jpg
Fundy, Nowy Brunszwik.jpg (344.76 KiB) Przejrzano 6173 razy

Park Narodowy Fundy w Nowym Brunszwiku, z urwistym wybrzeżem i gęstymi lasami, ma do zaoferowania niezwykły fenomen natury. Podczas gdy gdzie indziej trudno jest zaobserwować zjawisko przypływów i odpływów, w Zatoce Fundy skok pływów wynosi 15 m, co prawdopodobnie jest rekordem światowym. Kiedy zaczyna się przypływ, można ujrzeć, jak wody przybywa z minuty na minutę.

Wyspa Księcia Edwarda
Price edward island.jpg
Price edward island.jpg (88.34 KiB) Przejrzano 6173 razy
Najmniejsza spośród kanadyjskich prowincji, której mieszkańcy żyją z połowu ryb i turystyki, jest nazywana w skrócie PEI (Prince Edward Island). Trasy widokowe - Blue Heron Drivef Kings Byway Drive i Lady Slipper Drive -zapewniają dostęp do wyspy. Nietypowe dla kanadyjskiego wybrzeża Atlantyku są delikatnie opadające piaszczyste plaże, które dzięki ciepłemu prądowi z Zatoki Świętego Wawrzyńca idealnie nadają się do odpoczynku.


Quebec City, Quebec

Quebec City,.jpg
Quebec City,.jpg (244.02 KiB) Przejrzano 6173 razy
Ouebec obchodziło wielkiego święto, w 2008 roku bowiem miasto obchodziło 400. rocznicę założenia. 0 ile Montreal jest światowym centrum francuskojęzycznej Kanady, o tyle Quebec jest centrum historycznym. Mury miejskie o długości 4 km, jedyne w Ameryce Północnej, otaczają stare miasto, które wznosi się wysoko ponad rzeką Świętego Wawrzyńca.
Toronto

Toronto
Torronto.jpg
Torronto.jpg (87.06 KiB) Przejrzano 6173 razy

Toronto licząca 3,5 min mieszkańców stofica prowincji Ontario, leży nad jeziorem Ontario. Harbour Front z galeriami, sklepami i restauracjami oraz przystanią jachtową stanowi ulubione miejsce spotkań. Zwłaszcza wieczorem rozciąga się stamtąd fantastyczny widok na drapacze chmur, wśród których dominu)e CN Tower o wysokości 553 m.

Park Narodowy Banff
banf ational park.jpg
banf ational park.jpg (382.59 KiB) Przejrzano 6173 razy
Banff jako pierwszy kanadyjski park narodowy został założony w 1885 roku pośrodku Gór Skalistych, aby chronić gorące, siarkowe źródła szczytu Sulphur Montain. Tworzące tło szczyty, błyszczące lodowce i soczystozielone łąki górskie sprawiają, że Banff jest najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym w kraju. Ci, którzy wybiorą się na szczyt Sulphur Mountain kolejką linową, będą mogli rozkoszować się niezwykłą panoramą.


Park Narodowy JasperUrwiste szczyty górskie, głębokie wąwozy huczące wodospady, gorące źródła mirnerałne, gęste lasy jodłowe - to wszystko sprawiło, ze Park Narodowy Jasper znalazł się na itśoe światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Malignę Lake, największe jezioro w kanadyjskich Górach Skatistydw to tylko jeden spośród licznych, zasilanych wodami lodowca, krystalicznie czystych zbiorników wodnych w parku.

Park Narodowy Kluane, terytorium Jukon
kluane national park.jpg
kluane national park.jpg (411.8 KiB) Przejrzano 6173 razy
Na południowej granicy pomiędzy Alaską a kanadyjskim terytorium Jukonu jest położony Park Narodowy Kluane, którego lodowce powstały podczas epoki lodowej 3 min lat temu. Wioska Haines Junction przy trasie Alaska Highway stanowi bramę do parku, do którego prowadzi tylko kilka dróg. W maju i czerwcu góra Mount Logan (5959 m n.p.m.; najwyższy szczyt Kanady) staje się celem amatorów wspinaczki.
Lake Louise.jpg
Lake Louise.jpg (1.52 MiB) Przejrzano 6173 razy
Jeżeli Park Narodowy Banff jest gwiazdą wśród kanadyjskich parków narodowych, u jezioro Lake Louise jest gwiazdą pMi gwiazd. Na tle liczącej 3464 mnpm pokrytej śniegiem góry Mount Victoria połyskuje je niebieskozielone jezioro. Latem panie wszystkim kajakarze cieszą się tą zapadającą dech w piersiach panoramą. Zimą regon kół Lake Louise jest popularnym terenem narciarskim.

Vancouver
vancouver.jpg
vancouver.jpg (384.43 KiB) Przejrzano 6173 razy

Trzeba najpierw wziąć głęboki oddech, zanim wejdzie się na ten najdłuższy, liczący 140 m długości, wiszący most dla pieszych. Na wysokości 70 m jest on rozpięty nad rzeką Capilano w Parku Królowej Elżbiety w Vancouver. Tam na górze zwiedzający mają okazję stanąć oko w oko z gigantycznymi drzewami. A kiedy ponownie poczują pod stopami twardy grunt, mogą podziwiać zbiór 35 słupów totemowych.

Wells Gray Provincial Park
Wells Gray Provincial Park.jpg
Wells Gray Provincial Park.jpg (3.09 MiB) Przejrzano 6173 razy

W centrum Kolumbii Brytyjskiej Wells Gray Provincial Park z wygasłymi wulkanami, licznymi źródtami mineralnymi i gęstymi lasami zaprasza do wędrówek. Murtle Lake idealnie nadaje się na wyprawy kajakiem, a w jeziorach Clearwater czy Azure można łowić pstrągi. Główną atrakcją parku jest wodospad Helmcken Falls. Rzeka Murtle River spada tutaj na głębokość 137 m.

Dla wszystkich pragnących odkryć dzikie miejsca w Europie gorąco zapraszam do tematu Szkocja gdzie opisujemy miejsca warte odwiedzenia.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5068
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze miejsca w Ameryce

Nieprzeczytany post autor: admin » 08 lip 2012 14:11

STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI

W kolejne Podróże udajemy się do Highway One i Park Narodowy Yosemite w Kalifornii, zwiedzimy także dolina Monument Valley i parki narodowe-. Wielki Kanion, Zion i Bryce Canion na południowym zachodzie, plaże i parki rozrywki na Florydzie, ogromne przestrzenie Alaski i powiew południowego Pacyfiku na Hawajach - Stany Zjednoczone mają do zaoferowania coś na każdą porę roku i na każdy gust. Do tego dochodzą jeszcze metropolie: Waszyngton D.C. (Dystrykt Kolumbia) czy Nowy Jork, Los Angeles czy San Francisco, Chicago czy Nowy Orlean - wszystkie o specyficznym stylu życia i dlatego właśnie tak fascynujące.


Juneau
juneau.jpg
juneau.jpg (64.11 KiB) Przejrzano 50522 razy
Pośród postrzępionego fiordami krajobrazu Inside Passage, daleko na południowym wschodzie stanu, licząca 30 000 mieszkańców stolica Alaski przylega do podnóży wysoko wznoszących się gór. Zaledwie rzut kamieniem od Juneau tutejszy lodowiec Mendenhall o szerokości dobrych 2 km wrzyna się na długości 20 km w dolinę o tej samej nazwie.

„Indian summer", Nowa Anglia
nowa Anglia.jpg
nowa Anglia.jpg (124.45 KiB) Przejrzano 50522 razy
Jesienią miłośnicy oglądania i fotografowania zmieniających swój kolor liści z uwagą nadsłuchują wiadomości, z nich bowiem mogą się dowiedzieć, które z lasów Nowej Anglii właśnie najpiękniej mienią się kolorami. To stworzone przez naturę widowisko, w którym kolorowa szata liści w lasach liściastych codziennie ukazuje się w innych odcieniach, jest nazywane „foliage" lub „Indian summer".

Boston, Massachusetts
boston.jpg
boston.jpg (169.36 KiB) Przejrzano 50522 razy
Ta położona w Nowej Anglii metropolia jest nowoczesnym i jednocześnie świadomym swych tradycji miastem. W Cambridge, po drugiej stronie rzeki Charles, na Uniwersytecie Harvarda kształci się przyszłą elitę kraju. Natomiast w cieniu drapaczy chmur, w centrum miasta przebiega uliczka, która przypomina o historycznej roli miasta podczas walki o niepodległość w budynkach usytuowanych wzdłuż „Freedom Trail

Cape Cod

Rozległe piaszczyste plaże, soczysto zielone mokradła i małe, typowe dla Nowej Anglii wioski sprawiają, że położony w pobliżu Bostonu półwysep staje się latem ulubionym miejscem spędzania wakacji na wschodnim wybrzeżu, przyciągającym szczególnie wielu artystów. Między kwietniem a październikiem łodzie wycieczkowe zabierają turystów chcących poobserwować wieloryby.

Autostrada Panamerykańska, Alaska - Kanada - Ziemia
autostrada.jpg
autostrada.jpg (88.46 KiB) Przejrzano 50522 razy

Autostrada Panamerykańska to podróże w najbardziej odległe zakątki Ameryki Północnej z najbardziej wysuniętym na południe krańcem Ameryki Południowej. Podróżujący zazwyczaj zaczynają wyprawę przez 14 krajów i niezliczoną ilość stref klimatycznych na Alasce, aby po kilkutygodniowej podróży dotrzeć na „fin del mundo" koniec świata"), do Ziemi Ognistej.

Broadway
brodway.jpg
brodway.jpg (119.53 KiB) Przejrzano 50522 razy
Kto mówi o Broadwayu, zazwyczaj aa m myśli dzielnicę miasta, w które mieszczą się teatry. Jednak ten olśniewający odcinek stanowi zaledwie niewielką część najdłuższej ulicy Nowego Jorku. Liczący niemal 20 km długości Broadway nie trzyma się utartej siatki miasta lecz przecina Manhattan po przekątnej od Financial District na południu aż po wysoko położony Hartem.

Times Square
TIME SQUAR.jpg
TIME SQUAR.jpg (65.5 KiB) Przejrzano 50522 razy
Przez długie lata okolica Times Square z tanimi hotelami i zamkniętymi teatrami nie uchodziła za najbardziej reprezentacyjną. Później jednak, na początku lat 80. XX wieku rozpoczęta się radykalna kuracja upiększająca, która z mieszczącego się na przecięciu ulic: 42nd Street, Seventh Avenue i Broadway placu ponownie uczyniła lśniące centrum Manhattanu. Nowojorczycy bawią się tutaj na największej imprezie sylwestrowej w kraju.

Most Brookliński
most B.jpg
most B.jpg (52.38 KiB) Przejrzano 50522 razy
Obok Statuy Wolności Most Brookliński uchodzi za jeden z głównych symboli Nowego Jorku. Od 1 883 roku most o długości 1,8 km łączy południową część żyjącego w nieustannej gorączce Manhattanu z Brooklynem - dzielnicą, w której życie toczy się nieco wolniej. Jest to raj dla fotografów, bowiem panorama zarysowujących się drapaczy chmur w Nowym Jorku zapiera dech w piersiach.

Greenwich Village
GreenwichVillage.jpg
GreenwichVillage.jpg (91.48 KiB) Przejrzano 50522 razy
Mieszkańcy tej dzielnicy nazywają ją skromnie „The Village", bowiem mate uliczki i pełne zieleni drogi rzeczywiście przywodzą na myśl wieś. The Village od zawsze przyciągała pisarzy, nawet jeżeli dzisiaj jest jej już bliżej do miasta. Legendarne stały się „wyczyny" Dyla-na Thomasa czy Jacka Kerouaca w knajpkach przy Washington Square.

Rockefeller Center
rockefeller-center.jpeg
rockefeller-center.jpeg (52.28 KiB) Przejrzano 50522 razy
Mieszczące się pomiędzy 47th a 52nd Street Rockefeller Center jest określane jako miasto w mieście, składa się bowiem z 19 drapaczy chmur połączonych ze sobą podziemnymi pasażami. Zimą Lower Plaża zamienia się w lodowisko, latem można tu odpocząć w kawiarni. Wykonany z brązu 6-metrowy Prometeusz jest ulubionym motywem dla fotografów o każdej porze roku.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5068
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze miejsca w Ameryce

Nieprzeczytany post autor: admin » 09 lip 2012 14:11

Wyspa Ellis, Nowy Jork
-wyspy-ellis-new-york-city.jpg
-wyspy-ellis-new-york-city.jpg (36.28 KiB) Przejrzano 50511 razy
W latach 1892-1954 przez położoną u południowego krańca Manhattanu Wyspę Ellis przewinęło się ponad 12 min imigrantów, którzy poddawani byli tutaj szczegółowym badaniom lekarskim, zanim mogli wejść na amerykański ląd. Znajdujące się w muzeum filmy dokumentalne, listy i paczki ze „skarbami z ojczyzny" opowiadają o nadziejach i marzeniach imigrantów.


Biały Dom
biały dom.jpg
biały dom.jpg (21.64 KiB) Przejrzano 50511 razy
Dziennikarze telewizyjni chętnie ustawiają się przed ogrodzeniem Białego Domu, aby dodać swym relacjom wiarygodności, którą promieniuje siedziba amerykańskiego prezydenta. Jerzy Waszyngton w 1792 roku położył kamień węgielny pod tę budowlę, którą od tego czasu każdy z prezydentów nieco zmieniał. W Oval Office niezmiennie wciąż spotykają się reprezentanci władzy.

Kapitol, Waszyngton Dystrykt Kolumbii

capitol.jpg
capitol.jpg (35.47 KiB) Przejrzano 50511 razy
Kapitol jest siedzibą amerykańskiego Senatu i Izby Reprezentantów. Budowlę rozpoczęto w 1793 roku. Budynek musiano ciągle jednak poszerzać, bowiem młody naród rozrastał się, a wraz z nim rosła liczba parlamentarzystów. Co cztery lata nowo wybrany prezydent przed schodami tarasu zachodniego składa przysięgę.

Walt Disney World, Orlando

walt-disney-world-resort.jpg
walt-disney-world-resort.jpg (62.55 KiB) Przejrzano 50511 razy
W Orlando oprócz parku rozrywki Sea Word i studiów Unhrersal na bajkową podróż przez kontynenty i epoki zaprasza Walt Disney World. Znajdujące się tu miasteczko Epcot Center ukazuje świat jutra, studia Disney-MGM oferują możliwość zajrzenia za kulisy filmowe, a Typhoon Lagoon to ogromny park wodny.

Centrum Lotów Kosmicznych im. Johna F. Kennedyego, przylądek Canaveral, Floryda
nasa.jpg
nasa.jpg (34.23 KiB) Przejrzano 50511 razy
Podróżei z przewodnikiem w centrum lotów dają możliwość zajrzenia za kulisy tego kosmicznego dworca, z którego 16 lipca 1969 roku Neil Armstrong wyruszył w podróż na księżyc. W Rocket Garden można obejrzeć oprócz wielu innych rakiet nośnych ogromnego Saturna V. Małe zaś wydają się kapsuły astronautów w Mercurym, Gemini i Apollo.

Park Narodowy Shenandoah,Wirginia
skyline-drive.jpg
skyline-drive.jpg (89.27 KiB) Przejrzano 50511 razy
Licząca 160 km trasa widokowa, która prowadzi z północnej do południowej części parku narodowego, nosi nazwę Skyline Drive. Przebiega ona po grzbiecie połyskujących na niebiesko gór Blue Ridge Mountains. Z wysokości 1000 m rozciąga się widok na lasy, wodospady i jeziora.

Miami Beach, Floryda
miami-south-beach-vacation.jpg
Aż trudno sobie wyobrazić, że wielu spośród 500 wybudowanych w latach 30. XX wieku w Miami Beach domów w stylu art déco kiedyś o mało co nie wyburzono. Później jednak dzielnicę objęto ochroną zabytków. Ozdobione lekkimi ornamentami fasady połyskują w pastelowych odcieniach i tworzą tło dla intensywnego życia nocnego w Miami Beach.

Florida Keys
Florida-Keys.jpg
Florida-Keys.jpg (105.41 KiB) Przejrzano 50511 razy

Podróżeniemal 200 km trasą Overseas High-way z Key Largo do Key West przebiegają przez 40 mostów i prowadzą przy tym przez dziesiątki małych i dużych wysp. Palmy otaczają piaszczyste plaże położone nad turkusowonie-bieskim morzem, w którego toni wieczorem, niczym błyszcząca ognista kula, znika słońce.

Memphis, Graceland


Po śmierci króla rock'n'rolla, 16 sierpnia 1977 roku, Graceland w Memphis stało się celem pielgrzymek fanów Elvisa. Podczas przechadzki przez posesję zwiedzający mają okazję bliżej poznać życie prywatne ikony rocka, mogą też podziwiać błyszczące kostiumy gwiazdy. Zwiedzanie kończy się nad ozdobionym kwiatami grobem Elvisa Presleya, który zmarł w wieku 42 lat


Kolonialne rezydencje w Natchez, Missisipi

Niektóre spośród najpiękniejszych willi na plantacjach w Natchez można odwiedzać przez cały rok, mieszczą się w nich bowiem luksusowe kwatery Bed & Breakfast lub muzea. Podczas odbywających się wiosną i jesienią „pielgrzymek" podwoje otwierają wszystkie wybudowane przed wojną domową posesje. Wówczas zwiedzający mogą także rzucić okiem na przepych kryjący się za ogromnymi frontowymi kolumnami.

Wydmy Sleeping Bear Dunes, National Lakeshore
wydmy.jpg
wydmy.jpg (17.46 KiB) Przejrzano 50511 razy
To lodowcom z epoki lodowej zawdzięczamy wydmy na wschodnim wybrzeżu jeziora Michigan. Przez liczący ponad 60 km piaszczysty pas wybrzeża prowadzą szlaki dla pieszych i trasy widokowe. Według indiańskiej legendy schronienie przed pożarem znalazła tutaj niedźwiedzica. Obydwa jej małe utopiły się i zamieniły w Manitou Islands.

Buckingham Fountain
Buckingham_Fountain.jpg
Buckingham_Fountain.jpg (100.4 KiB) Przejrzano 50511 razy

Od kwietnia do listopada o każdej pełnej godzinie przez 20 minut strzela w górę ogromna fontanna Buckingham Fountain w Grant Park. Zwłaszcza wieczorem, gdy podświetlona jest nie tylko fontanna, ale gdy zapalają się też światła we wznoszących się z tyłu drapaczach chmur, widok na Chicago jest wyjątkowo piękny.

Route 66
Route66Road.jpg
Route66Road.jpg (129.03 KiB) Przejrzano 50511 razy
Dziesiątki tysięcy samochodów gna na zachód przez liczącą 3500 km trasę Route 66. Gdy pojawiły się kilkupasmowe autostrady, ta znana z wielu piosenek droga straciła na znaczeniu i jej mit przygasł. Jednak przebiegająca przez Illinois, Missouri, Oklahomę, Teksas, Nowy Meksyk, Arizonę i Kalifornię, a więc przez rdzenne tereny USA, Route 66 została ponownie odkryta i to nie tylko przez nostal-gików.

Chicago, Illinois
chicago.jpg
chicago.jpg (45.15 KiB) Przejrzano 50511 razy
Po wyniszczającym pożarze w 1871 roku, podczas którego zostało zniszczonych ponad 20 000 budynków, metropolię nad jeziorem Michigan trzeba było zbudować od nowa. Architekci zapewnili Chicago nowoczesny wygląd. Dzisiaj te wybudowane pod koniec XIX wieku przez Louis Sullivana, Dankmara Adlera i Daniela Burnhama drapacze chmur uchodzą za wzór dla nowoczesnej architektury.

Mount Rushmore, Południowa Dakota
mountrushmore.jpg
mountrushmore.jpg (56.16 KiB) Przejrzano 50511 razy
W roku 1927 Gutzon Borglum, uczeń Augus-te'a Rodina rozpoczął rzeźbienie głów czterech najsłynniejszych prezydentów USA w granitowej skale na górze Mount Rushmore, niedaleko Rapid City. Twarze George'a Waszyngtona, Thomasa Jeffersona, Abrahama Lincolna i Theo-dore'a Roosevelta mają wysokość 20 m i są częstym motywem na fotografiach w USA.

Aspen

Aspen.jpg
Podróże do miejscowości położonej na wysokości 2400 m n.p.m., 320 km na południowy zachód od Denver, niezwykle ożywa zimą. Nie tylko bowiem gwiazdy Hollywood uważają, że Aspen jest „trendy". I tak après ski jest tu nieco bardziej barwne niż gdzie indziej. Z samej góry Aspen biegnie 70 tras narciarskich o wszystkich stopniach trudności; również snowboardziści i miłośnicy jazdy w głębokim śniegu znajdą tutaj idealne rewiry.Park Narodowy Glacier, Montana

going-to-the-sun-road-1.jpg
going-to-the-sun-road-1.jpg (127.43 KiB) Przejrzano 50511 razy

Po jedenastu latach prac, w 1932 roku ukończono budowę jednej z najpiękniejszych tras wysokogórskich w USA - trasy widokowej Going-to-the-Sun, która ciągnie się przez park narodowy i przecina przy tym położoną na wysokości 2200 m n.p.m. przełęcz Logan Pass. W tym samym roku Park Narodowy Glacier wraz ze swoim kanadyjskim sąsiadem - Parkiem Narodowym Waterton Lakes został nazwany „parkiem pokoju".

Park Narodowy Yellowstone, Wyoming
wyoming-old-faithful.jpg
wyoming-old-faithful.jpg (23.52 KiB) Przejrzano 50502 razy
Czy to przy wapiennych tarasach przy Ma-mmoth Hot Springs, przy fumarolach w Norris Basin, czy też przy gejzerach i źródłach błotnych w West Thumb - wszędzie wokół Yellowstone Lake coś dymi, kipi i bąbelkuje. Najsłynniejszy gejzer - Old Faithful - zyskał nazwę dzięki niezawodnej fontannie, która co 30-90 minut strzela w górę na wysokość 40 m.
Załączniki
park-narodowy-glacier-montana.jpg
park-narodowy-glacier-montana.jpg (46.69 KiB) Przejrzano 50511 razy
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5068
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze miejsca w Ameryce

Nieprzeczytany post autor: admin » 10 lip 2012 14:33

Park Narodowy Arches

park narodowy.jpg
park narodowy.jpg (51.68 KiB) Przejrzano 50502 razy

Spośród 90 łuków skalnych w Parku Narodowym Arches, które na przestrzeni milionów lat powstawały w wyniku odkładania się różnego rodzaju złóż skalnych oraz spowodowanej warunkami atmosferycznymi erozji, największy jest Landscape Arch o rozpiętości 100 m. Do bram „wyrzeźbionych" w czerwonawej skale prowadzą trasy panoramiczne i kilka szlaków dla pieszych.

Park Narodowy Canyonlands

Park Narodowy Canyonlands.jpg
Park Narodowy Canyonlands.jpg (27.85 KiB) Przejrzano 50502 razy
„Island in the Sky" - taką trafną nazwę nosi część tego parku narodowego, niczym bowiem z wyspy na niebie spogląda się tam na pozornie bezkresny płaskowyż urwistego krajobrazu kanionu. Skalne malowidła w Horses-hoe Canyon - na ciężko dostępnym odcinku w północnej części parku - świadczą o obecności Indian Anasazi, którzy zamieszkiwali te tereny do XIII wieku.


Park Narodowy Zion

Park Narodowy Zion.jpg
Park Narodowy Zion.jpg (83.89 KiB) Przejrzano 50502 razy

To nie pochodzące z epoki lodowej lodowce czy też prehistoryczne uskoki skalne stworzyły kanion Zion, lecz rzeka Virgin River, która latem zamienia się w małą strugę. Przez miliony lat rzeka wyżłobiła w skałach wapiennych szczelinę. Fenomenem natury zupełnie innego rodzaju jest ściana Checkerboard Mesa, która nazwę zawdzięcza przebiegającym niczym na szachownicy, powstałym pod wpływem erozji wzorom.

Zapora Hoovera, Newada

Zapora Hoovera, Newada.jpg
Zapora Hoovera, Newada.jpg (228.82 KiB) Przejrzano 50502 razy

W latach 1931-1935 wybudowano na rzece Kolorado, na granicy stanów Newada i Arizona, liczącą 220 m wysokości zaporę Hoover Dam. Generatory zaopatrują w prąd lśniący raj hazardzistów - Las Vegas oraz dalsze rejony południowej Kalifornii. Za potężną tamą rozpościera się jezioro Lake Mead - bardzo popularne wśród miłośników sportów wodnych.

AMERYKA PŁN. - USA


Las Vegas
las-vegas.jpg
las-vegas.jpg (46 KiB) Przejrzano 50502 razy
Ruletka i blackjack, wspaniałe widowiska i liberalne prawa dotyczące ślubów przyciągają do Las Vegas miłośników hazardu, imprezowiczów, jak również tych, którzy pragną zawrzeć lub rozwiązać związek małżeński. Ponadto zwiedzający mogą tutaj wejść na wieżę Eiffla czy podziwiać egipskie piramidy -tak sztuczne jak wszystko w tym mieście na pustyni.Park Narodowy Skamieniałego Lasu, Arizona

Park Narodowy Skamieniałego Lasu, Arizon.jpg
Park Narodowy Skamieniałego Lasu, Arizon.jpg (87.18 KiB) Przejrzano 50502 razy
Niedaleko granicy z Nowym Meksykiem, pośrodku pozbawionego niemal roślinności pustynnego krajobrazu można odnaleźć las składający się z liczących ponad 200 min lat okazów. Do Parku Narodowego Skamieniałego Lasu (Petrified Forest National Park) należy także Pustynia Pstra (Painted Desert), na której formacje skalne wczesnym rankiem i późnym wieczorem lśnią różnymi odcieniami czerwieni.

Wielki Kanion, Południowa Krawędź
Wielki Kanion, Południowa Krawędź.jpg
Wielki Kanion, Południowa Krawędź.jpg (80.67 KiB) Przejrzano 50502 razy
Wielki Kanion I liczący 450 km długości, od 1400 do 1750 m głębokości i do 30 km szerokości jar, który rzeka Kolorado wyżłobiła w skale na przestrzeni milionów lat - jest najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym w USA. Z licznych punktów widokowych rozciąga się fantastyczna panorama na ten cud natury, który w zależności od światła dziennego mieni się różnymi kolorami.

Monument Valley
Monument Valley Sunset.jpg
Monument Valley Sunset.jpg (55.02 KiB) Przejrzano 50502 razy
Te widoki są znane każdemu, Monument Valley bowiem od lat jest wykorzystywana jako tło dla niezliczonych spotów reklamowych i westernów. Jednak dopiero podczas przejażdżki przez tę należącą do Indian Navajo krainę, leżącą na północnym wschodzie Arizony, staje się jasne, skąd wypływa fascynacja tym krajobrazem. Monumentalne skały wznoszą się w górę na płaskiej czerwonawej równinie niczym pradawni strażnicy.

Seattle, Waszyngton
Seattle, Waszyngton.jpg
Seattle, Waszyngton.jpg (37.49 KiB) Przejrzano 50502 razy
Chronione przez półwysep Olimpie Peninsula przed surowymi wiatrami znad Oceanu Spokojnego Seattle rozciąga się nad Zatoką Pugeta, która jest rajem dla żeglarzy. Głównym symbolem metropolii jest zbudowany z okazji światowej wystawy w 1962 roku słup Space Needle o wysokości 185 m, z którego tarasów widokowych można podziwiać siedem wzgórz Seattle.

Chinatown, San Francisco

Chinatown, San Francisco.jpg
Chinatown, San Francisco.jpg (92 KiB) Przejrzano 50502 razy
Pierwsi Chińczycy przybyli do USA jako robotnicy podczas budowy kolei. Kiedy międzykontynentalne połączenie zostało już ukończone, wielu z nich powróciło do miejsca, w którym po raz pierwszy ujrzało amerykańską ziemię. Wąskie Chinatown w San Francisco jest dzisiaj bardzo popularną dzielnicą. Podczas obchodów chińskiego Nowego Roku panuje tutaj jeszcze większy tłok niż zazwyczaj.

Most Golden Gate
Most Golden Gate.jpg
Most Golden Gate.jpg (27.56 KiB) Przejrzano 50502 razy
Robiący tutaj zdjęcia fotografowie zawsze mają nadzieję na mgłę, wtedy bowiem obydwa filary mostu Golden Gate o wysokości 227 m wyglądają jeszcze bardziej imponująco niż zazwyczaj. Po zaledwie czterech latach budowy, w 1937 roku nastąpiło otwarcie tego liczącego 2,7 km długości i 27,5 m szerokości mostu, który przecina cieśninę Golden Gate na wysokości 67 m.

Muzeum Sztuki Współczesnej


Muzeum Sztuki Współczesnej.jpg
Muzeum Sztuki Współczesnej.jpg (23.77 KiB) Przejrzano 50502 razy
W 1995 roku otwarto nowy budynek Muzeum Sztuki Współczesnej. To szwajcarskiemu architektowi Mario Botcie rozwijająca się dzielnica miasta SoMa (South of Market Street), która do lat 90. XX wieku zaliczała się do mniej atrakcyjnych rejonów San Francisco, zawdzięcza tę szczególną atrakcję. Bogate zbiory muzeum prezentują dzieła artystów XX wieku.

Alamo Square
Alamo Square.jpg
Alamo Square.jpg (33.83 KiB) Przejrzano 50502 razy
Na Alamo Square spotykają się fotografowie, aby na tle miasta sfotografować sześć wiktoriańskich domów. Jednak Painted Ladies, jak nazywane są te utrzymane w pastelowych kolorach budynki, można znaleźć także w innych dzielnicach San Francisco. Charakterystycznym elementem tych dwupiętrowych, zakończonych spiczastym szczytem budynków są lekkie ornamenty z drewna na wykuszach i oknach.

Lombard Street
Lombard Stree.jpg
Lombard Stree.jpg (158.69 KiB) Przejrzano 50502 razy
Najsłynniejsza spośród wszystkich ulic San Francisco - Lombard Street - z całą pewnością nie jest najbardziej stromą ulicą, ale za to nie ma sobie równych pod względem krętości. Więcej przyjemności sprawia tutaj fotografowanie niż podjeżdżanie w ślimaczym tempie jednokierunkową drogą, pomiędzy grządkami kwiatów pod Russian Hill i manewrowanie po wąskich niczym szpilka do włosów zakrętach.


Highway One

Highway One.jpg
Highway One.jpg (74.41 KiB) Przejrzano 50502 razy
Najpiękniejsza trasa panoramiczna w USA, legendarna Highway One, prowadzi na odcinku o długości niemal 200 km pomiędzy zatokami Monterey i Morro Bay wzdłuż niezwykle urwistego i wietrznego wybrzeża wysoko nad Pacyfikiem. Za Carmel most Bixby Creek przecina na wysokości 90 m małą rzeczkę, a za nim można znaleźć mnóstwo punktów widokowych.

Bulwar Zachodzącego Słońca

Pomiędzy Hollywood a Beverly Hills mieści się Bulwar Zachodzącego Słońca mający 32 km długości. Tam też zaczyna się jego najbardziej znany odcinek - Sunset Strip z najlepszymi rockowymi klubami w mieście. Przyjeżdżające w weekendy motory, które przyciągają wzrok przechodniów, są tu przyczyną tworzenia się korków.

Alcatraz
Alcatraz.jpg
Alcatraz.jpg (65.82 KiB) Przejrzano 50502 razy
Wraz z pobytem tu Ala Capone (1934-1939) rozpoczęła się legenda tej wyspy w zatoce niedaleko San Francisco. Mieściło się tu więzienie cieszące się opinią miejsca, z którego nie można uciec. Do 1963 roku kary odsiedziało w nim w sumie 1545 więźniów. Los pięciu uciekinierów pozostał nieznany - prawdopodobnie utonęli w lodowatej wodzie. Dzisiaj odwiedziny na wyspie są dobrowolne i bardzo popularne wśród turystów.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5068
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze miejsca w Ameryce

Nieprzeczytany post autor: admin » 11 lip 2012 19:31

Misje w Kalifornii
Załącznik Misje w Kalifornii[.jpg nie jest już dostępny
Pochodzący z Majorki hiszpański franciszkanin Junípero Serra założył w 1769 roku San Diego de Alcalá - pierwszą hiszpańską misję na kalifornijskim wybrzeżu Pacyfiku. Do 1823 roku powstało dwadzieścia kolejnych ośrodków, wybudowanych w takich odstępach, aby na dojazd z jednego do drugiego wystarczył jeden dzień podróży. Do najpiękniejszych zalicza się misja San Carlos Borromeo w Monterey, gdzie Serra znalazł miejsce ostatniego spoczynku.

Santa Monica
Misje w Kalifornii[.jpg
Misje w Kalifornii[.jpg (245.25 KiB) Przejrzano 50491 razy
Obdarzona błogosławieństwem rozległych plaż nad Pacyfikiem Santa Monica ma wyjątkową promenadę. Niemal 300 m w głąb oceanu ciągnie się zbudowane w 1909 roku molo Santa Monica Pier. Restauracje, kolejka, diabelski młyn i stara karuzela, która u boku Paula Newmana zagrała drugoplanową rolę w „Żądle", sprawiają, że przez cały rok panuje tutaj jarmarczny nastrój.


Hollywood, Los Angeles

santa-monica-beaches.jpg
santa-monica-beaches.jpg (35.16 KiB) Przejrzano 50491 razy
Czasy, gdy Hollywood stanowiło centrum przemysłu filmowego, przypomina Chiński Teatr. Tam od końca lat 20. XX wieku odbywały się legendarne premiery filmów z gwiaz-dorską obsadą. Przed słynnym kinem rozpoczyna się znana na całym świecie Aleja Gwiazd - Walk of Fame. Cif którym wolno tutaj odcisnąć swą dłoń lub stopę, zaliczają się do prawdziwych sław.

Palos Verdes
Hollywood.jpg
Hollywood.jpg (49.95 KiB) Przejrzano 50491 razy

Przez długi czas żeglarze obawiali się skalistego wybrzeża półwyspu Palos Verdes, który na południe od Los Angeles ciągnie się daleko w głąb Pacyfiku. Od 1926 roku drogę wskazuje im latarnia morska Point Vicente. Mimo że dziś latarnie zostały zastąpione nowoczesną techniką radarową, jednak Point Vicente ciągle jest wizytówką tego miejsca i ulubionym motywem fotografów i malarzy.

Dolina ŚmierciPierwszym odkrywcom tego miejsca, w którym latem temperatura może przekraczać 55 °C, wydało się ono tak nieprzyjazne, iż nazwali je Doliną Śmierci (Death Valley). Wybierając podróże przez doliny, należy zabrać dużą ilość wody i wystarczający zapas benzyny, a wówczas mała przygoda na pustyni zostanie wynagrodzona zapierającymi dech w piersiach widokami, między innymi w miejscu zwanym Zabriskie Point.

Park Narodowy Yosemite
Park Narodowy Yosemite.jpg
Park Narodowy Yosemite.jpg (74.84 KiB) Przejrzano 50489 razy
Half Dome czy El Capitán - tym majestatycznym skałom w Parku Narodowym Yosemite zrobiono milion zdjęć. Znajduje się tutaj spadający na 739 m w dół najwyższy wodospad w Ameryce Północnej - wodospad Yosemite. Latem w wąskiej dolinie panuje ogromny tłok piękny krajobraz najlepiej poznaje się wówczas na położonych wewnątrz parku szlakach dla pieszych.

Park Narodowy Joshua Tree
Podróże do paru Narodowego Joshua Tree pod Palm Springs mają dwa oblicza: w położonej na wysokości ponad 900 m n.p.m. części północnej, która stanowi fragment pustyni Mojave rosną osiągające wysokość do 9 m drzewa Jozuego. Położona głębiej część południowa należy do pustyni Sonora. Rajem dla alpinistów są strome skały granitowe, które miejscami pionowo wznoszą się w górę.


Hawaje

Park Narodowy Hawajskich Wulkanów

Kilauea.jpg
Kilauea.jpg (37.79 KiB) Przejrzano 50489 razy
W mitologii hawajskiej Halemaumau uchodzi za siedzibę Pele - zarówno budzącej strach, jak i czczonej bogini wulkanów. Bardzo interesujący widok stanowi Kilauea. Wokół tego najbardziej aktywnego na świecie wulkanu prowadzi licząca niemal 20 km trasa widokowa. Droga na górę Mauna Loa o wysokości 4169 m n.p.m. wiedzie przez zbocza pokryte strumieniami lawy.


Maul
palos_verdes.jpg
palos_verdes.jpg (112.18 KiB) Przejrzano 50491 razy
Fale w pobliżu wyspy Maui to prawdziwy raj dla surferów. Odważni pogromcy oceanu na pozór bez wysiłku ślizgają się na falach, których sam widok zapiera dech w piersiach. Natomiast dla miłośników natury największą atrakcją wyspy jest wędrówka na liczący 3055 m n.p.m. wulkan Haleakala. Botanicy wypatrują tu unikatowej rośliny srebrny miecz, która rośnie tylko na Haleakala i kwitnie jeden jedyny raz.

AMERYKA ŚRODKOWA I POŁUDNIOWA

Zadziwiające cuda natury

Maul.jpg
Maul.jpg (117.8 KiB) Przejrzano 50491 razy
Cuda natury, takie jak Andy czy Amazonia, rozpościerające się dookoła oceany czy też rozległe przestrzenie pampy wewnątrz kontynentu wprawiają nas w zadumę i pozwalają zrozumieć, że bujna przyroda Ameryki Południowej trwale ukształtowała człowieka i jego kulturę. Kto miał okazję podnosić wzrok ku pokrytym śniegiem szczytom Andów bądź też rozglądać się nad cichym zwierciadłem jeziora Titicaca, kto słyszał szum wodospadu Iguaacu lub fal rozbijających się o brzeg na przylądku Horn, ten zaczyna pojmować, jak mały jest człowiek w obliczu sił natury. Wyrazem tego doświadczenia są zarówno święte miejsca Indian, jak i chrześcijańskie kościoły, których jest tutaj naprawdę dużo.

KARAIBY - Bahamy
Park Narodowy Joshua Tree.jpg
Park Narodowy Joshua Tree.jpg (40.38 KiB) Przejrzano 50491 razy
Od wybrzeża Florydy aż po wybrzeża Wenezueli niczym gigantyczny falochron rozciągają się Wyspy Karaibskie, tak jakby chciały ochronić Amerykę Środkową przed bałwanami morskimi. Największe wyspy to Kuba, Hispaniola i Jamajka, jednak setki innych małych wysepek także zaliczają się do tego regionu atlantyckiego. Wszystkie je łączy fakt; iż przez cały rok stanowią raj dla urlopowiczów i oferują to, za czym najczęściej tęsknimy - porośnięte palmami plaże nad turkusowoniebieską wodą.


Bahamy

Rajska Wyspa, Nassau

KARAIBY - Bahamy.jpg
KARAIBY - Bahamy.jpg (137.38 KiB) Przejrzano 50491 razy
Od czasów piratów i rabusiów Nassau stanowi tętniącą życiem stolicę Bahamów. Z miasta na Rajską Wyspę, która niczym długi, wąski falochron rozciąga się przed wschodnim wybrzeżem Nassau, prowadzi most. Przez setki lat ta mała wysepka, która przedtem nazywała się Wyspą Wieprzy, pozostawała niezauważona, potem jednak przekształcono ją w jeden z najwspanialszych regionów Karaibów z luksusowymi hotelami, kasynami i wszystkimi lokalami rozrywkowymi.


Santiago de Cuba
Santiago de Cuba uchodzi za nieoficjalną stolicę wyspy. Wyspa tętni życiem, a afrykańskie dziedzictwo jest tu ogromne. Szczególnym przeżyciem jest karnawał - przez trzy dni, pod koniec lipca, na ulicach miasta odbywa się huczna, pełna radości życia zabawa kostiumowa w karaibskich rytmach. Kto znajduje się tam w innym okresie, może podziwiać wspaniałe kostiumy w Museo de Carnaval.

Varadero
Rajska Wyspa, Nassau.jpg
Rajska Wyspa, Nassau.jpg (63.19 KiB) Przejrzano 50491 razy
20 km fantastycznej, złotej, piaszczystej plaży otoczonej palmami rozciąga się na wąskim półwyspie na wschód od Hawany. Przed rewolucją w 1959 roku w pierwszym eleganckim kurorcie na Kubie osiedlili się i wybudowali wspaniałe wille bogacze, do których między innymi zaliczali się Al Capone i kubański dyktator Batista. Dzisiaj te przepiękne plaże ponownie należą do wszystkich, a wille przerobiono na hotele.


Hawana

h.jpg
h.jpg (138.61 KiB) Przejrzano 50489 razy

La Habana - stolica Kuby - to już „dojrzała" piękność. Uliczki starego miasta z kruszącymi się, ozdobionymi jaskrawymi kolorami fasadami i balkonami mają niepowtarzalny czar, który niezawodnie przyciąga zwiedzających. Wyjątkowy jest także spacer promenadą Malecon, gdzie zbiegają się najbardziej popularne ulice prowadzące bezpośrednio nad szumiącym morzem.

Trinidad de Cuba


Trinidad de Cuba to żywe muzeum - wspaniałe, kolonialne budowle są świadectwem czasów, gdy uprawa trzciny cukrowej przynosiła ogromne zyski. Położone za pasmem górskim miasto Sierra del Escambray w dużej mierze uchroniło się przed nowoczesnymi wpływami i zachowało zabytkowy charakter. Dzisiaj Trinidad de Cuba zalicza się do światowego dziedzictwa kultury UNESCO, a powozy jeżdżące po kamiennych brukach zabierają zwiedzających w inny świat.


Jamajka

Montego Bay
Montego Bay, drugie co do wielkości miasto Jamajki, od dawna uchodzi za turystyczną stolicę wyspy. W 1494 roku Kolumb jako pierwszy Europejczyk wpłynął do zatoki i zajął wyspę. Bogata podwodna flora i fauna nad długimi, pokrytymi przypominającym cukier puder piaskiem plażami, z wyjątkowymi mieszkańcami jest pod względem ekologicznym całkowicie nienaruszona, dlatego też została objęta ochroną jako oceanarium.

Republika Dominikańska
Montego Bay.jpg
Montego Bay.jpg (61.44 KiB) Przejrzano 50491 razy
Hispaniola - tak Kolumb nazwał tę wyspę, którą dzisiaj dzielą między siebie Haiti i Republika Dominikańska. Była ona pierwszą kolonią w Nowym Świecie, a Santo Domingo było jej stolicą. Dziś Dominikana nie tylko jest ulubionym miejscem dla szukających plaż i rozrywki urlopowiczów, lecz można tu także, patrząc na budynki, odczytać ponad 500-let-nią historię kolonializmu. Historyczne zabytki w stolicy stanowią unikatowe zjawisko na całych Karaibach.


Gwadelupa

Wulkan La Soufrière


Wulkan La Soufrière
Wulkan La Soufrière.jpg
Wulkan La Soufrière.jpg (69 KiB) Przejrzano 50491 razy
Liczący 1467 m n.p.m. i wciąż jeszcze aktywny wulkan La Soufrière jest najwyższym wzniesieniem na Gwadelupie. Jego szczyt często zakrywają chmury. Gdy jednak tak nie jest, koniecznie trzeba wejść na tę ognistą górę. Wspinaczka o średniej trudności trwa około półtorej godziny, a trud ten jest sowicie wynagrodzony. Na samym szczycie nie można jednak dać się zniechęcić odorowi góry, bowiem z niezliczonych fumaroli wydobywa się zapach amoniaku i nieświeżych jajek. Te drobne niedogodności wynagradza wspaniały widok.

Saba

Ta niewielka wysepka o powierzchni 5 km2 liczy zaledwie ok. 1000 mieszkańców rozlokowanych w czterech miasteczkach o tak niespotykanych nazwach, jak Hell's Gate, Wind-wardside czy The Bottom - stolica wyspy. Brakuje tu warunków do rozwoju turystyki masowej. W zamian za to można znaleźć rajską wręcz przyrodę, wśród której oko cieszą owoce tropikalne, kolorowe kwiaty hibiskusa, orchidee i bugenwille, a odznaczający się bogactwem gatunków ocean zaprasza do wyprawy w błękitną toń.


St. Martin

Saba.jpg
Saba.jpg (82.17 KiB) Przejrzano 50491 razy
Kolumb dostrzegł tę niewielką wysepkę 11 listopada 1493 roku, w dzień świętego Marcina (St. Martin). Od 350 lat w tej części Karaibów panuje osobliwa sytuacja polityczna. Północna część wyspy należy do Francji, a południowa do Holandii, od samego początku jednak obydwie grupy ludności żyły ze sobą w pełnej harmonii i zgodzie, dzięki czemu dzisiaj zwiedzający mogą tu znaleźć wszystko, co najlepsze z obu kultur.


Antigua
St. Martin.jpg
St. Martin.jpg (89.01 KiB) Przejrzano 50491 razy

Antigua jest największą spośród Wysp Pod-wietrznych i zajmuje powierzchnię 160 km2. Ma niesamowicie pofałdowany krajobraz wybrzeża, wokół którego rozciąga się wał ochronny z raf koralowych, dzięki czemu na wyspie znajdują się bezpieczne naturalne przystanie. Dlatego też legendarny admirał Nelson w 1784 roku uczynił Antiguę największą brytyjską bazą marynarki wojennej. Niesamowitym wydarzeniem jest odbywający się co roku Sailing Week (Tydzień Żeglarski). Kto nie żegluje, może bliżej zapoznać się z ogrodami koralowymi i wrakami statków, które niegdyś rozbiły się na rafach.


Bonaire

Antigua.jpg
Antigua.jpg (42.34 KiB) Przejrzano 50491 razy
Większość turystów przyjeżdża na wyspę Bonaire po to, aby nurkować. Zatoka Lac Bay regularnie jest obdarzana przez doświadczonych i badających podwodny świat turystów mianem najpiękniejszego miejsca podwodnego na całym świecie. Ci, którzy preferują windsurfing w ciepłej wodzie o temperaturze 26 °Cf znajdą tutaj nieustannie wiejący od strony lądu wiatr. Należy też pamiętać o przejażdżce kajakiem - w rozległym pasie lasów namorzynowych można w ten sposób odkryć skrytą za niskimi drzewami Bonaire.


Barbados


Bonaire.jpg
Bonaire.jpg (26.97 KiB) Przejrzano 50491 razy
Przez niemal 400 lat Barbados rządzili Brytyjczycy. Wyspę tę można nazwać miniaturą Anglii na Karaibach; zwiedzający znajdą tu mecze krykieta. odbywające się co sobota wyścigi konne, stare anglikańskie kościoły i wciąż jeszcze wiszące w urzędach portrety królowej Elżbiety. Jednak „The Bajans" - jak mieszkańcy Barbadosu od nazwy bazującego na angielskim kreolskiego języka „bajan" nazywają samych siebie, podpatrzyli u Brytyjczyków tytko to, co dobre - chętniej bowiem piją rum niż gorzkie Ale i nie popsuli swej kuchni zapiekanka z cynaderkami.


Martynika
Barbados.jpg
Barbados.jpg (25.54 KiB) Przejrzano 50491 razy
Kolumb postawił nogę na tej wyspie, nazywanej przez karaibskich Indian Matinino, w 1502 roku. Od 1815 roku Martynika należy do Francji. Północna część, w której znajduje się wulkan Mont Pelée, jest górzysta i bardzo urodzajna. Na południu wyspy turyści mogą znaleźć to, po co przyjeżdżają - długie, pokryte białym piaskiem plaże, mnóstwo słońca i wachlarz usług w zakresie sportów wodnych. Wszędzie uprawia się trzcinę cukrową, z której w gorzelniach jest wytwarzany rum.


Grenada
Martynika.jpg
Martynika.jpg (21.44 KiB) Przejrzano 50491 razy
podróże na Grenadę pozostawiają po sobie niezapomniane wrażenia. To górzysta wyspa, w której dolinach kwitnie roślinność tropikalna z dużą ilością roślin korzennych. 25% światowych zbiorów gałki muszkatołowej pochodzi z wyspy, która ma gęsty tropikalny las deszczowy i naturalnie długie, porośnięte palmami piaszczyste plaże. Poza tym liczne festiwale lokalne, bogate dziedzictwo kulturowe i kolorowe rynki sprawiają, iż nigdy nie jest tu nudno.
Załączniki
Republika Dominikańska.jpg
Republika Dominikańska.jpg (57.17 KiB) Przejrzano 50491 razy
Varadero.jpg
Varadero.jpg (205.69 KiB) Przejrzano 50491 razy
Amazonia.jpg
Amazonia.jpg (32.66 KiB) Przejrzano 50491 razy
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5068
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze miejsca w Ameryce

Nieprzeczytany post autor: admin » 12 lip 2012 22:59

Tobago
Tobago.jpg
Tobago.jpg (96.19 KiB) Przejrzano 50559 razy

Na mniejszej, siostrzanej wyspie Trynidadu życie płynie znacznie spokojniej. Południowa część to raj dla urlopowiczów, natomiast w części północnej znajdują się tropikalny las deszczowy i bujna roślinność, zaciszne zatoki i małe wioski rybackie. Na plaże Stonehaven i Turtle Beach przybywają pomiędzy kwietniem i sierpniem prastare żółwie morskie i składają w piasku jaja. Dla zwiedzających jest to niezapomniane przeżycie przyrodnicze.

Trynidad
Trynidad.jpg
Trynidad.jpg (51.55 KiB) Przejrzano 50559 razy
Zlewające się wody zimnego północnego Atlantyku ciepłego o Morza Karaibskiego i wylewajce wody Orinoko stworzyły przed Trynidadem- nadbrzeżny zbiornik o bogate] morskiej florze i faunie. Ponadto Podróże po wyspie to idealny sposób na odpoczynek .W licznych małych zatokach spragnieni słońca turyści mogą oddać się słodkiemu nic nie robieniu lub też nurkować

AMERYKA I ŚRODKOWA

Ameryka Środkowa to bogactwo kolorów i doskonale piękno, aktywne wulkany i tropikalne lasy deszczowe, turkusom -niebieskie wody i białe plaże, a także niezwykła radość życia i karaibskie rytmy Spotkanie z Ameryką Środkową w Meksyku lub Gwatemali oznacza również niemy zachwyt w obliczu bezcennych zabytków dawno minionej kultury starożytnej

Meksyk
meksyk.jpg
meksyk.jpg (26.83 KiB) Przejrzano 50559 razy

W 1521 roku Hiszpanie pod wodzą Cortesa zniszczyli stolicę państwa Azteków Tenochtitlan i na gruzach stworzyli podwaliny dzisiejszej metropolii Meksyk. W zabytkowym centrum wznoszą się lianę kościoły z tamtego okresu, jak również siedziba biskupa i rezydencja wicekróla. Stare miasto wraz z dzielnicą Xochimilco - odkrytym świadectwem kompleksowej kultury rolnej Azteków - znajduje się od 1987 roku pod ochroną UNESCO.

Palenque
Palenque2.jpg
Palenque2.jpg (61.51 KiB) Przejrzano 50559 razy
Palenque należy do najwspanialszych archeologicznych w Meksyku. W otoczeniu gęstej puszczy można znaleźć dotrze zachowane budowle Majów, jak na przykład zbudowaną na piramidzie o wysokość 21 m Świątynię Inskrypcji, w której odkryte roglifów, lub też wybudowany na platformie o wymiarach 103 x 73 m kompleks pałacowy zgrupowany wokół czterech dziedzińców wewnętrznych. Palenque jest znakomitym kładem klasycznej architektury Majów go też od 1987 roku należy do światowego dziedzictwa kultury.

Rafa koralowa w Belize

Rafa koralowa w Belize.jpg
Rafa koralowa w Belize.jpg (157.38 KiB) Przejrzano 50559 razy
Rata Koralowa u wybrzeży Belize jest niczym złożony z kolorów i wzorów, krystalicznie czyste; wody i fascynującego bogactwa gatunków ryb. Kto wybierze się w głąb Morza Karaibskiego ze sprzętem do snoorkelingu lub nurkowania, odkryje rajski świat podwodny, w który pływa ponad 400 gatunków kolorowych ryb i // którym można podziwiać ogrody koralowe zapierające dech w piersiach.

Panama (miasto)
Panama.jpg
Panama.jpg (55.29 KiB) Przejrzano 50559 razy
Podczas spaceru przez El Casco Viejo - zabytkowe centrum miasta można podziwiać urocze domy w pastelowych kolorach, o przepięknych, wykonanych z kutej stali balkonach i fasadach ozdobionych w stylu modernistycznym. Życie towarzyskie dzielnicy, którego odgłosy da się słyszeć z daleka, toczy się na Plaza Independencja naprzeciwko uznanej za pomnik narodowy katedry


AMERYKA
AMERYKA PŁD. - Wenezuela
POŁUDNIOWALinia brzegowa nad Oceanem Spokojnym i Atlantyckim o długości 28 700 km, podzwrotnikowy i zwrotnikowy klimat; gęsta sieć rzeczna i łańcuchy górskie o wysokości do 6950 m n.p.m., oto podstawowe dane geograficzne Ameryki Południowej, pięknego niczym marzenie kontynentu o niezliczonych skarbach przyrody i kultury.


Kolumbia

Bogota

Bogota.jpg
Bogota.jpg (151.12 KiB) Przejrzano 50559 razy
Stolica Kolumbii - Bogota leży 2630 m n.p.m. Niegdyś krzyżowały się tutaj drogi chciwych konkwistadorów poszukujących legendarnej złotej krainy El Dorado. Dzisiaj, zwiedzając ulice starego miasta, można zanurzyć się tu w codziennym życiu Kolumbijczyków, a wieczorem poszukać lokalu rozrywkowego lub w Museo del Oro (Muzeum Złota) podziwiać unikatowe świadectwa filigranowej sztuki złotniczej.

Wenezuela
Gran-Sabana.jpg
Gran-Sabana.jpg (26.95 KiB) Przejrzano 50559 razy
Tepui - siedziba bogów, Gran Sabana (w środku) Na północ od tworzonego przez Wenezuelę, Gujanę i Brazylię trójkąta można znaleźć jedno z najpiękniejszych stworzonych przez naturę widowisk - Gran Sabanę. Tutaj są położone Tepui góry stołowe uważane za siedzibę bogów. Strome skały wzbijają się w górę nad przepiękną równiną, tworząc mistyczne góry, które do dzisiaj w dużej mierze pozostają nie-odkryte.

Margarita
Margarita.jpg
Margarita.jpg (131.35 KiB) Przejrzano 50559 razy
Położona na północ od Cumany karaibska wyspa Margarita stała się wizytówką Wenezueli. Ci, którzy chętnie nabywają dobra konsumpcyjne, odkryją na tej należącej do strefy wolnego handlu wyspie prawdziwy raj; amatorzy słońca znajdą niezliczone plaże, miłośnicy sztuki zrealizują swój cel w miastach, natomiast do małych wiosek rybackich powinni wybrać się ci, którzy szukają kontaktu z naturą.

Ekwador

Quito.jpg
Quito.jpg (55.42 KiB) Przejrzano 50559 razy

Otoczone pokrytymi śniegiem, zapierającymi dech w piersiach górami Quito uchodzi za klejnot Ameryki łacińskiej. Barokowe, otynkowane na białko kościoły odbijają się od wulkanicznego krajobrazu, na tar-9Kh panuje przepych kolorów i radości życia. I fasady kompleksów biurowych Świadczą o nowoczesności tego położonego na północy Ekwadoru miasta.

Peru

Machu Picchu
Machu Picchu.jpg
Machu Picchu.jpg (71.23 KiB) Przejrzano 50559 razy
Opowiadania o otoczonym legendami mieście Vicamampa skłoniły w 1911 roku kilku badaczy do zbadania nieznanego obszaru Andów w okolicach Cuzco. To, co odkryli, przekroczyło wszelkie oczekiwania. Machu Picchu to porośnięte dżunglą miasto z kompleksem Świątyń, pałaców i dzielnicą mieszkalną. Ten wyjątkowy krajobraz do dzisiaj nie stracił nic na swym uroku.

Cuzco

Cuzco.jpg
Cuzco.jpg (61.66 KiB) Przejrzano 50559 razy
Ruiny przedkolumbijskich świątyń słońca i hiszpańskie katedry, dwory królewskie Inków i chrześcijańskie kościoły - Cuzco, położone w odległości 300 km od limy, to ważne świadectwa dwóch kultur; Wszędzie znajdują się zdominowane przez styl kolonialny barokowe kościoły zbudowano na ruinach dawnych świątyń Inków lub tez wręcz z integrowaną z częściami dawnych budowli,
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

BalticHome_pl
Mały podróżnik
Posty: 10
Rejestracja: 26 lip 2012 12:50

Re: Najpiękniejsze miejsca w Ameryce

Nieprzeczytany post autor: BalticHome_pl » 26 lip 2012 12:54

Wszystko co wymieniliście to prawda :) mam miłe wspomnienia związane właśnie z tym, jednak najbardziej mi sie podobały Góry Skaliste w Ameryce Północnej :)

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5068
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze miejsca w Ameryce

Nieprzeczytany post autor: admin » 30 lip 2012 10:46

BRAZYLIA

Niemiecki pisarz Stefan Zweig napisał kiedyś o tym piątym co do wielkości kraju na świecie, że wszystko tam jest petne namiętności. Brazylia bowiem ma do zaoferowania niesamowite zjawiska przyrody, jak na przykład obszary wokół Amazonki, tętniące życiem miasta i radość swych mieszkańców, która uwidacznia się nie tylko podczas karnawału w Rio de Janeiro.Rio de Janeiro

Obrazek

Stefan Zweig nazwał Rio de Janeiro najpiękniejszym miastem na świecie. I rzeczywiście, gdy patrzy się na nie z Głowy Cukru, skały będącej symbolem miasta, i podziwia zapierający dech w piersiach widok na ciemnoniebieską toń Oceanu Atlantyckiego, ciągnące się kilometrami plaże i soczystozielone wzgórza, do których przylegają białe domy miasta, można zaniemówić z wrażenia.

Ipanema

Obrazek

Ipanema z nowoczesnymi kolosami i centrami handlowymi jest jedną z najbardziej światowych dzielnic Rio de Jane Riro, a na plaży Ipanema-Beach gromadzą się oprócz turystów najpiękniejsi i najbogatsi mieszkańcy miasta.Dlatego też nie należy się dziwić, że serce Rio nie bije - tak jak w innych metropoliach świata - w centrum miasta, lecz na delikatnym, białym piasku plaży Ipanema.

Amazonka


Obrazek
Gdy patrzy się na Amazonkę z lotu ptaka, przy. pominą ona długi, niebiesko-złoty pas ciągną, cy się pośród bujnej zielonej roślinności. Jest to najdostojniejsza i mająca największe zasoby wody rzeka na Ziemi. Osiągająca do 100 m głębokości i 5 km szerokości w głównym nurcie Amazonka stanowi przestrzeń życiową dla mieszkańców morza, takich jak rekiny, płaszczki czy delfiny, tworząc jednocześnie niezastąpione połączenie komunikacyjne między miastami i wioskami.

Boliwia

Jezioro Titicaca


Obrazek

Według legend inkaski bóg słońca zesłał na Ziemię rodzeństwo Manco Capac i Mama Odk), aby pomogło stworzyć imperium Inków. Miało to miejsce na Isla del Sol (Wyspie Słońca) na jeziorze Titicaca położonym pośród pasma Andów należących do Boliwii. Jezioro jest też miejscem pielgrzymek tych, którzy pragną oddać się w opiekę Matce Boskiej z Copacabany - obecnej patronce Boliwii-


Pustynia Atakama

Obrazek


Pośrodku należących do Chile Andów leży najsuchsza pustynia świata - Atakama. Zanim chmury zdążą dotrzeć nad centrum tej nieurodzajnej krainy, cały deszcz spada nad zachodnim krańcem Andów. Na tym jednak polega osobliwe piękno tego regionu, który w strukturze przypomina raczej fascynującą powierzchnię Marsa niż ziemski krajobraz.


AMERYKA PŁD. - Chile

Wyspa Wielkanocna


Obrazek

W języku tubylców należąca do wysp polinezyjskich Wyspa Wielkanocna nazywa się Rapa Nui. Do dzisiaj zagadką dla ludzkości pozostaje, jak gigantyczne, ważące do 80 ton kamienne rzeźby z czarnego tufu, zwane Moai, trafiły tam, gdzie się dzisiaj znajdują. Kolosy z kamienia stoją w długich rzędach nad brzegiem Pacyfiku i zdają się strzec wyspy.

ARGENTYNA

Obrazek

Argentyna to kolebka tanga, ojczyzna Evity; a dzięki „Matkom z Plaża de Mayor także uosobienie dumnego, odważnego buntu. Argentyna to także kraj o niepowtarzalnych tworach natury, takie jak Andy na zachodzie, wybrzeże Want-na wschodzie czy Ziemia Ognista na południu. Argentyńskie miasta zaś stacją dorobek przeszłości i teraźniejszości

Park Narodowy Iguaęu


Obrazek

W celu ochrony jednego z najważniejszych cudów natury w Argentynie, wód wzburzonego, ogromnego wodospadu Iguaęu, znajdująca się na granicy z Brazylią gęsta dżungla - ojczyzna jednej trzeciej wszystkich występujących w Argentynie gatunków ptaków - już w 1934 roku została ustanowiona Parkiem Narodowym Iguaęu. Również UNESCO doceniło wartość tego regionu i wpisało go na listę światowego dziedzictwa.

Buenos Aires

Obrazek

Buenos Aires to tętniące życiem miasto o wielu obliczach. Na ulicy Florida, która jest strefą dla pieszych i przy której znajdują się ogromne centra handlowe, panuje radosne zamieszanie: w nowym porcie, z okna jednej z licznych kawiarni można się przyglądać załadunkowi i rozładunkowi gigantycznych frachtowców, a niezliczone kościoły, pomniki i muzea czynią Buenos Aires kulturalnym centrum Argentyny.

Park Narodowy Los Glaciares

Obrazek

Na południowym krańcu Argentyny leży mała miejscowość Calafate - stąd wycieczki wyruszają do Parku Narodowego Los Glaciares, który zajmuje powierzchnię 600 000 ha i jest tym samym drugim co do wielkości obszarem chronionym w kraju. W tym niepowtarzalnym regionie znajduje się Lago Argentino - gigantyczne jezioro, którego wody są zasilane przez 13 lodowców.

Park Narodowy „Tierra del Fuego", Ziemia Ognista


Z powodu nieustannie palących się tu ognisk rozniecanych przez zamieszkujących te ziemie Indian Magellan ochrzcił położony u południowego wybrzeża Chile i Argentyny archipelag wysp Ziemią Ognistą. Z Ushuaia - najbardziej wysuniętego na południe miasta na świecie, można wyruszyć na zwiedzanie przepięknego Parku Narodowego „Tierra del Fuego".

Patagonia

Obrazek

Patagonia to kraina ciągnąca się od rzeki Kolorado po Ziemię Ognistą, leżąca na terenie Argentyny i Chile. Podczas gdy północna część urzeka położonymi pośród pięknych jezior i gór krajobrazami kulturowymi, w części południowej dominuje step, na którym pasie się kilka milionów owiec.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

zolwikowa
Podróże moją pasją
Posty: 53
Rejestracja: 25 cze 2012 19:54

Re: Najpiękniejsze miejsca w Ameryce

Nieprzeczytany post autor: zolwikowa » 27 paź 2012 17:45

W 6 lat wyjechałam do Stanów z rodzicami, mieszkaliśmy tam przez 3,5 roku. Do dziś pamiętam jak pod pomnikiem Rockefllera na święta Bożego Narodzenia stawiali mega wysoką choinkę, a pod jej stopami było lodowisko :) Chętnie bym ponownie tam wyjechała, niestety poza wodospadem Niagara oraz Orlando, Floryda, nie zwiedziliśmy nic więcej.

Madara
Mały podróżnik
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2013 13:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze miejsca w Ameryce

Nieprzeczytany post autor: Madara » 19 sie 2013 14:26

Dla mnie najpiękniejszym miejscem w Ameryce Północnej będzie Kanada (a raczej krajem). W każdym razie widoki, które spotyka się w tym kraju są NIEPOWTARZALNE. Wodospady, jeziora, i lasy. Ja wręcz kocham widok zalesionego i zarazem ośinieżonego krajobrazu. Wprowadza mnie w stan nostalgii i niesamowitego spokoju. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poznań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość