1234567


Najpiękniejsze miejsca w Afryce

W tej sekcji umieszczamy wszelkiego rodzaju rankingi od najładniejszych miast, plaże, po najwspanialsze restauracje itd.
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5008
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Najpiękniejsze miejsca w Afryce

Nieprzeczytany post autor: admin » 08 maja 2012 20:25

AFRYKA

Skarby kultury i cuda natury


I Afryce wszystko się zaczęło. To tutaj z jednego z konarów drzewa genealogicznego naczelnych rozwinęła się gałąź hominidów, a z nich człowiek pierwotny, nasz przodek. Pod afrykańskim słońcem drzewo HM rozgałęziało się przez miliony lat. Starożytni Egipcjanie rozwinęli tu swą kulturę, pozostawiając nam mezwyftfe cm skarby, które jeszcze dziś podziwiamy ze zdumieniem. Zachwyt turystów budzą szczególnie piramida w Gizie i Dolina Królów.

W tak zwanej Czarnej Afryce fascynuje oprócz ludów pierwotnych przede wszystkim różnorodność im*I zwierząt i przestronność krajobrazów. Kontynent ma bowiem do zaoferowania wszystko - od tropikalnej pełni życia po ciszę malowniczych wydm.MAGHREB

Określane mianem Maghrebu państwa w Afryce Północnej oferują zwiedzającym tradycję islamską: zabytkowe centra miast, stare meczety, święte miejsca i tętniące życiem bazary, na których zgodnie z orientalnym zwyczajem można poćwiczyć umiejętności w sztuce targowania się. Maghreb to także wyprawy na Saharę, do oaz oraz relaks na wybrzeżach Morza Śródziemnego ¡Atlantyku. Wszystko to sprawia, że podróżujący bardzo chętnie wybierają ten region.
Maroko

Obrazek

Fez


Fez jest najstarszym spośród marokańskich królewskich miast, a dzięki Al-Karawijn - jednemu z najstarszych uniwersytetów islamskich - stanowi także duchowe centrum kraju. Fas al-Bali, datowana na IX wiek medyna, tworzy naprawdę fascynujący labirynt uliczek, w którym zwiedzający potrzebują przewodnika, aby się nie zgubić. Mieszczą się tutaj liczne bazary i ciekawe zabytki kulturalne miasta.

Agadir


Obrazek


Stolica południowej części kraju ma ciągnącą się na odcinku ponad 6 km, pokrytą delikatnym piaskiem plażę, nad którą słońce świeci przez ponad 300 dni w roku. A kto po kąpieli ma ochotę poznać skarby tutejszej kultury, znajdzie je w Medina Polizzi - kompleksie przypominającym skansen z otynkowanymi na biało, urządzonymi w różnych stylach budynkami z kamienia i wąskimi uliczkami. Pracują tutaj artyści rzemieślnicy, znajdują się wszelkiego rodzaju sklepy, restauracje i kawiarnie.

Casablanca

Obrazek

Casablanca, „biały dom" bądź „ad-Dar al-Bay-da" - jak brzmi nazwa arabska, to najważniejsze centrum handlowe Maroka i jeden z największych portów w północnej Afryce. Jest to nowoczesne duże miasto, którego krajobraz dzięki szerokim bulwarom i kamienicom zainspirowanym architekturą francuską z lat 30. i 40. ubiegłego stulecia do dzisiaj jest zdominowany przez kolonializm.

Atlas Wysoki

Obrazek


Wysokie góry w północno-zachodniej Afryce, które powstały około 70 min lat temu, to jedyny łańcuch górski o charakterze alpejskim na kontynencie. Najwyższy punkt stanowi Dżabal Tubkal o wysokości 4165 m n.p.m. Pokryte śniegiem szczyty Atlasu, strome zbocza gór i zaciszne, niedostępne doliny tworzą przepiękny kontrast krajobrazowy z Saharą

Tunezja

Obrazek

Medyna w Susie


Malownicza medyna tego dawnego portu handlowego jest otoczona pochodzącym z IX wieki murem miejskim o długości 2,5 kmf wewnątrz którego mieści się położona na wysokości 40 m kasba. Stamtąd układające się w zawiły labirynt uliczki z bazarami ciągną się aż po klasztor Kasr ar-Ribat i Wielki Meczet W rzymskich katakumbach pomiędzy II a IV wiekiem pochowano ponad 15 000 zmarłych.


KairuanW tym położonym w centralnej Tunezji miastem zachwycił się m.in. Rainer Maria Rilke, a August Mackę znalazł tu w 1914 roku inspirację do namalowania serii obrazów akwarelowych. Dla wierzących muzułmanów Kairuan jest obok Mekki, Medyny i Jerozolimy jednym z najświętszych miast islamu, o czym świadczy przede wszystkim siedemnastonawowy Wielki Meczet, którego salę sklepioną ozdabia przepiękny bajkowy las. Od 1988 roku Kairuan należy do światowego dziedzictwa kultury.


Kartagina


Obrazek

Kartagina jak mało które mocarstwo antyczne zatruwała życie Rzymianom. W 146 roku p.n.e. rzymski wódz Scypion pokonał tę królową Morza Śródziemnego w trakcie trzeciej wojny punickiej. Położone na północ od Tunisu ruiny dają wyobrażenie o tym, jak wspaniałe musiało tutaj kiedyś stać miasto. Na jego fundamentach Rzymianie zbudowali nową metropolię. W 1979 roku ruiny zostały uznane przez UNESCO za pomnik kultury.


Sidi Bou Said


Obrazek

Na początku XX wieku artyści Paul Klee, August Mackę i Louis Moillet podczas podróży po Tunezji przybyli do małej miejscowości Sidi Bou Said nad Zatoką Tuniską i namalowali tu słynne potem obrazy z podróży po Tunisie. Wioska z białymi domami o kubicznej bryle jest położona na wznoszącej się niemal pionowo na wysokość 100 m skale. Kawiarnia „Cafe des Nattes", którą na obrazie uwiecznił August Mackę, istnieje do dziś.

Libia

Obrazek

Leptis Magna

Obrazek


Ruiny starożytnego miasta rzymskiego Leptis Magna 1 miejsca narodzin cesarza Septymiusza Sewera i na wschód od Trypolisu, z tukiem triumfalnym władcy, Łaźniami Hadriana, areną wielkości 450 x 100 m, pozostałościami po starym i nowym forum, jak również z pełną przepychu, otoczoną 250 marmurowymi kolumnami ulicą są jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych wykopalisk w Afryce Północnej. Od 1982 roku Leptis Magna należy do światowego dziedzictwa kultury.


EGIPT

Nasze Forum Turystyczne zawiera już przewodnik oraz filmy o Egipcie, wspomnijmy jednak o tym pięknym miejscu raz jeszcze.


Niczym sznur pereł ciągną się wzdłuż Nilu zabytki z czasów faraonów. Znaleźć tu można poświęcone licznym bogom świątynie oraz groby faraonów; dostojników ¡zwykłych robotników; które są świadectwem wiary starożytnych Egipcjan wżycie pozagrobowe. A kto do syta napatrzy się na monumentalne budowle, z całą pewnością da się skusić wybrzeżom Morza Czerwonego z rafami koralowymi oraz bogatą florą i fauną.


Giza

Obrazek

Każdy kraj ma swoje perełki .Na przykład Szkocja ma wyspy a Giza piękne piramidy które jako jedyne z siedmiu cudów świata starożytnego przetrwały do dzisiaj. Żadna inna budowla na ziemi nie zapiera zwiedzającym tchu w piersiach do tego stopnia. Piramid: Cheopsa (146 m), Chefrena (136 m) i Mykerinosa (62 m) strzeże Sfinks, owa postać pół lwa pół człowieka, o długości 73 m i wysokości 20 m ma twarz, która jest odbiciem oblicza faraona Chefrena.

Meczet Sułtana Hassana

Obrazek

Sułtan Hassan nakazał w 1356 roku rozpocząć naprzeciw cytadeli budowę meczetu, który dziś pod względem architektonicznym należy do najwspanialszych meczetów w Kairze. Południowy minaret osiąga wysokość 81 m i jest najwyższą tego typu budowlą w Kairze. Na dziedzińcu wewnętrznym znajdują się pomieszczenia należące do czterech szkół prawa islamu sunnickiego, w których niegdyś nauczano, oprócz prawa islamskiego, także Koranu, medycyny oraz literatury.


Klasztor św. Katarzyny


Obrazek

Klasztor św. Katarzyny - „brama do nieba* -jest położony w samym środku Synaju, u podnóża Góry Mojżesza, na wysokości 1800 m n.p.m. Został wybudowany w VI wieku na polecenie cesarza Justyniana. Za potężnymi murami kryje bezcenne skarby, na przykład setki ikon, niezliczone ilości manuskryptów i pergaminów z historii kościoła koptyjskiego.

SakkaraLicząca 60 m wysokości schodkowa piramida w Sakkarze, na południe od Gizy, była pierwszą monumentalną budowlą kamienną w historii ludzkości. Została zbudowana przez genialnego architekta Imhotepa dla faraona Dżesera (około 2609-2580 p.n.e.). Wokół otoczonej niegdyś murem powierzchni o wymiarach 545 x 280 m znajduje się wiele mas-tab (z arab. Jawa") stanowiących grobowce dostojników. Zachowane płaskorzeźby należą do największych atrakcji tego miejsca.


Meczet Al-Azhar

Obrazek

Krótko po zdobyciu Egiptu przez pochodzącą z północno-zachodniej Afryki dynastię Faty. midów nowi władcy w 970 roku rozpoczęli budowę meczetu Al-Azhar. Przyłączono do niego medresę - muzułmańską szkołę teologiczną, która z czasem przeobraziła się w uniwersytet teologiczny uchodzący dzisiaj za najważniejszą instytucję całego świata islamu.

Świątynia Luksorska


Obrazek

W żadnej innej miejscowości w tym położonym nad Nilem kraju nie zgromadziło się tyle zabytków z czasów faraonów co w Luksorze, który pod nazwą Waset był stolicą nowego państwa (1551-1070 p.n.e.). W mieście wznoszą się pozostałości Świątyni Luksorskiej poświęconej triadzie bogów: Amonowi, Mut i Chonsu, której budowę zainicjował Amenhotep III (1402-1364 p.n.e.). Wciąż powiększana świątynia rozrosła się do długości 260 m.

Aleksandria

Obrazek

Aleksandria została założona w 332 roku p.n.e. przez Aleksandra Wielkiego. Dzisiaj to prastare miasto stanowi kosmopolityczną metropolię i jest nazywane perłą Morza Śródziemnego. Na pamiątkę legendarnej Biblioteki Aleksandryjskiej, która doszczętnie spłonęła podczas inwazji wojsk Cezara w 48 roku p.n.e., przed kilku laty wybudowano tutaj nowy gmach.


Abu Simbel Ramzes II
(1290-1224 p.n.e.) nakazał w Nubii wykuć z kamienia monumentalną świątynię skalną z czterema posągami o wysokości 20 m. Podczas budowy Wysokiej Tamy Asuańskiej w XX wieku to arcydzieło uległoby zalaniu przez utworzone przy tej okazji sztuczne jezioro. Dzięki międzynarodowej współpracy udało się uratować budowlę poprzez podział jej na małe bloki i ponowne złożenie na miejscu położonym o około 60 m wyżej.

Kolosy Memnona


Obrazek

Obydwa gigantyczne Kolosy Memnona, o wysokości 18 m, zostały wykute przez starożytnych egipskich rzemieślników z potężnych bloków piaskowca i stanowią dzisiaj jedyną zachowaną część świątyni grobowej Amenhotepa III (1402-1364 p.n.e.). W starożytności uchodziły za cud świata; żaden spośród cesarzy rzymskich odwiedzających Egipt nie przegapił okazji, aby je zwiedzić

Nil

Obrazek
„Egipt - dar Nilu" - tymi słowami Herodot trafnie ujął specyfikę tego kraju. Tylko dzięki corocznym wylewom rzeki zasiedlenie tego nieprzyjaznego dla życia regionu stało się możliwe i doprowadziło do stworzenia przed 5000 lat jednej z pierwszych wysoko rozwiniętych kultur. Życiodajna rzeka Egiptu liczy 6671 km i jest tym samym najdłuższą rzeką na Ziemi.

...................................................................................................................................................

Przeglądaj na bieżąco nasze Forum Turystyczne -Podróże do każdego zakątka globu

Podróże po Europie .Szkocja i najpiękniejsze zamki.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5008
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze miejsca w Afryce

Nieprzeczytany post autor: admin » 09 maja 2012 22:20

AFRYKA ŚRODKOWA

Centrum Afryki w dużej mierze porastają jeszcze gęste iasy tropikalne. W Kongu można znaleźć dwa rezerwaty dzikich zwierząt - służące do ochrony rzadko już dziś spotykanych okapi, a także zagrożonych wymarciem goryli górskich. Również na pozór nieprzyjazne tereny pustynne stanowią tu przestrzeń życiową dla licznych gatunków roślin i zwierząt.


Mali,

Obrazek

Mali jedno z najbiedniejszych państw Afryki i z całą pewnością umiałoby dobrze zagospodarować pieniądze turystów. Jedną z atrakcji jest tajemnicze Timbuktu. Nieopodal wybrzeża Senegalu są położone Wyspy Zielonego Przylądka, które stanowią prawdziwy raj dla amatorów sportów wodnych i nurkowania.

Timbuktu

stanowiło na przełomie XV i XVI wieku najważniejsze centrum handlowe na szlaku transsaharyjskim, czerpiąc korzyści ze swego położenia na granicy Białej i Czarnej Afryki. Dzisiaj świadectwem jego dawnego znaczenia są trzy meczety, m.in. zbudowany z gliny Dżingereber. Każdego roku meczet jest na nowo tynkowany w celu zabezpieczenia go na porę deszczową. Od 1988 roku Timbuktu należy do światowego dziedzictwa kultury.

Senegal Wyspa Gorée

Obrazek

„Palmowa wyspa" niedaleko stolicy Senegalu - Dakaru została zajęta w 1444 roku przez Portugalczyków i służyła odkrywcom, takim jak Vasco da Gama czy Krzysztof Kolumb, jako kotwicowisko. W 1677 roku wyspę podbili Francuzi, którzy zaczęli transportować stąd niewolników. W 1778 roku zakończono budowę „Domu Niewolników", który zwiedzać można jeszcze dziś. Do 1848 roku z Gorée wywieziono niemal 10 min ludzi.

Nasze Forum Turystyczne prezentuje także mniej znane perełki a poniżej znajdziemy kilka z nich.

Obrazek


450 km od wybrzeża Senegalu jest położony archipelag Wysp Zielonego Przylądka, który składa się z dziewięciu dużych i ośmiu małych wysp i zajmuje powierzchnię 4033 km2. Słońce świeci tutaj przez cały rok a temperatury łagodzi jednak wiatr pasatowy. Ciepła woda o bogatej faunie morskiej nigdy nie ochładza się poniżej temperatury 20 °C.

Afryka środkowa


Niger

Ten liczący 77 360 km2 i tym samym największy rezerwat w Afryce jest położony w strefie Sahara-Sahei. Obejmuje góry Air i pozostałą część pustyni Tenere i stanowi ogromny pokryty kamieniami i piaskiem obszar pustynny, na którym dotychczas naliczono około 300 gatunków roślin i 40 różnych gatunków ssaków. Dla Tuaregów, błękitnych władców pustyni, region ten jest ojczyzną i przestrzenią do życia. Od 1991 roku należy do światowego dziedzictwa kultury.


Kongo

Obrazek

Rezerwat okapi


Już w 1952 roku na północnym wschodzie Konga powstała stacja ochrony dzikich zwierząt której celem była hodowla okapi i która 40 lat później doprowadziła do utworzenia rezerwatu o powierzchni przekraczającej 13 700 km2. Do 52 gatunków tutejszych ssaków zaliczają się endemiczne okapi, słonie, hipopotamy, lamparty i jeżozwierze, w powietrzu natomiast lata ponad 300 różnych gatunków ptaków. Od 1996 roku rezerwat znajduje się pod ochroną UNESCO.


Afryka wschodnia

Afryka, jaką w swoich książkach prezentowali nam Karen Blixen czy Ernest Hemingway i do której zabierały nas filmy takie jak„Hatari", to Afryka Wschodnia z wędrującymi stadami gnu, zebr i żyraf i tak zwaną „wielką piątką" (big five): Iwami, lampartami, nosorożcami, bawołami i słoniami. To tutaj przyjeżdżamy dzisiaj na safari fotograficzne i podziwiamy bogactwo gatunków, które trudno znaleźć gdzie indziej. W końcu to tutaj też mieści się kolebka ludzkości.

Góra Kenia


Obrazek

Licząca 5199 m n.p.m. Góra Kenia, która powstała ze szczytów wygasłych wulkanów Batian i Nelion, jest drugą pod względem wysokości górą na kontynencie i to od niej wywodzi się nazwa kraju. Od 1949 roku masyw z rzadką roślinnością alpejską i subalpejską, wieloma gatunkami ssaków i ptaków jest rezerwatem przyrody, a w 1997 roku został uznany przez UNESCO za pomnik przyrody.

Kilimandżaro

Obrazek

Kilimandżaro to masyw wulkaniczny, który zajmuje powierzchnię 3885 km2. Składa się z trzech wygasłych wulkanów - Kibo (5895 m n.p.m.), Mawenzi (5149 m n.p.m.) i Shira (3962 m n.p.m.). Góra jest najwyższym szczytem Afryki; na tak zwanym siodle występuje największy na całym kontynencie obszar tundry górskiej. Występowanie dwóch pór deszczowych sprawia, że zbocza porasta gęsty las górski, który daje schronienie licznym zwierzętom.Zanzibar

Obrazek


Archipelag Zanzibar składa się z głównej wyspy o tej samej nazwie oraz położonej na północ od niej wyspy Pemby. Stolicą, gospodarczym i kulturalnym centrum jest Zanzibar City z Kamiennym Miastem, które należy do światowego dziedzictwa kultury. Na plażach wysp ciągle jeszcze bez użycia projektów czy planów, a wyłącznie dzięki precyzyjnej pracy ręcznej buduje się tradycyjne żaglówki przewozowe - tzw. dau. Od wieków wyruszają one z Zanzibaru i kursują po starych szlakach handlowych.


Seszele

Obrazek


Położone u wybrzeża Afryki Wschodniej Seszele z atolem Aldabra o długości 34 km tworzą ostatnią ostoję dla żółwi olbrzymich. W Parku Narodowym Doliny Mai rosną słynne, osiągające wysokość do 40 m coco de mer - występujące tylko tutaj palmy seszelskie, mające największe nasienie w całym świecie roślin. Obydwa pomniki przyrody w latach 1982 i 1983 zostały objęte ochroną przez UNESCO.

Zambia
Obrazek

Jednym z najpiękniejszych stworzonych przez naturę obiektów w Afryce położone 300 km na zachód od Harare Wodospady Wiktorii. Tutaj rzeka Zambezi na szerokości 1700 m spada 110 m w dół do wąwozu o szerokości zaledwie 50 m. Powstająca przy tym delikatna mgła unosi się na wysokość pół kilometra i wpływa na bujny rozwój roślinności w tym regionie. Mieszkańcy nazywają wodospady „Mosi-oa--Tunya" - „dym, który grzmi".

...............................................................................................................................................

Twoje Forum Turystyczne -Podróże i wakacje dla wszystkich.

Pozwiedzaj z nami Europę. Szkocja i jej nieodkryte zabytki

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5008
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze miejsca w Afryce

Nieprzeczytany post autor: admin » 10 maja 2012 19:28

Afryka PołudniowaBuszmeni zamieszkujący tereny pustyni Namib i Kalahari, bogaty świat zwierząt na bagnach Okawango, liczne parki narodowe, pomniki przyrody UNESCO, spokojne miasta z klimatem, jak na przykład Luderitz, tętniące życiem metropolie, jak Johannesburg czy Port Elizabeth, winnice i plaże wzdłuż Garden Route, gdzie rozmnażają się wieloryby - wszystko to ma do zaoferowania Afryka Południowa.

Namibia


Windhuk

W stolicy Namibii, która liczy 200 000 mieszkańców, niewiele już dzisiaj przypomina o krwawej niemieckiej władzy kolonialnej, która trwała tutaj od 1890 do 1919 roku. Charakterystycznym elementem w centrum miasta do dzisiaj jednak pozostaje posąg jeźdźca niemieckich cesarskich oddziałów kolonialnych Schutztruppe, nad którym góruje wybudowany na przełomie wieków kościół Jezusa Chrystusa z kolorowymi klinkierami, łukowymi oknami i secesyjnymi elementami.

Depresja Etosha Pan

Depresja Etosha Pan została uznana za park narodowy w 1907 roku. Zajmuje powierzchnię 22 270 km2, którą zamieszkuje 114 gatunków ssaków - w tym „wielka piątka" (big five): słonie, Iwy, lamparty, nosorożce i bawoły -340 gatunków ptaków, 110 różnych gatunków gadów, 16 gatunków płazów i - ze względu na bardzo małą wilgotność - tylko jeden gatunek ryb. Etosha, „wielkie białe miejsce", to bogata w minerały depresja stanowiąca część Kalahari, utworzona 100 min lat temu.

Botswana

Kalahari


Obrazek

Kalahari to morze piasku, które rozciąga się od rzeki Orange River aż po zachodnią część Namibii i wschodnią Zimbabwe, powstałe w wyniku erozji miękkich kamiennych formacji. Obok żyjących w harmonii z przyrodą Buszme-nów atrakcją dla turystów są także ptaki z rodziny wikłaczowatych, budujące w akacjach ogromne zbiorowe gniazda o średnicy nawet do 2 m, w których wychowują się pisklęta.

Republika Południowej Afryki

Góra Stołowa


Obrazek

Widok liczącej 1082 m n.p.m. Góry Stołowej z całą pewnością przynosił ulgę dawnym żeglarzom podróżującym do Indii. Wprawdzie statki nie docierały jeszcze do najbardziej na południe wysuniętego punktu, który leży na Przylądku Igielnym, jednak ten charakterystyczny płaskowyż był pewnym znakiem, iż wykonanie zadań nawigacyjnych i żeglarskich się powiodło. Z góry rozciąga się widok na i rozległą zatokę i na Kapsztad.

The Boulders

Obrazek

Kąpiel z pingwinami - tak mogłoby brzmieć hasto reklamowe na plaży Boulders, która rozciąga się pośrodku zabytkowego miasta Simonstown (na południe od Kapsztadu). Nigdzie indziej nie można podziwiać tych ptaków pozbawionych umiejętności latania tak z bliska jak tutaj. Zwierzęta są przyzwyczajone do ludzi i tylko odrobinę nieśmiałe. Zwłaszcza wieczorem, gdy pingwiny powracają z wypraw na ryby, zarówno dorosłym, jak i dzieciom widok setek wychodzących z wody i zabawnie kroczących po plaży zwierząt sprawia niezwykłą frajdę.


Port Elizabeth

Obrazek

Port Elizabeth 2 który w RPA w skrócie nazywany jest PE - rozciąga się na długości ponad 16 km nad zatoką Algoa i tworzy wschodnią graniecę Garden Route. Anglicy założyli miasto w 1799 roku. Dzisiaj stanowi ono gospodarcze centrum Prowincji Przylądkowej Wschodniej. Nazwę otrzymało od imienia żony brytyjskiego gubernatora. Wiele zabytkowych budowli ozdabia to czwarte co do wielkości miasto RPA, a długie plaże przyciągają miłośników sportów wodnych.


Park Narodowy Krugera


Obrazek

Park Narodowy Krugera utworzony w 1898 roku zajmuje obszar niemal 20 000 km'. Ten największy spośród parków narodowych RM jest ojczyzną niezliczonych gatunków roślin i zwierząt. Ponadto znajdują się tutaj skalne malowidła Buszmenów i mnóstwo znaczących pamiątek archeologicznych.


Johannesburg

Obrazek

„We are living in a urban forest" - mówią mieszkańcy Johannesburga, kiedy opowiadają o swoim mieście. W starych ulokowanych wśród wzgórz dzielnicach znajdują się otoczone drzewami ulice, rezerwaty przyrody i zielone parki pełne drzew. Dlatego też miasto jest nazywane największą sztuczną dżunglą na świecie. 1,2 min drzew rośnie wzdłuż samych ulic, do tego dochodzą jeszcze niezliczone okazy w parkach i wokół jezior. Johannesburg ma więcej drzew niż mieszkańców.

Nasze Forum Turystyczne to podróże w każdy zakątek świata.Polecamy także wycieczki to krainy zieleni w Europie. Szkocja i jej bajeczne zamki.

Zapraszam również do uzupełniania tematu własnymi propozycjami pięknych miejsc w Afryce

Nazron
Mały podróżnik
Posty: 11
Rejestracja: 15 gru 2011 14:16

Re: Najpiękniejsze miejsca w Afryce

Nieprzeczytany post autor: Nazron » 05 cze 2012 10:54

Ciekawe, ile kosztuje taki dwutygodniowy pobyt na Zanzibarze? :]

BeskidzkiRaj.com_pl
Mały podróżnik
Posty: 13
Rejestracja: 22 sie 2012 19:47

Re: Najpiękniejsze miejsca w Afryce

Nieprzeczytany post autor: BeskidzkiRaj.com_pl » 22 sie 2012 19:49

Maroko bardzo mi przypadło do gustu:) chciałam bym zwiedzić ten kraj, ciekaw jestem ile kosztowała by mnie taka wyprawa 23 tygodniowa:)

Awatar użytkownika
i-love-travel
Jestem w podróży
Posty: 96
Rejestracja: 24 lis 2012 17:32

Re: Najpiękniejsze miejsca w Afryce

Nieprzeczytany post autor: i-love-travel » 28 lis 2012 09:27

Tak Aminie, ma Pan rację :) Piramidy egipskie robią ogromne wrażenie. Gdy będąc w Kairze nasz autokar zbliżał się do nich nie sprawiały wrażenia tak olbrzymich, ale gdy dotarliśmy na miejsce i stanęłam pod jedną z nich poczułam się całkiem maleńka. Nie potrafię sobie wyobrazić nawet jak wyglądały prace nad ich budową. Ludzie pracujący na tak spalonym słońcem terenie. Ja spędziłam pod piramidami kilka godzin i to wcale nie w samo południe i już marzyłam o tym, aby wydostać się stamtąd w jakieś zacienione miejsce. Uważam, że każdy, kto narzeka na swoją pracę w biurze powinien wybrać się na wycieczkę do Egiptu i spróbować wyobrazić sobie siebie pracującego przy budowie piramidy :)

Ogorka
Mały podróżnik
Posty: 9
Rejestracja: 30 sty 2013 15:47

Re: Najpiękniejsze miejsca w Afryce

Nieprzeczytany post autor: Ogorka » 30 sty 2013 15:57

Przepiękne zdjęcia. Patrząc na nie chciałoby się je wszystkie zwiedzić. Miejmy nadzieję, że mi się kiedyś uda pojechać chociaż do kilku z tych miejsc :)

entica
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2013 10:37
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze miejsca w Afryce

Nieprzeczytany post autor: entica » 05 lut 2013 10:57

Wspaniałe fotografie. Chciałabym kiedyś pojechać chociaż do jednego z tych miejsc...

Nielka
Mały podróżnik
Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2013 14:56

Re: Najpiękniejsze miejsca w Afryce

Nieprzeczytany post autor: Nielka » 10 lut 2013 15:47

Naprawdę cuda natury :) Pięknie, cieplutko, czego chcieć więcej :)

powsinoga
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2013 13:09

Re: Najpiękniejsze miejsca w Afryce

Nieprzeczytany post autor: powsinoga » 12 lut 2013 13:21

Piękne zdjęcia :shock: Ja miałam okazję zahaczyć o Maroko podczas rejsu na trasie Hiszpania - Gibraltar - Maroko i byłam oczarowana, ale teraz to już jestem pewna, ze muszę się udać wgłąb czarnego lądu...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Najlepsze miejsca,miasta,plaże i inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości