1234567


Najpiękniejsze miejsca na ziemi -są tajemnicze,mniej znane i wyjątkowe.Te miejsca trzeba zobaczyć.

W tej sekcji umieszczamy wszelkiego rodzaju rankingi od najładniejszych miast, plaże, po najwspanialsze restauracje itd.
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 4931
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze miejsca na ziemi -są tajemnicze,mniej znane i wyjątkowe.Te miejsca trzeba zobaczyć.

Nieprzeczytany post autor: admin » 05 kwie 2019 20:15

Park Narodowy Virunga
HI_287375.jpg
HI_287375.jpg (120.94 KiB) Przejrzano 269 razy
https://virunga.org/

Leży na granicy kilku stref biogeograficznych i składa się z niezrównanej różnorodności siedlisk. Ranga wysokości w parku, który obejmuje powierzchnię 7.900 km2, dodaje do siedlisk różnorodność od bagien i sawann do pól śnieżnych Rwenzori na wysokości ponad 5.000 m n.p.m., od równiny lawowej aż do lasów na stokach wulkanów. Na równinach Rwindi znajdują się gorące źródła, a niektóre wulkany takie jak Nyiragongo (3,470 m), są nadal aktywne. W czasie wpisywania na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO rzeki Virunga miała ona prawdopodobnie największą koncentrację hipopotamów w Afryce.

Na sawannie znajdują się słonie, bawoły, antylopy, guźce, lwy i różne małpy. Dolina Semiliki i góry Virunga są siedliskiem goryli, szympansów i okapi. Park obejmuje również ważne tereny typu "twetlands", które są rozpoznawane w ramach Konwencji Ramsarskiej na terenach podmokłych i są ważnymi terenami tranzytowymi i zimowymi dla niektórych gatunków ptaków.Zobacz także koniecznie

Najpiękniejsze miejsca w Europie

http://podroze-forum.pl/najpiekniejsze- ... t3160.html

Najpiękniejsze miejsca w Azji

http://podroze-forum.pl/najpiekniejsze- ... t3567.html

Najpiękniejsze miejsca w Ameryce

http://podroze-forum.pl/najpiekniejsze- ... t3899.html

Najpiękniejsze plaże na świecie

http://podroze-forum.pl/najpiekniejsze- ... t2330.html

Najpiękniejsze miasta na świecie

http://podroze-forum.pl/najpiekniejsze- ... t5289.html

Najpiękniejsze fotorelacje i relacje z podróży

http://podroze-forum.pl/najlepsze-fotor ... f1103.html

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 4931
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze miejsca na ziemi -są tajemnicze,mniej znane i wyjątkowe.Te miejsca trzeba zobaczyć.

Nieprzeczytany post autor: admin » 09 kwie 2019 12:29

Park Narodowy Everglades

Everglades National Park,
listing-641-canoeflamingoanddolce 058.jpg
listing-641-canoeflamingoanddolce 058.jpg (709.5 KiB) Przejrzano 186 razy


https://www.nps.gov/ever/index.htm

Na południowym krańcu Półwyspu Floryda znajduje się Park nazwany "rzeką trawy płynącej niezauważalnie z lądu w głąb morza". Jego wyjątkowa różnorodność siedlisk wodnych spowodowała, że znajdziemy tam dużą liczbę ptaków i gadów, w tym zagrożonych gatunków. Park leży na styku Ameryki umiarkowanej i subtropikalnej, i między wodą słodką i słonawą oraz między płytkimi zatokami i głębszym wybrzeżem.wody. W związku z tym znajduje się tu kompleks siedlisk wspierających dużą różnorodność flory i fauny, w tym wiele obszarów endemicznych Everglades chroni 800 gatunków kręgowców lądowych i wodnych, ponad 4oo gatunków ptaków oraz sześćdziesiąt znanych gatunków gadów, płazów i owadów. Ponad 275 gatunków ryb zamieszkuje głównie wody morskie.

Park Narodowy Jezior Plitwickich Chorwacja
Plitvice-Lakes-croatia.jpg
Plitvice-Lakes-croatia.jpg (80.24 KiB) Przejrzano 186 razy


https://np-plitvicka-jezera.hr/en/

Park Narodowy Plitwickie Jeziora zawierają serię niezwykle pięknych jezior i jaskiń.

Park powstał na przestrzeni tysięcy lat dzięki wodom płynącym nad wapieniem i kredą oraz osadzającym bariery skał trawertynowych, tworząc w ten sposób naturalne zapory, które z kolei tworzyły jeziora, jaskinie i wodospady.

Procesy geologiczne.

Różne wysokości nad poziomem morza i gleby wspierają różne rośliny. Gęste lasy parku są bogate w dziką przyrodę i są domem dla niedźwiedzi brunatnych, wilków i wielu rzadkich gatunków ptaków. Pozostałości archeologiczne świadczą o osiedleniu się człowieka przez plemię pochodzące z przed 1000 lat.

W celu zachowania walorów przyrodniczych jezior, w 2000 r. park został rozbudowany, obejmując w większym stopniu system odwadniania tego terenu.


Pałace i park Wersal Francja

Wersal1.jpg
Wersal1.jpg (192.21 KiB) Przejrzano 186 razyhttp://en.chateauversailles.fr/

Pałac w Wersalu wzniesiony i ozdobiony przez kilka pokoleń czołowych francuskich architektów, rzeźbiarzy, dekoratorów i architektów krajobrazu, był jednym z największych pałaców królewskich na świecie i stanowił wzór ideału rezydencji królewskiej na ponad wiek.Prestiżowy zespół pałacu, Trianonów i Parku Wersal jest wynikiem prac zamówionych przez królów Francji i powierzonych ich największym artystom.Wersal była główną rezydencją królów francuskich z Ludwika XIV do Ludwika XVI (1682-1789) i stała się zarówno źródłem, jak i symbolem absolutnej władzy królewskiej w czasach reżimu antycznego.

Wersal był pierwotnie małą wioską położoną około 20 km na południowy zachód od Paryża, położoną w zalesionym regionie wybranym przez Ludwika XIII. Najsilniejszy odcisk pozostawił syn Ludwika XIII, Ludwik XIV pod kierunkiem Ludwika Levau, królewskiego architekta, który rozpoczął program rozbudowy i budowy.

Wystrój wnętrza pałacu nadzorował malarz Karol Le Brun, który wraz z zespołami malarzy, dekoratorów i rzemieślników stworzył niezwykły kompleks fresków, marmurów, stiuków, złoconych brązów, tkanin, mebli i akcesoriów.

Po 1678 r. Wersal został znacznie powiększony i radykalnie zmodyfikowany przez Jules Hardouin Mansari.

Ogrody, które uzupełniają pałace, rozwinęły się wraz z ogólną konstrukcją. Zaprojektował je Andre Le Nótre, który odpowiadał za stworzenie typologii ogrodu francuskiego, otwartego systemu ścieżek, rozciągających się jak okiem sięgnąć, poprzecinane geometryzowały z parterami kwiatów i niskich żywopłotów, małych strumieni dużych stawów i fontann.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 4931
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze miejsca na ziemi -są tajemnicze,mniej znane i wyjątkowe.Te miejsca trzeba zobaczyć.

Nieprzeczytany post autor: admin » 13 kwie 2019 12:25

basilique-a-vezelay.jpg
basilique-a-vezelay.jpg (42.61 KiB) Przejrzano 103 razy

Dwunastowieczny kościół klasztorny Madeleine of Vezelay to arcydzieło sztuki i architektury romańskiej i burgundzkiej, miejsce spoczynku relikwii św. Marii Magdaleny, a także ważne miejsce pielgrzymek w czasach średniowiecza. Wzgórze Yezelay było miejscem kultu, gdzie średniowieczna duchowość chrześcijańska wywołała odpływ wyrazu, od modlitwy i poematu epickiego do wypraw krzyżowych, dla których była ważnym tłem. Kościół, założony w IX wieku jako opactwo benedyktynów na wzgórzu Vezelay, zyskał rozgłos w połowie XI wieku, kiedy to rozpowszechniło się przekonanie, że przechowuje on św relikwie.
Z bogactwa pielgrzymów skorzystało miasto, które w XII wieku liczyło 8.000-10.000 mieszkańców, co stanowiło znaczną liczbę ludności w tym okresie. Yezelay stał się ośrodkiem o wielkim znaczeniu na chrześcijańskim zachodzie. W Niedzielę Wielkanocną w 1146 r. gościł on zgromadzenie zwołane dla uczczenia odejścia Drugiej Krucjaty, a św.Ludwik VII, królowa Eleanor i gospodarz, szlachta, Prałatowie i ludzie zebrali się na wzgórzu. W 1190 r. królowie Francji oraz Anglia, Philippe II i Ryszard I, czyli Lionheart, zjednoczyli swoje armie w Yezelay i wyjechali razem na trzecią wyprawę krzyżową. W 1217 r.

https://en.wikipedia.org/wiki/V%C3%A9zelay_Abbey
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Najlepsze miejsca,miasta,plaże i inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości