1234567

Najlepsze aplikacje podróżnicze i gadżety na komórkę- 2018

  
W tej sekcji poruszamy tematy ogólne związane z turystką

Najlepsze aplikacje podróżnicze i gadżety na komórkę- 2018

Nieprzeczytany postprzez admin » 11 lut 2018 23:37

1482530923952_best_travel_apps_2434-xl.jpg
Najlepsze aplikacje podróżnicze1. Kindle

Wakacje nie musza wiązać się z targaniem coraz cięższych walizek z mnóstwem książek do przeczytania w nużącej podróży. Jeśli wybierzesz aplikacje Kindle czeka na Ciebie Miliony książek, wiele anglojęzycznych w tym mnóstwo darmowych. Aplikacje Kindle możesz pobrać na Androida lub Iphone.
Istnieje także możliwość zakupu specjalnego czytnika przeznaczonego do użytkowania tej aplikacji.


SAS Survival Guide


Przetrwanie w trudnych warunkach to nie lada wyczyn. Survival Guide powstał z myślą o miłośnikach ekstremalnych wycieczek, lubiących chadzać własnymi ścieżkami.
Dzięki tej aplikacji użytkownik dowiaduje się miedzy innymi ,które rośliny może spożyć bez szwanku dla swojego zdrowia, jak udzielać pierwszej pomocy oraz ma do dyspozycji wbudowany kompas. Aplikacja dostępna jest niemal na wszystkie systemy mobilne.

https://play.google.com/store/apps/deta ... .sas&hl=pl


FlightAware

FlightAware to jedna z robiących furorę aplikacji, mających na celu zbieranie informacji o poszczególnych kursach w komunikacji lub w tym przypadku w połączeniach lotniczych różnych linii w czasie rzeczywistym. Dzięki aplikacji, użytkownik może sprawdzać czasy odlotu i przylotu oraz planować podróż z uwzględnieniem ewentualnych opóźnień.

https://flightaware.com/

Google Translate

Nowa odsłona, tego co dobre i znane. Google Translate zyskał funkcję tłumaczenia dowolnego tekstu w trybie offline. Jedyne, co należy zrobic , aby tego dokonać to skierowanie obiektywu aparatu na wybrany tekst, po uprzednim pobraniu języka tłumaczenia. Proste, prawda?

TripIt

Aplikacja działa w systemie iOS, występuje w dwóch wersjach. Darmowa oferuje import rezerwacji bezpośrednio z maila, dodawanie własnych informacji i planów wycieczki oraz możliwość udostępniania znajomym swojego pomysłu na podróż. Płatna, dodatkowo ułatwia znalezienie alternatywy środka komunikacyjnego, którym można dostać się w wybrane miejsce. Aplikacja do działania wymaga przesłania stosownego maila z potwierdzeniem rezerwacji lub zezwolenia na skorzystanie bezpośrednio ze skrzynki pocztowej e-mail użytkownika Dzięki temu Tripit sam poda możliwy wariant podróży , włącznie z mapami.

https://www.tripit.com/uhp/mobile


XE

Najprostszy sposób na przeliczenie waluty. Aplikacja daje możliwość planowania finansów , potrzebnych do udanego podróżowania. Jedyne, co trzeba zrobić , to zaktualizować na bieżąco informacje o kursie danej waluty.

http://www.xe.com/apps/


AroundMe
Poszukiwanie strategicznych dla każdego wyjazdu punktów pożera zwykle masę czasu.- wie o tym każdy, kto choć raz wyjechał w nieznane. Around Me pomaga zaoszczędzić nerwy i czas wskazując, gdzie znajdują się : banki, bary, stacje benzynowe, szpitale, hotele,kina, restauracje, supermarkety, teatry i postoje taxi. Z tą aplikacją nagły wypadek, ochota na zażycie lokalnej kultury czy próbowanie nowych potraw stanie się dużo łatwiejsze.

https://www.aroundme.com/


Wiffinity

Choć wiele sieci oferuje darmowy internet, wielu woli korzystać z technologii Wi-Fi. Dzięki tej aplikacji w której ciągle aktualizowane sa poszczególne hasła dostepowe, nie straszny będzie brak gotówki na koncie.

https://play.google.com/store/apps/deta ... easyaccess

Yuggler

Podróżowanie z dzieckiem jest dla wielu osób sporym wyzwaniem logistycznym. Jako, że dziecko ma swoje indywidualne potrzeby, często odbiegające od świata dorosłych, musiała powstać aplikacją uwzględniająca je. Z pomocą przychodzi Yuggler , wskazując miejsca przyjazne dzieciom w okolicy w której właśnie się znajdujesz.

http://yuggler.com/

Touchnote

Standardowe pocztówki, nie każdemu się podobają. Ileż razy podróżując widzimy piękny krajobraz lub obiekt i to właśnie on zapada nam w sercach i to właśnie nim chcielibyśmy się podzielić z naszymi przyjaciółmi. Dzięki aplikacji Touchnote w cenie nie wiele odbiegającej od tradycyjnej pocztówki ze znaczkiem, każdy może stworzyć swoją wersję widokówki. Jedyne, co trzeba zrobić to otworzyć aplikację, wybrać jedno z wykonanych zdjęć, okrasić ją tekstem i dodać adres.

https://www.touchnote.com/

Flush

Jak wiadomo z potrzebami fizjologicznymi nie ma żartów. Wielokrotnie podróżni zapominają o aklimatyzacji dla swoich żołądków i dopada ich między innymi ciesząca się zła sławą „Klątwa Faraona”. W wypadku trudności wynikających np. z biegunki , warto skorzystać z Flush. Po włączeniu GPS-u, aplikacja lokalizuje najbliższa toaletę.

Prey Anti Theft

Każdy z nas obawia się o swój dobytek, szczególnie podczas podróży.
Prey Anti Theft, umożliwia zniechęcenie potencjalnego złodzieja telefonu, poprzez uruchomienie alarmu oraz zablokowanie telefonu w przypadku potencjalnej kradzieży.

https://www.preyproject.com/


WeatherPRO Jest aplikacją dla tych podróżników, którzy martwią się zmianami pogodowymi. Szczegółowe informacje zawarte w aplikacji pozwalają na zaplanowanie wyjazdu zarówno narciarzom, jak i tym którzy pragną wylegiwać się na słonecznych plażach . Z tą aplikacją można także, dużo zyskać zdrowotnie poznając temperaturę wody oraz stopień promieniowania UV.

https://play.google.com/store/apps/category/WEATHER

Triposo
Po pobraniu wybranego przez nas regionu, który chcemy zwiedzić, aplikacja ułatwi nam znalezienie wszystkich atrakcji oferowanych przez dane miasto. Ogromnym plusem aplikacji są mapy działające także w trybie offline, szczególnie przydatne tam, gdzie jest ciężko z dostępem do internetu. Aplikacja oferuje także opcje kreowania własnej przechadzki po mieście.

https://www.triposo.com/Jak dojadę
Aplikacja pozwala na wyszukiwanie interesujących nas rozkładów autobusów lub tramwajów. Pokazuje najbliższe godziny kursowania wybranych linii umożliwiających przejazdy w dane miejsce. Z aplikacji korzysta między innymi KZK GOP.

https://play.google.com/store/apps/deta ... pl.android


Booking.com

Rezerwacja hotelu to częsty kłopot zajmujący podróżnych. Booking.com oferuje możliwość rezerwacji hotelu na całym świecie w atrakcyjnej cenie, odbiegającej często od ceny regularnej. Ponadto warto wspomnieć, że serwis Booking.com współpracuje z tour operatorem DER Touristik .

https://www.booking.com/

Couchsurfing
Brak dużych środków na podróż? Aplikacja Couchsurfing , daje możliwość znalezienia darmowego miejsca noclegowego u miejscowych. Jeśli podróżnemu wystarczy darmowa kanapa, nie potrzebuje on wielkich wygód oferowanych przez hotele, a woli wydać swoje pieniądze na zwiedzanie samego miejsca – ta aplikacja jest dla niego!

https://www.couchsurfing.com/

Skyscanner

Jeśli interesuje państwa podróżowanie tanimi liniami lotniczymi z dowolnego lotniska w Polsce, nieocenioną pomocą może okazać się Skyscanner. Aplikacja ukazuje możliwość najtańszego wylotu, na zaplanowanej trasie w przeciągu miesiąca od wybranej daty.

Skype

Kiedyw podróży ogarnia państwa potrzeba porozmawiania z kimś bliskim i spojrzenia mu w oczy, odpowiedni okazuje się Skype, mający swoją wersję komputerową. Darmowe videorozmowy , ułatwiające rozłąkę , które Skype oferuje w mgnieniu oka podbiły sieć, nie inaczej dzieje się w wersji mobilnej. Polecamy.


Sunrise -GPS Sunrise Sunset Calculator
Aplikacja dla pasjonatów astronomii i nie tylko. Sunrise -GPS Sunrise Sunset Calculator wylicza porę, o której słońce pojawi się nad widnokręgiem i kiedy z niego znika. Aplikacja przyda się także tym, którzy podcza podrózy narażeni sa na nagłe, skokowe wahania temperatury związane ze wschodami i zachodami słońca.iPolak

Struktura ambasad jest złożona. Kiedy musimy się zwrócić z jakąkolwiek sprawą do ambasady, będąc na wyjeździe przydatną okaże się aplikacja I Polak. W aplikacji znajdują się informację o tym kto pełni dany urząd, gdzie znajduje się placówka, przydatne adresy i telefony oraz informacje o potrzebnych wizach, przepisach celnych dla danego państwa.Map Plus
Planujemy podróż. Potrzebujemy mapy. Map Plus po wprowadzeniu podstawowych danych ją po prostu tworzy. Proste?

Periscope
Kiedy nie wystarczają już zdjęcia i pocztówki i chcemy stworzyć coś ekstra, lub dzieje się coś ciekawego co należy zrelacjonować natychmiast, z pomocą przychodzi Periscope.
Dzięki aplikacji, za telefonu możemy tworzyć bezpośrednio video-relację.


Viber
Pojawił się konkurent Skype'a i WhatsApp. Darmowa komunikacja znana z wymienionych aplikacji jest dostępna i tu. Stworzony w 2010 Viber jest alternatywą dla znudzonych już użytkowników, znanych na rynku aplikacji.

GoPro App
Sporty ekstremalne wymagają często innego spojrzenia na filmowanie i fotografię. Używających kamer GoPro zadowoli na pewno specjalnie dedykowana temu zajęciu GoProApp.
Ułatwia ona sterowanie kamerą i umożliwia podgląd wykonanych filmów oraz zdjęć.

Proces pakowania się, nie jednego przyprawia o zawroty głowy. Ciągle martwimy się o to, czy mamy wszystko, co nam potrzebne i często towarzyszy nam uczucie tego, że o czymś zapomnieliśmy. Stres z tym związany znacznie zmniejszy się przy używaniu PackPoint . Po wprowadzeniu do aplikacji nazwy miejsca w które chcemy się udać, aplikacja odpowiada stworzeniem najpotrzebniejszych rzeczy w podróży. Uwzględnia także zmiany pogody. Z PackPro poczujemy się zawsze przygotowani.

Pierwszy lot samolotem może przynosić ze sobą duży stres. Jakie miejsca wybrać? W środku, z przodu, a może z tyłu? Komfort w tej dziedzinie może zapewnić nam aplikacja SeatGuru, która umożliwia dzielenie się opiniami i sprawdzanie opinii innych o podróży samolotem.


CityHook –. W ofercie tej aplikacji znajduje się już ponad 150 europejskich lotnisk i ciągle dodawane są kolejne. Dzięki niej , użytkownik uzyskuje informacje o możliwościach dotarcia z lotniska do miasta i odwrotnie z uwzględnieniem ich cen, do pięciu przesiadek.

Yanosik AutoStop . Furorę w sieci , robi znany już niemal wszystkim BlaBlaCar. Yanosik AutoStop daje możliwość znalezienia podróżujących w stronę wybraną także przez nas, kierowców. Dzięki temu systemowi podróżni mogą dojechać w dane miejsca na stop-a „za jeden uśmiech” lub za dopłatą do paliwa.

Gadgety podróżnika

Lifestraw
Dostęp do wody pitnej jest podstawową potrzebą każdego z ludzi. LifeStraw to słomka za pomocą, której usuwane są, szkodliwe dla człowieka bakterię. W tym siejąca w organizmie straszne spustoszenie bakteria E coli. Każda słomka to 1000litrów czystej wody. Słomkę można nabyć w cenie około 100 zł, więc chyba nie musimy przekonywać, że warto!


Przenośna ładowarka (Power Bank)
Nieodzownym przyjacielem w podróży stał się Power Bank. Jeśli podróżujemy np. autobusem lub lokalną koleją w której nie ma możliwości znalezienia gniazdka, ta przenośna ładowarka przyjdzie z pomocą, rozwiązując problem rozładowującej się baterii w telefonie, aparacie czy innym sprzęcie przenośnym.

Kombinezono-śpiwór
Brak miejsca lub potrzeba komfortowego przenoszenia się z miejsca na miejsce? Dla osób szukających, czegoś co ułatwi im takie właśnie podróżowanie, stworzono śpiwór, który pełni podwójną rolę.
Po odpowiednim uformowaniu go swoje zastosowanie znajduje także jako kombinezon, który można na siebie nałożyć i swobodnie się udac się w nim z punktu a do punktu b.

Kieszonkowy prysznic
Gadżetem przydatnym szczególnie, dla osób udających się na wielkie kilkudniowe festivale lub campingi stać się może kieszonkowy prysznic.
Dzięki niemu można w dowolnych warunkach nagrzać wodę i poczuć się świeżo.Solarna ładowarka jest tym z urządzeń, które pozwoli na pozyskanie energii wszędzie tam ,gdzie tylko jest dostęp do promieni słońca. Energia ta, sprawi, że bez kłopotu uda się naładować mobilne urządzenia, zabierane na kolejne wyprawy . W tym smartfony, aparaty czy kamery.

Styl i elegancja to wartości, do których na wyjazdach campingowych czy survivalowych przykłada się mała wagę. Jeśli jednak potrzebujemy cos wyprasować lub po prostu chcemy dodać sobie szyku, to dla nas zostało stworzone przenośne w pełni funkcjonalne żelazko z Nagrzewnica o mocy 420 , generujące odpowiednią ilość pary.

Biolite Campstove

W warunkach polowych, często przydanym urządzeniem jest przenośna kuchenka. Jednym z takich urządzeń jest Biolite Campstove. Po dokupieniu odpowiednich akcesoriów, może być używana jako grill lub oświetlenie. Sprzęt oferuje także ładowanie innych urządzeń. . Moc grzewcza dochodzi do 5,5 kW .

goTenna

Brak zasięgu? Z GoTenna problem zostaje częściowo rozwiązany. Przenośna antena daje możliwość komunikacji pomiędzy smartfonami , pomimo braku łączności z siecią telefonii komórkowej. Dzięki temu, że antena sprzedawana jest w podwójnym pakiecie, użytkownik ma pewność ,że druga osoba posiadająca antenę otrzyma wiadomość tekstową lub z lokalizacją . Sprzęt ten jest podobny w działaniu do walkie-talkie . Warto jednak pamiętać przy zakupie tej anteny, że jej zasięg ograniczony jest do 80 km.

Garmin babyCam

Troska o dziecko w podróży jest szczególna. Zwłaszcza, gdy chodzi o podróżowanie samochodem z dzieckiem przypiętym do fotelika. Kamera babyCam poinformuje nas za każdym razem, gdy nasza pociecha wypnie się z fotelika, bez konieczności naszego ciągłego odwracania się.
Rejestratory urządzenia pokazują nam na ekranie centralnej nawigacji, to co się dzieje za naszymi plecami. Dzięki temu podróż z dzieckiem staje się bezpieczniejsza i spokojniejsza.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Avatar użytkownika
admin
Administrator

  • Posty: 4604
  • Dołączył(a): 12 mar 2010 12:22
  • Podziękował : 125 razy
  • Otrzymał podziękowań: 136 razy
Góra

Re: Najlepsze aplikacje podróżnicze i gadżety na komórkę- 2

Nieprzeczytany postprzez baxhanteiro » 16 lip 2018 22:55

Ja bym do tego zestawienia dorzucił jeszcze myluggage - pomaga w spakowaniu się, a także załatwieniu kluczowych formalności (np. szczepienia + komunikaty z Ministerstwa dot. podróżowania do poszczególnych krajów).

Avatar użytkownika
baxhanteiro
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): 13 lip 2018 19:31
  • Lokalizacja: Hogwart
  • Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 1 raz
Góra

Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości

  • Reklama
Polska Baza noclegowa Spanie.Online Rozliczenie podatku za granicą Apartamenty Hiszpania Baza Noclegowa
cron