1234567


Mykola Syadristy Microminiatures Museum

Najważniejsze zabytki i atrakcje Kijowa
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5068
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Mykola Syadristy Microminiatures Museum

Nieprzeczytany post autor: admin » 13 mar 2013 16:18

Obrazek

Kijów to stolica, ale również największe miasto Ukrainy, który leży nad rzeką Dniepr. W tym mieście znajduje się wiele interesujących zabytków, jak i innych atrakcji, a do takich miejsc z całą pewnością należy Ławra Pieczerska. Ławra Pieczerska to prawosławny klasztor, a także siedziba zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego, w Kijowie. Historia tego miejsca przypada na XI wiek, wtedy, gdy do Kijowa przybyli członkowie ławry oraz inicjatorzy ruchu monastycznego na Rusi, a mowa tu o mnichach Antonim oraz Teodozjuszu. W czasach obecnych Ławra złożona jest Ławry Dolnej oraz Ławry Górnej. Górną Ławrą zajmuje się zarząd państwowy, a w większości budynkach mieszczą się muzea oraz sale wystawowe. Natomiast Dolna Ławra należy do Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej, a złożona jest ona z Bliskich i Dalekich Pieczar. Jeśli chodzi o Bliskie Pieczary to tam znajdują się takie obiekty jak:
• Cerkiew Podwyższenia Krzyża, którą zbudowano w 1700 roku;
• Cerkiew Striteńska, która powstała w 1854 roku;
• Cerkiew Wszystkich Mnichów Peczerskich, która została zbudowana w 1839 roku.
Natomiast w podziemiach mieszczą się takie budynki, jak: Cerkiew św. Antoniego, Cerkiew Wprowadzenia do Świątyni oraz Cerkiew Warłaama. Natomiast w Dalekich Pieczarach, w podziemiach mieszczą się trzy świątynie, takie jak: Cerkiew św. Teodozjusza, Cerkiew Narodzenia Pańskiego, Cerkiew Zwiastowania z czasów Teodozjusza, a także Kijowska Akademia Duchowna, Seminarium Duchowne oraz siedziba metropolity Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej. Obiekt ten jest bardzo ciekawy również z tego powodu, że w podziemiach Ławry są groby ważnych osobistości Kijowa, między innymi Teodozjusza Pieczerskiego, Kronikarza Nestora, Ilii Muromieca, Świętego lekarza i ikonografa Alipiusza oraz innych osób.


................................................................................................................................

Ps Zapraszam do oceny powyższego miejsca wszystkich tych , którzy ów atrakcje zwiedzili.

Polecamy także

Najciekawsze tematy forum


oraz podróże - w rożne zakątki ziemi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabytki i atrakcje Kijowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości