1234567


Miasto bez słońca przez 65 dni

W tej sekcji piszemy o wszelkich ciekawych nowinkach i wydarzeniach związanych z turystyką.
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5043
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Miasto bez słońca przez 65 dni

Nieprzeczytany post autor: admin » 02 gru 2018 19:16

To miasto, które poprzednio nosiło nazwę Barrow, nie będzie widzieć słońca przez 65 dni. Następny wschód pojawi się 23 stycznia.

Utqiaġvik doświadcza nocy polarnej, która jest okresem ciemności w zimie bez wschodów słońca, która występuje w miastach wewnątrz kręgów polarnych.

Od połowy listopada do końca stycznia słońce nie wznosi się na północ od koła podbiegunowego z powodu nachylenia Ziemi z dala od najbardziej bezpośredniego promieniowania słonecznego."

Znajduje się 330 mil powyżej koła podbiegunowego, Utqiaġvik nie będzie pogrążony w kompletnej ciemności przez następne dwa miesiące. Zamiast tego doświadczy "zmierzchu cywilnego", co dzieje się, gdy słońce znajduje się 6 stopni poniżej horyzontu i tworzy niewielkie oświetlenie, aby widzieć rzeczy na zewnątrz. Zmierzch cywilny trwa sześć godzin na dobę, ale do końca grudnia spadnie do trzech godzin.

4 400 mieszkańców Utqiaġvika przywykło do nocy polarnej. Miasto jest domem dla dużej populacji rdzennych mieszkańców Iñupiaq i mieści kilka stacji badawczych.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości