1234567


Malbork ma już 50 lat

W tej sekcji umieszczamy archiwalne tematy naszego forum.
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 4813
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Malbork ma już 50 lat

Nieprzeczytany post autor: admin » 27 sty 2011 09:39

Z okazji przypadającego w tym roku 50-lecia zamku w Malborku organizatorzy przygotowali masę atrakcji dla turystów,jak również miejscowych.Po niespełna 4 latach zakończono konserwację dzięki czemu największa komnata , w którym jadali królowie i dygnitarze Europy odzyskała swój dawny wygląd

W lutym odbędzie się specjalny pokaz wybranych eksponatów z kolekcji bursztynu. Prezentacja przygotowana będzie we współpracy z Museum and Art Gallery w Glasgow. Na marzec zaplanowano m.in. wystawę dotyczącą wielkich osobistości, które odwiedziły Zamek w Malborku oraz konkurs internetowy "Śledczy na start", w którym trzeba będzie poszukać informacji o zamkowej historii.

Ten najważniejszy dla Malborka dzień przypada na 20 maja. Na wystawie "Creme de la creme" pokazane zostaną najbardziej wartościowe eksponaty z kolekcji Muzeum Zamkowego; zaplanowano też koncert Genesis Klassik na dziedzińcu Zamku Średniego. Wystąpi wokalista rockowy Ray Wilson oraz Berlin Symphony Ensemble.

Kolejną atrakcją plenerowej imprezy "Oblężenie Malborka" odbędzie się w dniach 22-24 lipca. Do Malborka zjadą bractwa rycerskie z całego kraju i drużyny zagraniczne, w sumie ok. 350 osób. Na terenie Zamku stanie obóz rycerski ze stacjonującym wojskiem, odbędzie się jarmark rzemiosł średniowiecznych, turnieje łucznicze itp. Obchody zakończą grudniowe: Najsmaczniejszy Jarmark Adwentowy Pomorza oraz Festiwal "Boże Narodzenie w sztuce".

2000 biletów do Muzeum Zamkowego w Malborku ufunduje dla uczniów szkół podstawowych Mennica Polska. Bilety te będą ważne jednak dopiero za 25 lat; będą uprawniać do obejrzenia zbiorów w 2036 r. Bilety będą mieć formę pamiątkowych dukatów i otrzymają je uczniowie, którzy wezmą udział w ogólnopolskim konkursie na zaprojektowanie rewersu dukata.

Należy również wspomnieć o Muzeum Zamkowym,które jest nieodzowną częścią terenów zamkowych.Dochód z biletów jest przeznaczany na renowację zamku,warto zatem odwiedzić tę część warowni
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum naszego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości