1234567

Malbork ma już 50 lat

  
W tej sekcji umieszczamy archiwalne tematy naszego forum.

Malbork ma już 50 lat

Nieprzeczytany postprzez admin » 27 sty 2011 10:39

Z okazji przypadającego w tym roku 50-lecia zamku w Malborku organizatorzy przygotowali masę atrakcji dla turystów,jak również miejscowych.Po niespełna 4 latach zakończono konserwację dzięki czemu największa komnata , w którym jadali królowie i dygnitarze Europy odzyskała swój dawny wygląd

W lutym odbędzie się specjalny pokaz wybranych eksponatów z kolekcji bursztynu. Prezentacja przygotowana będzie we współpracy z Museum and Art Gallery w Glasgow. Na marzec zaplanowano m.in. wystawę dotyczącą wielkich osobistości, które odwiedziły Zamek w Malborku oraz konkurs internetowy "Śledczy na start", w którym trzeba będzie poszukać informacji o zamkowej historii.

Ten najważniejszy dla Malborka dzień przypada na 20 maja. Na wystawie "Creme de la creme" pokazane zostaną najbardziej wartościowe eksponaty z kolekcji Muzeum Zamkowego; zaplanowano też koncert Genesis Klassik na dziedzińcu Zamku Średniego. Wystąpi wokalista rockowy Ray Wilson oraz Berlin Symphony Ensemble.

Kolejną atrakcją plenerowej imprezy "Oblężenie Malborka" odbędzie się w dniach 22-24 lipca. Do Malborka zjadą bractwa rycerskie z całego kraju i drużyny zagraniczne, w sumie ok. 350 osób. Na terenie Zamku stanie obóz rycerski ze stacjonującym wojskiem, odbędzie się jarmark rzemiosł średniowiecznych, turnieje łucznicze itp. Obchody zakończą grudniowe: Najsmaczniejszy Jarmark Adwentowy Pomorza oraz Festiwal "Boże Narodzenie w sztuce".

2000 biletów do Muzeum Zamkowego w Malborku ufunduje dla uczniów szkół podstawowych Mennica Polska. Bilety te będą ważne jednak dopiero za 25 lat; będą uprawniać do obejrzenia zbiorów w 2036 r. Bilety będą mieć formę pamiątkowych dukatów i otrzymają je uczniowie, którzy wezmą udział w ogólnopolskim konkursie na zaprojektowanie rewersu dukata.

Należy również wspomnieć o Muzeum Zamkowym,które jest nieodzowną częścią terenów zamkowych.Dochód z biletów jest przeznaczany na renowację zamku,warto zatem odwiedzić tę część warowni
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Avatar użytkownika
admin
Administrator

  • Posty: 4417
  • Dołączył(a): 12 mar 2010 12:22
  • Podziękował : 122 razy
  • Otrzymał podziękowań: 135 razy
Góra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

  • Reklama
Polska Baza noclegowa Spanie.Online Rozliczenie podatku za granicą Apartamenty Hiszpania Baza Noclegowa