1234567

Ślub na Sri Lance

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia na Sri Lance
Kokosanka

Ślub na Sri Lance

Nieprzeczytany post autor: Kokosanka » 04 kwie 2011 20:52

Witam,
chciałam się dowiedzieć, jak wygląda rejestracja ślubu ze Sri Lanki?

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Re: Ślub na Sri Lance

Nieprzeczytany post autor: admin » 06 kwie 2011 09:51

Witaj. Musisz przedstawić dokumenty ze ślubu do urzędu stanu cywilnego w swoim rodzinnym mieście, przy czym dokumenty muszą być przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego z angielskiego na polski. Wszędzie piszą że masz trzy miesiące na dostarczenie dokumentów ze ślub do urzędu stanu cywilnego co nie jest prawdą. Nie ma określonego czasu na dostarczenie odpowiednich dokumentów.Napisz kiedy zamierzasz wziąć ślub oraz w jakiej części Sri Lanki ;)
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Kokosanka

Nieprzeczytany post autor: Kokosanka » 06 kwie 2011 16:52

Cześć!
Jesteśmy już po ślubie:) mieliśmy go w marcu, w Beruweli. Powiedziano nam, że urzędniczka, która udzielała ślubu przez ich ministerstwo prześle nasze dokumenty do Polski. My mamy tylko ksero. Według ich informacji, taka jest procedura, tylko nie wiedziałam, ile to trwa. Czy masz doświadczenia z inną procedurą?

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 08 kwie 2011 08:32

W takim razie gratulację,napisz w jakim hotelu braliście ślub (pytam z ciekawości) .Jeśli chodzi o dokumenty to powinni dać wam certyfikat niedługo po ślubie.Czasem jednak się zdarza że wysyłają bezpośrednio do domu.Ponieważ to Sri laka, możesz czekać nawet do 3 mc.Nie masz się jednak się czego obawiać, musisz się również uzbroić w cierpliwość.

PS Zapraszam do wstawienia kilku fotek ze Sri lanki. ;)
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:

Kokosanka

Nieprzeczytany post autor: Kokosanka » 08 kwie 2011 14:39

Cześć,
ślub mieliśmy w hotelu Eden, w pięknej scenerii, oczywiście z obowiązkową jazdą na słoniu:) Dziękuję za informacje, czekam zatem na dokumenty.

Madzik

Nieprzeczytany post autor: Madzik » 15 maja 2011 22:38

Mam zamiar wziąć ślub na Sri Lance ale mam dużo pytań, proszę o kontakt. Pozdrawiam. Magda pacza@o2.pl

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 16 maja 2011 09:02

Witaj.Chętnie pomogę, jednakże tylko na forum. Pisz śmiało postaram się pomóc ;)

aischa75

Nieprzeczytany post autor: aischa75 » 03 lip 2011 21:26

Witam! Ja brałam ślub na Sri Lance 13 lutego 2010 wszystkim zajęło się biuro podróży Ecco Travel, dokładnie informowali nas o wszystkim i odpowiadali na nasze najbardziej zagmatwane pytania. Co do przysięgi to Pani Urzędnik łamanym angielskim mówi tekst ,który powoli zdanie po zdaniu powtarzacie najpierw Pan młody ,a potem Pani Młoda ...nawet jeśli nie znasz angielskiego nie ma co panikować,wszystko będzie udokumentowane.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 05 lip 2011 11:10

Przyjmij gratulacje od nas wszystkich. Napisz w jakim hotelu brałaś ślub, ile płaciłaś, co miałaś w pakiecie ślubnym, może troszkę fotek, było by super.

aischa75

Nieprzeczytany post autor: aischa75 » 17 lip 2011 15:42

admin pisze:Przyjmij gratulacje od nas wszystkich. Napisz w jakim hotelu brałaś ślub, ile płaciłaś, co miałaś w pakiecie ślubnym, może troszkę fotek, było by super.
Witam serdecznie! Ślub braliśmy w Beruweli w hotelu Riverina- w ogrodzie mają wydzielone miejsce . Początkowo w Polsce wymyśliłam sobie plażę, ale z uwagi na dużą liczbę gapiów ,masakryczne słońce,wiatr-rezydent wyjaśnił,że ogród jest jedynym miejscem! W pakiecie dokładnie to co wcześniej pisane było jednak trzeba wszystkiego pilnować ,tak np. czekałam z niecierpliwością na masaż, który miał być rzekomo w dniu ślubu ,a musieliśmy się upomnieć bo inaczej by hmmmm zapomnieli! Taka mentalność, na wszystko maja czas z niczym się nie spieszą ,rejs łodzią też jest w pakiecie i też trzeba się upomnieć bo sami nie zaproponują. Za naszą panią pilot z biura podróży w Colombo musieliśmy ciągle dzwonić bo jakoś nie po drodze jej było zawitać do hotelu, a ponieważ mówiła po polsku tym bardziej nie dawaliśmy jej żyć. Tak więc do samego dna ślubu nerwówka,ale warto było bo ceremonia przebiegała bez zarzutu...a ponadto uroku dodaje fakt ,że Polacy , którzy tam spędzali urlopy zupełnie spontanicznie wzięli udział w ceremonii by nas podtrzymać na duchu, a potem zupełnie spontanicznie zrzucili się na prezent(nadmieniam -obcy sobie ludzie), a my w ramach rewanżu zaprosiliśmy ich na szampana, tort....a wieczorem do lokalu na tańce!! Coś cudownego!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sri lanka”