1234567

łódź teraz bardziej przyjazna dla podróżujących

W tej sekcji piszemy o miejscach wartych zobaczenia w Łodzi
mirczek
Nowicjusz

Re: łódź teraz bardziej przyjazna dla podróżujących

Nieprzeczytany post autor: mirczek » 28 cze 2015 19:35

W sumie lokalizację to miasto ma bardzo dobrą, gorzej chyba ze sterotypem, ze nic tam ciekawego nie ma

Awatar użytkownika
Cobi

Nieprzeczytany post autor: Cobi » 03 lip 2015 14:20

Łódź bardzo się zmieniła przez ostatnie lata. Wypiękniała i cały czas jest modernizowana. Może nie ze wszystkimi zmianami łodzianie się zgadzają, ale wystarczy pojechać na Śląsk. Dla mnie tam mało co się zmieniło, a władze nie szukają nawet nowych perspektyw na rozwój. Łódź jest przyjazna dla turystów. Ja coraz częściej słyszę nawet tych zagranicznych. Kiedyś wycieczki grupowe cudzoziemców były normalnością w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie. Dziś stają się również w Łodzi. A głupie filmiki z YT, które nic nie wnoszą do rozmowy można sobie darować. Szczególnie jeśli kręcą je ludzie, którzy nic o tym miejscu nie wiedzą.

Awatar użytkownika
Cobi

Nieprzeczytany post autor: Cobi » 03 lip 2015 14:37

mirczek pisze:W sumie lokalizację to miasto ma bardzo dobrą, gorzej chyba ze sterotypem, ze nic tam ciekawego nie ma
Nie ma nic ciekawego? No to proszę bardzo:

1. Największe centrum handlowo-rozrywkowe zbudowane z pozostałości XIX wiecznej fabryki króla bawełny Izraela Poznańskiego: Manufaktura
2. Pałace byłych fabrykantów: Pałac Poznańskiego, Pałac Herbsta, Pałac Karola Scheiblera, Secesyjny pałacyk Elektrowni Łódzkiej itp.
3. Księży Młyn - dzielnica byłych fabrycznych robotników, która nadal zachowała klimat sprzed włókienniczej Łodzi
4. Ulica Piotrkowska - najdłuższa ulica handlowa w Europie, wraz z aleją gwiazd
5. Zabytkowe kamienice 4 kultur - żydowskiej, niemieckiej, rosyjskiej oraz polskiej - w końcu Łódź to miasto czterech kultur: Kamienica pod Gutenbergiem, Kamienica Dawida Szmulewicza, Kamienica Oszera Kohna, kamienica Pod Gutenbergiem Jana Petersilgego.
6. Litzmannstadt - getto na terenach Łodzi.
7. Cmentarz żydowski.
8. Muzeum SEMAFOR czy Kinematografii - Łódź to także kino, to tu kręcono i realizowano część "Idy"
9. Łódzkie muralne - Łódź to pierwsze miasto w Polsce, w którym zaakceptowano ten typ sztuki. Reszta miast zaczęła to ściągać od nas.
10. Pasaż Róży - jedyne kamienice, które pokryte są lustrzanymi odłamkami. Wygląda to rewelacyjnie, kiedy świeci słońce.
11. W Łodzi można zobaczyć miejsca związane z Tuwimem, Reymontem czy Rubinsteinem.
12. Łódzkie cerkwie, kiedyś miasto posiadało ich ponad 250.
13. OFF Piotrkowska - tego nie da się wytłumaczyć, to trzeba zobaczyć i poczuć charakter miejsca.
14. Elektrownia teraz EC1 - druga w Polsce, ale pod względem wydajności lepsza niż warszawska.
15. Lecznica "Pod koniem" - pierwszy gabinet weterynaryjny w Polsce, działający do dziś.
16. Przejażdżka tramwajem linii 43 - to najdłuższa w Polsce linia tramwajowa i druga z najdłuższych w Europie (długość 29 km).

Mógłbym pisać więcej, ale tyle starczy. Może kogoś zainteresowałem swoim miastem ;) Naprawdę warto przyjechać do Łodzi pozwiedzać i poznać klimat miasta. Jest inne niż wszystkie w Polsce.

Awatar użytkownika
Nanda Devi
Aktywny użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Nanda Devi » 23 sie 2015 19:28

Cobi pisze:Jest inne niż wszystkie w Polsce
To napewno. Ale żeby tam przyjeżdżać......Statystyki pokazują, że od dobrych kilku lat, kto tylko może to z Łodzi spierdala.

Awatar użytkownika
Hrata

Nieprzeczytany post autor: Hrata » 17 wrz 2015 11:41

Wiem, że to mocno nieaktualny wątek, ale no musiałam napisać. W tym roku wybrałam się na wycieczkę objazdową i byliśmy przez 3 dni w Łodzi. Bardzo specyficzne miasto z charakterem. XIX-wieczne fabryki, piękne pałace, murale, nietuzinkowe muzea (np. Dętka), a do tego moc historii, która nie jest Polakom w ogóle znana. Jakby sama Łódź i jej mieszkańcy nie chwalili się swoją przeszłością oraz potencjałem. Ze swojej strony powiem tak: 3 dni to za mało, aby zrozumieć i poznać to miasto. Jest nietuzinkowe, innego takiego w Polsce naprawdę nie widziałam. Do tego ta możliwość połączenia historii ze współczesnością (np. Manufaktura czy EC1).

marylou
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: marylou » 24 wrz 2015 14:26

Mieszkam w Łodzi od dziecka i własnie w specyfice tego miasta tkwi jego siła. Poza tym Łódź bardzo się teraz zmienia (remonty, remonty, i jeszcze raz remonty) i myślę, że to kwestia czasu kiedy więcej turystów zacznie ją zwiedzać.

Awatar użytkownika
Nanda Devi
Aktywny użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Nanda Devi » 27 wrz 2015 19:19

Wy tak na poważnie ?

olindaa87
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: olindaa87 » 21 mar 2016 12:28

Potwierdzam bardzo fajne miasto. Jest tu dużo kontrastów. Dużo starych zabytkowych fabryk itd połączone z nowo wyremontowanymi ulicami centrum...Ciekawie :)

sakarot

Nieprzeczytany post autor: sakarot » 16 wrz 2016 10:49

Teraz jak skończy się remont dworca to łatwiej będzie podróżować. A co do zmian, to są na prawdę ogromne!

Apartament-Baltic
Bardzo aktywny użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Apartament-Baltic » 29 wrz 2016 11:07

Łodź dla mnie osobiście nie ma nic do zaoferowania dla turystów poza główną ulica Piotrkowską, jeżeli komuś zalezy na aktywnym zwiedzaniu zabytków, to będzie bardzo rozczarowany. Polecam raczej Warszawę, Wrocław, Kraków czy Gdansk.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Łódź”