1234567

Lizbona

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Lizbonie
Marghot
Ekspert - podróżnik

Re: Lizbona

Nieprzeczytany post autor: Marghot » 15 paź 2015 11:09

tak, Lizbona jest piękna,a informacje podane w tym wątku niezmiernie przydatne.
Zawsze słyszałam, ze fani Portugalii dzielą się na wielbicieli Lizbony i Porto.
Niestety jestem wyjątkiem, bo za nic nie potrafię rozstrzygnąć, które z miast mnie bardziej urzeka i do którego wolę wracać. Do Porto zdarza mi się częściej znaleźć tanie bilety ;)

Awatar użytkownika
trinnity
Nowicjusz

Re: Lizbona

Nieprzeczytany post autor: trinnity » 13 sty 2016 09:46

cześć! byłam w Lizbonie w ubiegłym roku, niestety tylko jeden dzień, bo przebywałam cały czas w rejonie Algarve. Mnie Lizbona po prostu urzekła i jest to miasto, do którego zdecydowanie wrócę, bo czuję ogromny niedosyt! Piękne, kręte uliczki, kawiarnia ka każdym kroku, pyszne cukiernie (mniaaam!), ale co najważniejsze, Lizbona zachowała swój klimat. Moim zdaniem nie jest kolejną pompatyczną, europejską stolicą, w której buduje się kolejne wieżowce, aby udowodnić, jaka to ona jest światowa. Ma zniszczone kamienice, ulice, w które lepiej nie zaglądać, jest brudna, ale przy tym prawdziwa. I za to najbardziej cenię to miasto!
Swoją drogą polecam każdemu Portugalię! Tym razem nie popełnię tego błędu i nie zamieszkam w jednym miejscu, tylko przejadę ją od Algarve aż do Porto. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lizbona”