1234567

Litwa Wilno

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Wilnie
xbox

Re: Litwa Wilno

Nieprzeczytany post autor: xbox » 31 paź 2011 11:24

wilno bardzo fajne, dużo zabytków dużo kościołów i mnogość wyznań, nieopodal znajduje się twierdza warowna Troki, polecam wziąść przewodnika żeby dowiedzieć się nieco więcej na ten temat

Awatar użytkownika
Nicks13
Aktywny użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Nicks13 » 01 kwie 2012 19:24

Miasto z klimatem. Aż się chcę wrócić! Jedno z najmilej zapamiętanych przeze mnie miejsc! :)

Awatar użytkownika
autocash
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: autocash » 20 lip 2012 16:27

Kościół św. Kazimierza - perełka. Warto wiedzieć, że bardzo duża część wileńskich kościołów służyła w czasach wojen napoleońskich, jako magazynu lub lazarety. Dużo później, w czasach komunizmu było jeszcze gorzej. Np. wspomniana bazylika była przekształcona w...muzeum ateizmu. Dlatego wszystkie zabytki, które zostały wewnątrz budydnków, znajdują się tam nieomal cudem.

nellkka

Nieprzeczytany post autor: nellkka » 27 sie 2012 08:55

Witam :) Spędziłam w Wilnie weekend, po drodze zahaczając o Troki. Miasto bardzo mi sie podobało :) W porównaniu do Warszawy ta stolica jest oazą spokoju. Nie ma korków, biegających ludzi, przeciskających się obok siebie. Bynajmniej ten sierpniowy weekend taki był :) W weekend można spotkać co krok grupkę młodych, poprzebieranych ludzi, bawiących się na wieczorach panieńskich i kawalerskich :) Miasto to ma starą duszę, (liczne kościoły, stary cmentarz...) jednocześnie będąc nowoczesne (sklepy, kluby..). Ponadto oferuje pyszne i niedrogie jedzenie :) Polecam!

OWAkces_PL
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: OWAkces_PL » 18 gru 2012 15:34

A o Ostrej Bramie nie pamiętacie? Nawet dla ludzi mało "kościelnych" to miejsce jest niesamowite, niemal magiczne. Już widok schodów z wyżłobionymi od kolan wgłębieniami robi wrażenie. Na ulicy od drugiej strony mieści się piekarnia z wspaniałym razowym chlebem, pieczonym według starej receptury, bez żadnych ulepszaczy. Warto też odwiedzić cmentarz Na Rossie z grobami wielu Polaków, w tym matki marszałka Piłsudskiego i jego serca.

skandaluzja36
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: skandaluzja36 » 06 kwie 2013 18:31

Wilno jest piękne. Mnie zauroczyło. Ma niesamowity klimat i wszyscy rozumieja po polsku...:)

Mayu
Bardzo aktywny użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Mayu » 26 wrz 2013 14:23

Będąc na Litwie dowiedziałam się wielu naprawdę ciekawych rzeczy na temat tego kraju jak i jego historii. Podziwiałam jego zabytki gdy reszta grupy zastanawiała się jak przemycić alkohol do pokoju. Czy tylko ja jestem taka, że wolę upajać się pięknem zabytków niż tanim winem?
Do dziś pamiętam piękny cmentarz na Rossie, Ostrą Bramę i Wzgórze Trzech Krzyży.
Niestety zdjęć jakie tam robiłam nie mam jak tu opublikować bo nie były one robione cyfrówką. Ale mogę się pochwalić, że na Rossie wypstrykałam cały podwójny film.

Marylka47

Nieprzeczytany post autor: Marylka47 » 22 paź 2013 14:05

Byłam kilka dni temu w Wilnie. Cudownie jest samemu spacerować Starówką i zwiedzać najpiękniejsze miejsca: Ostra Brama, kościół Św. Kazimierza, Św. Ducha, cerkiew Św. Ducha, Katedrę oraz kościół Św. Anny. Zaułek Bernardyński oraz wiele innych miejsc. Taki wyjazd to dla Polaka balsam dla duszy. Zawsze wracam wyciszona, odmieniona, naładowana pozytywną energią. Po kilku miesiącach tęsknię do tych miejsc i chciałabym wracać.

makaronniara

Nieprzeczytany post autor: makaronniara » 20 lis 2013 22:57

Wilno to super miasto, dużo polaków tu mieszka :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wilno”