1234567


Legendy, legendy ... znasz ciekawą legendę? Napisz!

W tej sekcji poruszamy tematy ogólne związane z turystką
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 4812
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Legendy, legendy ... znasz ciekawą legendę? Napisz!

Nieprzeczytany post autor: admin » 28 sty 2018 13:59

Kolejna ciekawa legenda do kolekcji :) :)

gory-sowie-i-legenda-o-generale-t10396.html
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 4812
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Legendy, legendy ... znasz ciekawą legendę? Napisz!

Nieprzeczytany post autor: admin » 06 lut 2019 19:25

Oto jeszcze więcej legend i opowieści

24 Trumny jaskiniowe

Pod względem historii, głębokie Południe może wydawać się egzotyczne dla tych, którzy są przyciągani do jego głębokich zielonych lasów, tajemniczych bagien i kontrowersyjnej historii. Z takich powodów jak ten, z tego regionu wyszły ciekawe opowieści. Jeden z takich przykładów pochodzi z Alabamy, gdzie pod koniec XIX wieku znaleziono serię pustych trumien, które "wydawały się być wydrążone przez ogień, a następnie wyciosane narzędziami z kamienia lub miedzi". Po ich odkryciu przez ks. Williama N. Crump'a, trumny te zostały wysłane do Smithsonian Institute i najwyraźniej zaginęły w tym procesie.

23 Kółko damskie Rio Castor

Przechodząc do czegoś bardziej fantastycznego, jest ciekawa anegdota, która unosi się wokół pewnych stron internetowych o dziwnej kobiecie. Znaleziona przez nienazwanego odkrywcę w "Tunelu koło Rio Castor" który podobno znajduje się w Brazylii, kobieta ta twierdziła, że ma "2500 lat", mimo że wyglądała na około 20 lat. To z kolei wiąże się z popularną teorią, że pod samą Brazylią może być podziemna kraina, choć nie ma na to absolutnego dowodu. Brazylia ma jednak niesamowite podziemne cuda, takie jak tajemnicze "tunele o gładkich ścianach", w których można znaleźć informacje dotykowe Earth Touch

22 Pojazdy podziemne Concepiao

W innym przykładzie odnoszącym się do teorii, że gdzieś w Brazylii znajduje się podziemne miasto opisuje incydent, w którym stary człowiek "odwiedził rozległe podziemne miasto, w którym dziwne pojazdy wbiegały do i z powrotem". Podobno zdarzenie to miało miejsce w miejscu zwanym Concepiao, które nie wydaje się być faktycznym miejscem w Brazylii. Może to być jednak błędna wymowa Conceião, które jest dzielnicą w stanie Paraíba po północno-wschodniej stronie Brazylii. Nie pomaga również fakt, że konto nie opisuje, jak właściwie wyglądają pojazdy, co czyni tę historię bardziej wątpliwą z punktu widzenia prawdy.

21 Saucerzy Rincon Underground

Zawsze ulubionym wśród konspiracji, UFO lub latających spodków, jak są nieoficjalnie nazywane, mają tendencję do pojawiania się niemal wszędzie. Dotyczy to nawet opowieści o możliwym podziemnym mieście w Brazylii, takim jak to, które pochodzi z miejsca zwanego Rincon (które nie wydaje się być prawdziwe). Dwóch odkrywców znalazło wejście do tunelu, w którym widzieli "latające spodki świetlne wchodzące i wychodzące". Podobnie jak pozostałe dwie historie, które rzekomo pochodzą z Brazylii, ta jedna ma wiele anegdotycznych cech natury, bez fizycznych dowodów za twierdzeniem, takich jak zdjęcia czy nawet renomowane źródła, które ją wspierają.

20 Brakujące okręty podwodne

Ponieważ uskok San Andreas spoczywa wzdłuż dwóch płyt tektonicznych, często znajduje się w epicentrum wielu trzęsień ziemi w Kalifornii. Doprowadziło to nawet do ciekawych spekulacji, w tym do wniosku, że uskok San Andreas Fault składa się w rzeczywistości z "komór niepodpartych, które są w trakcie zawalania się". Podobno roszczenie to pochodziło z relacji oficera Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, który badał te komory w łodzi podwodnej (mimo że inne okręty podwodne rzekomo w nich znikają). Relacja z kolei została opublikowana w czasopiśmie, które wydaje się już nie istnieć, a przynajmniej już nie istnieje.

19 Tajemnicza świątynia pod Wielkim Kanionem

Ponieważ miejsca takie jak Brazylia są egzotyczne ze względu na tropikalny krajobraz i są domem dla wielu starożytnych cywilizacji, może ona rozbudzić wyobraźnię tych, którzy myślą, że pod jej powierzchnią znajduje się coś niesamowitego, co tylko czeka na odkrycie. Jednak Stany Zjednoczone mają swoje egzotyczne miejsca, takie jak Wielki Kanion. Rozległy obszar chroniony przez rząd federalny, jak ktokolwiek mógłby potencjalnie nie wyobrazić sobie czegoś więcej dla niego? Weźmy na przykład pomysł, że w Wielkim Kanionie znajduje się "Sanktuarium z bożkiem buddyjskim"


Jeśli posąg Buddy w Wielkim Kanionie nie brzmi jak dalekosiężny pomysł, to jak o krypcie pełnej mamusiów? "Ta krypta i posąg Buddy to tylko jedna z wielu rzeczy rzekomo odkrytych przez dwóch archeologów z Smithsonian Institute. Dowodzi to im, że starożytny Egipt miał wpływ na wczesną historię Ameryki Północnej, choć pomysł ten został obalony w podobnych przypadkach lub przynajmniej jest przedmiotem debaty. Jedynym dowodem tej rzekomej ekspedycji jest "1909 wydanie Arizona Gazette" według Gizmodo.


16 pokoi pełnych tajemniczych artefaktów


Oprócz tabletek i mumii, w Wielkim Kanionie znajdowały się rzekomo pomieszczenia pełne artefaktów "takich jak broń i instrumenty miedziane w rodzaju, które nigdy nie były znane jako rodzime dla obu Ameryk", Teraz należy podkreślić, że artykuł, w którym te odkrycia zostały wspomniane w nie zawierał żadnych zdjęć, nie mówiąc już o referencjach dwóch archeologów, którzy zostali zidentyfikowani jako profesor S. A. Jordan i awanturnik G. E. Kinkaid. W rzeczywistości "Nie istnieje żaden zapis Kincaida lub profesora Jordana w Katedrze Antropologii Smithsona"

15 Podziemna komora z rozgałęzionymi ścieżkami


Choć artykuł Arizona Gazette jest prawdziwy, został opublikowany anonimowo. Łatwo więc założyć, że był to "Czysto fikcyjny wynalazek anonimowego pisarza, który go wymyślił", jak określił Skeptoid. Przecież w latach 1900-tych popularne były opowieści o celulozowni, a odkrycie grobowca Tutankhamuna z pewnością wzbudziło w ludziach wiele emocji, w tym ich wyobraźnię. Ale podczas gdy rzeczy takie jak posąg Buddy i krypta z pewnością wydają się wymyślone, jednym z innych odkryć w tym artykule twierdził, że "komora mamuta około 1.480 stóp pod ziemią" z rozgałęzionymi ścieżkami według ThoughtCo, które brzmi nieco bardziej wiarygodnie

14 Korytarzy marmurowych


Olbrzymia jaskinia, która leży tysiące stóp pod powierzchnią ziemi, to jedno, ale podziemne korytarze wykonane z marmuru? Brzmi to mało prawdopodobne w zależności od tego, kto je zbudował. W tym przypadku zostały one rzekomo znalezione przez ekspedycję, która miała miejsce na górze Tsurugi. Położona w Japonii góra ta ma wiele dziwnych historii z nią związanych "W tym ogromny wąż i Arka Przymierza", zgodnie z oficjalną stroną internetową Nishi-Awa Tourism Area. Nie byłoby więc zaskoczeniem, gdyby ta wyprawa, która miała miejsce w latach trzydziestych i zatrzymana w latach trzydziestych, była jeszcze jedną wątpliwą historią o wątpliwym pochodzeniu.

13 Kalifornijska Jaskinia Muzyka


Biorąc pod uwagę pierwotny strach, jaki jaskinie naturalnie wywołują, kiedy je przemierzamy, dodatkowo przerażające wydaje się słuchanie muzyki na wierzchu. Taka rzecz pozornie przydarzyła się "Parze z biskupa Kalifornii" gdzie znaleźli tunel, który nagle wyprodukował wodę z kilku szczelin. Podczas gdy udało im się uciec w sam raz, przypomnieli sobie, że zaraz potem usłyszeli muzykę. Podobnie jak opowieść o Wielkim Kanionie, pochodzi ona z rzeczywistego opublikowanego źródła, pomimo wątpliwego autorytetu w zakresie prawdziwości.

12 West Virginia Cavern HieroglyphicsChoć nie jest tak majestatyczny jak Wielki Kanion, Zachodnia Wirginia ma podobną historię o podziemnym odkryciu, które w naturze jest wątpliwe. Robotnicy znaleźli jednak kilka jaskiń z dziwnymi hieroglifami napisanymi na ścianach". Teraz termin "hieroglify" oznaczałby, że są to starożytni Egipcjanie, co z pewnością uczyniłoby tę część ciągu twierdzeń, że starożytni Egipcjanie byli w jakiś sposób obecni w Ameryce Północnej, zanim został on oficjalnie odkryty przez europejskich odkrywców. Ale jak już wspomniano wcześniej, dowodów na to za wiele nie ma, pomimo wyjątków z innymi kulturami, takimi jak Wikingowie, którzy założyli osady w Kanadzie.


10 Sieć Schronisk


Jeśli chodzi o wszelkie prace budowlane, czasem natrafia na coś nieoczekiwanego. Na przykład, ekipa budowlana w San Jose "Znalazła ponad 70 sklepień" pod obszarem, który rozwijała dla "nowej hali piłkarskiej". Ich celem jest tajemnica, choć można by przypuszczać, że zostały one stworzone, aby zapewnić schronienie na wypadek działań wojennych. Wewnątrz tych schronów znajdowały się jednak m.in. "Pustka szczelinowa większa od basenu olimpijskiego".

9 Rysunki podziemne


Oto historia trudna do przełknięcia, ale fascynująca: zaczyna się od "bestsellerowej książki The Third Eye z 1956 roku, która jest rzekomo autobiograficzną relacją człowieka o imieniu Tajemniczy wszechświat". W tej książce opisuje podróż do Lhasy, stolicy Tybetu, gdzie pod pałacem Dalajlamy znalazł wiele dziwnych rzeczy, w tym rysunki nieznanych symboli i schematów tajemniczych maszyn. Choć brzmi to jak fabuła opowieści napisanej przez H. P. Lovecrafta, to jednak pokazuje, jak egzotyka miejsc takich jak Tybet może wzbudzać wyobraźnię.

8 Obsidian Sarkofagi

Oprócz tajemniczych rysunków, Rampa opisuje również znalezienie "trzech sarkofagów pozornie wykonanych z gładkiego czarnego kamienia podobnego do obsydianu" według Tajemniczego Wszechświata. Ale podobnie jak w artykule Arizona Gazette, autobiograficzna relacja Rampy z tych wydarzeń w The Third Eye została zakwestionowana przez sceptyków. W rzeczywistości, prawdziwy detektyw został wynajęty, aby dowiedzieć się prawdy. Odkrył, że we wtorek Lobsang Rampa był właściwie pseudonimem używanym przez Cyryla Hoskina, "brytyjskiego syna hydraulika, który mieszkał w Irlandii w połowie lat pięćdziesiątych i przeniósł się do Kanady w latach sześćdziesiątych".

7 Złotych tabletek pokazujących historię ludzkości


Od jednej fantastycznej historii do drugiej, skaczemy z egzotycznego królestwa Tybetu do bardziej przyziemnego miasta Los Angeles. Domem dla wielu znanych osobistości i firm rozrywkowych, to miejsce ma swój udział w oburzających roszczeń. Jednym z takich przypadków było opublikowanie "wydania LA Times z 1934 roku" według Mysterious Universe, w którym "inżynier geofizyk o imieniu G. Warren Shufelt" twierdził, że odkrył podziemne miasto pod Los Angeles. Shufelt znalazł w nim złote tablice, które opisują całą historię ludzkości, którą podobno sfotografował za pomocą promieni rentgenowskich.

6 Underground Lizard People

Popularna teoria spiskowa, Jaszczurka Ludzie to istoty, które albo potajemnie żyją wśród nas, albo tajemniczo znikły dawno temu. W odniesieniu do historii Los Angeles, Shufelt twierdził, że "tysiące lat temu założyli rozległy podziemny system jaskiń pod obszarem Los Angeles". Jednak od czasu artykułu LA Times, w którym to twierdzenie zostało opublikowane, nie znaleziono dalszych dowodów. Tak więc, uważa się, że jest to fałszywa historia, a Gizmodo argumentuje, że jest ona "poprzednikiem miejskich legend reptilistycznych, które obecnie rozpowszechniają się w Internecie".

3 Mieszkańcy podpowierzchniowi Arkansas


W porównaniu z poprzednimi dwiema opowieściami o spotkaniach z podziemną rasą ludzi, ta właściwie opisuje jak wyglądają. Niestety, nie sprawia to, że historia ta jest bardziej prawdopodobna. Grupa odkrywców sprawdzała jaskinię w pobliżu Batesville, Arkansas, kiedy "Znaleźli tunel oświetlony zielonkawą fosforescencją, w którym spotkali rasę istot, które stały na wysokości 7-8 stóp i miały niebieską skórę".

2 Trzeźwo Underground Giants


Czy biorąc pod uwagę dziwność Ludzi Jaszczurów, nie mówiąc już o ludziach podziemnych o niebieskiej skórze, ktokolwiek byłby zaskoczony, gdyby ktoś twierdził, że w Ameryce pochowano dosłowne giganty? Taka rzecz miała miejsce w 1885 roku, kiedy "The New York Times prowadził naprawdę zdumiewającą historię starożytnego podziemnego miasta, które znaleziono na głębokości 360 stóp podczas kopania szybu w kopalni węgla niedaleko Moberly w Randolph County, Missouri". Znaleźli również pozostałości tego, co wydawało się gigantami, choć nigdy nie wyszły na jaw żadne zdjęcia tych rzeczy.

1 Podziemne Towarzystwo

Wśród dziwnych i fantastycznych historii, o których mowa w tym artykule, jest taka, która ma ciekawe korzenie w swojej naturze, pomimo tego, że jest wątpliwa pod względem realizmu. Mianowicie, podziemny obszar Agartha (nazywany również Agharti). Opisywane przez okultystę w XIX wieku, od tamtej pory byli odkrywcy, którzy twierdzili, że znaleźli to miejsce. Najsłynniejsze z nich to Ferdynand Ossendowski i Nicholas Roerich, którzy "Powiedzmy, że jest to dom dla 20 milionów ludzi" .To z kolei jest postrzegane jako możliwe wsparcie dla teorii Hollow Earth, pomimo jej przestarzałości.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości