1234567

Lasy deszczowe A.Poludniowej podróżniczka poszukiwana

W tej sekcji szukamy towarzysza na wspólne wyprawy.

Lasy deszczowe A.Poludniowej podróżniczka poszukiwana

Nieprzeczytany postprzez Krzysztof Filla » 14 mar 2015 12:07

Witam. Szukam dziewczyny (płeć brzydka może już przestać czytać w tym momencie :) ) na diecie roślinnej którą kieruje ciekawość świata a szczególnie do świata natury. Chciałbym razem pojechać do Ameryki Południowej lub Łacińskiej (Kostaryka i okolice). Główny cel tej podróży to poznawanie i fotografia lasów deszczowych. Cała wyprawa z założenia budżetowa czyli namiot i własna deska do krajania :) Termin to następna zima około 2-3 miesięcy. Na razie nie mam prawie żadnych konkretów, bo to pozostaje do wspólnego ustalenia co chciałbym uczynić już na piva. Dlaczego wege? W niektórych krajach ciężko znaleźć wege przyjazne jadłodajnie i wspólne ich poszukiwanie ułatwi podróżowanie. Poza tym główny powód wycinki lasu Amazonii to produkcja mięsa i według mnie troska o nie i spożywanie mięsa nie idą w parze.
Mam nieznaczne doświadczenie w podróży po lasach deszczowych Azji Południowo-Wschodniej. Tutaj trochę zdjęć Malezja i Indonezja. http://filla.pl/azja.php?action=azja

Krzysztof Filla
Nowicjusz

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Lasy deszczowe A.Poludniowej podróżniczka poszukiwana

Nieprzeczytany postprzez Krzysztof Filla » 03 sty 2016 09:47

PONIZEJ OPIS KTORY ZAMIESCILEM W MARCU 2015. Z POWODU BRAKU ZAINTERESOWANIA WYPRAWE PRZEKLADAM NA ZIME 2016/17 TERAZ MUSZE COS WYMYSLEC NA SZYBKO. MYSLE ZE JESLI TRAFI SIE JAKAS OKAZJA TO POJADE DO KAMBODŻY BO MAM TROCHE PRZETERMINOWANYCH SLAJDOW W DOMU A ANGOR WAT CHCIALEM JUZ ODWIEDZIC 12 LAT TEMU. MYSLE O 4 TYGODNIACH STYCZEN/LUTY.

Krzysztof Filla
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez MACFLOREK » 25 sty 2016 21:35

cześć. Jestem płcia brzydką więc na wyjazd się nie łapię. Ale...chętnie porozmawiam o logistyce takiej podróży. Czy już coś zaplanowałeś? Ja chciałbym sie w przyszłym roku wybrac na miesiąc do dżungli amazońskiej ale to trochę skomplikowana sprawa więc chętnie posłucham Twoich wskazówek jeśli już masz trochę planowania tego wyjazdu za sobą.

Pozdrawiam
Maciek

MACFLOREK
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez Krzysztof Filla » 12 gru 2016 19:23

WItaj.
wtedy nic nie planowalem bo nic nie wiedzialem co jak gdzie kiedy. Teraz lece do Kostaryki i Nikaragui na lekko ponad 2 miesiace a dokladnie druga polowa stycznia 2017 i powrót koniec Marca. Początkowo chciałem podzielić te 2 kraje na połowe czyli po miesiącu ale jak poczytałem ile kosztuje Kostaryka i całym moim szacunkiem do tego kraju to skracam go do 2 tygodni a reszta w Nikaragui. Ze względu na koszty nie organizuję wypadów w głąb dżungli bo to też bardzo kosztowne mówimy o setkach a nawet tysiącach US dolców za kilka dni. Jak będę miał sponsorów to wtedy mogę o tym myśleć. Jestem obecnie w trakcie planowania i jak to wyjdzie to się wszytko okaże. Jadę w tamte strony pierwszy raz wiec wiele rzeczy stoi pod znakiem zapytania.
Przepraszam że odpowiadam dopiero teraz ale nie zaznaczyłem powiadomienia emailowego a potem zapomniałem o tym forum.
Pozdrawiam
Krzysiek

Krzysztof Filla
Nowicjusz