1234567

Łapalice - zamek

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Polsce ,które nie pasują do poniższych kategorii
calineczka
I love traveling

Re: Łapalice - zamek

Nieprzeczytany post autor: calineczka » 12 gru 2012 10:34

Z zamkami to nie jest taka łatwa sprawa. Jeśli faktycznie jest on zabytkowy, to musimy podczas remontu otrzymać zgodę od konserwatora zabytków, co oznacza, że nasze wizje przebudowania zamku na hotel, który spełniałby wymogi klientów, ległyby w gruzach już na samym początku. Jeśli jednak uda nam się dogadać z konserwatorem i wyrazi on zgodę na nasze pomysły, to potem podczas remontu pęka jakaś rura, ściana, albo jeszcze coś gorszego i zaczynają się schody, bo jak zastąpić taką rurę rurą zabytkową? Poza tym sama wizja ogrzania olbrzymiego zamku zimą nie napawa optymizmem. Siedzę sobie właśnie budynku, który nie jest pierwszej młodości i próbuję go dogrzać, ale całe ciepło mi ucieka go góry, bo dach mam gdzieś w niebie :)

victussopot
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: victussopot » 18 lut 2014 10:07

Zamek w Łapalicach jest piękny, ale się umówmy, że tam są tylko ściany dające kształt - wykończenie tego zamku w mojej ocenie to są miliony... kolejna sprawa, że obiło mi się o uszy,że to miało pełnić rolę hotelu - czy w takiej lokalizacji tak ogromny hotel miałby rację bytu ? Szczerze wątpię.

HarcerzStary
Podróże moją pasją

Nieprzeczytany post autor: HarcerzStary » 25 lut 2014 21:35

W rzeczywistości to nie zamek... Zamkiem to "My" go nazwaliśmy i tak w mowie potocznej sie przyjeło. Projekt budowy tego czegos był na poczatku na dom mieszkalny,ale się właścicielowi troszke powiększyło. Był dobrze prosperującym przedsiębiorcą ,aż poszło kiepsko w interesach i mamy to co mamy...
Hotel miał by duża rację bytu ,wszystko ma zależało by od menagera takiego obiektu i kasy właściciela na wykończenie "jego" lub właściciela :-)

victussopot
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: victussopot » 27 lut 2014 11:22

Mam doświadczenie w branży hotelarskiej od środka i wiem,że w takim miejscu jak Sopot, nie jest łatwo z utrzymaniem się hotelu, a mówisz o miejscu na Kaszubach, które są mało znane i promowane w świecie. Obiekt odpowiada gabarytowo Grand hotelowi czyli samej obsługi miałbyś na stałe ok. 50 osób :) Bardzo duże koszta utrzymania, walory lokalizacji (lasy, jeziora) - brak infrastruktury turystycznej na poziomie bogatego klienta. Może ktoś zna i poda przykład hotelu 4-5* w małej miejscowości takich gabarytów, który bardzo dobrze prosperuje :) Ja nie znam dlatego tak sceptycznie podchodzę do całego przedsięwzięcia :)

Apartament-Baltic
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Apartament-Baltic » 21 maja 2014 12:08

Szczerze mówiąc to nigdy nie miałem okazji być w tym zamku więc ciężko mi cokolwiek napisać na jego temat,możecie wstawić np jakieś zdjęcia? Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje:)

HarcerzStary
Podróże moją pasją

Nieprzeczytany post autor: HarcerzStary » 26 maja 2014 21:00

Apartament-Baltic pisze:Szczerze mówiąc to nigdy nie miałem okazji być w tym zamku więc ciężko mi cokolwiek napisać na jego temat,możecie wstawić np jakieś zdjęcia? Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje:)
.... mówisz i masz .... nawet poczytać możesz ..
http://www.astra28.eu/lapalice.html

Awatar użytkownika
zakochanawgorach
Jestem w podróży

Nieprzeczytany post autor: zakochanawgorach » 27 wrz 2014 21:26

Bardzo ładny zamek, szkoda, że już ozdobiony graffiti...

HarcerzStary
Podróże moją pasją

Nieprzeczytany post autor: HarcerzStary » 09 paź 2014 20:05

....to nie jest ZAMEK :p

eDom
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: eDom » 13 sty 2015 13:24

into_the_wild pisze:
Alex pisze:Co do wyremontowania zamku,to jeśli chodzi o mnie chyba bym go sprzedał.Wyobraziłem sobie że mam taki zamek :D :D :D
a później że muszę go wyremontować :o :o :o :o :o od razu nasunęła mi się myśl -sprzedam i na hawaje :D :D :D
nie wiem, czy tak by się dało :D pamiętam historię jakiegoś zamku, który został sprzedany za złotówkę bo w jego remont trzeba było włożyć miliony ;)
Dobrze, że takie transakcje nie są blokowane dla ludzi, którzy naprawdę chcą zmienić ruinę w piękny zamek. Dzięki temu zamek nadal będzie stał a sam właściciel może będzie mógł zarabiać to co włożył jego renowację.

Sywor_pl
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Sywor_pl » 29 sty 2015 10:58

Trochę zaniedbany i zniszczony przez te rysunki na ścianach,a szkoda bo prezentuje się bardzo okazale,ładnie i aż zal go systematycznie niszczyć. Swoja drogą to nigdy tam nie byłem,chyba czasem nadrobić zaległości:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska ogólnie”